NHL: Eliáš rozhodl o výhře New Jersey

PITTSBURGH – Hokejista Patrik Eliáš ukončil svůj jedenácti zápasový brankový půst a skóroval v pondělním zápase na palubovce Pittsburghu. Jeho gól přišel v pravou chvíli. Díky útočníkově střele zvítězilo New Jersey 3:2.

13.11.2007 1

Během první třetiny si Ďáblové vytvořili dvoubrankový náskok před domácími Tučňáky, když si nejprve v5. minutě poradil sbrankářem Danym Sabourinem Travis Zajac, a poté zvyšoval při přesilové hře za asistence českého útočníka Eliáše Zach Parise.

Domácí se však dokázali vrátit do hry a jediným gólem Sidneyho Crosbyho v druhé třetině snížili. O vyrovnávací branku se postaral v51. minutě Evženi Malkin, když zúročil přesilovou hru.

Kprodloužení duelu mezi Tučňáky sĎábli však nedošlo. Své střelecké schopnosti předvedl po přihrávce napříč hřištěm od amerického útočníka Briana Gionty právě Patrik Eliáš. Pět minut před koncem základní hrací doby, tak zajistil Eliáš svým třetím gólem sezóny New Jersey cenné vítězství.

„Jsem velice šťastný. Cítil jsem, že si zasloužíme vyhrát,“ líčil dojmy Eliáš.

Spokojený byl i kouč Ďáblů. „Byl to obrovský gól. A rád vidím Eliáše opět skórovat,“ chválil českého hokejistu Brent Sutter.

Erat rozebral Columbus

Vdalším večerním zápase mezi Columbusem a Neshvillem exceloval jiný český hokejista. Martin Erat režíroval vítězství Predátorů na ledě Blue Jackets 4:1. U všech čtyřech branek Erat figuroval a dosáhl svého bodového rekordu vNHL.

Dva body si připsal za asistenci v7. minutě a první branku Neshvillu v13. minutě, kdy zpracoval vyhozený puk od Verona Fiddlera . O další dvoubodový zápis se postaral ve 3. třetině. Nejprve Erat naservíroval puk útočníkovi J.P. Dumontovi a své čarování zpečetil třicet sekund před koncem pojišťovací brankou Neshvillu 4:1.

„Věděli jsme, že musíme hrát tvrdě od začátku zápasu. Vtéto soutěži není nic zadarmo. Je to cena za vítězství a nyní se pokusíme vyhoupnout ještě víš vtabulce,“ okomentoval svůj úspěšný zápas český reprezentant.

Jediný gól Columbusu vstřelil v7. minutě David Výborný. Ukončil tak své čekání na branku, které trvalo celých šestnáct zápasů.

Vašíček a Kaberle si připsali asistence

Hokejisté Philadelphie zvítězili nad New York Islanders těsně 3:2. Na druhý gól Ostrovanů přihrával v39. minutě český centr Josef Vašíček. Nic to však nemohlo změnit na vítězství domácího týmu, kterému pomohl dvěma góly Scottie Upshall.

Brankovou smršť mohli vidět fanoušci Karoliny a Floridy. Na českého gólmana vdresu Panterů Tomáše Vokouna soupeř vystřelil 36krát. Ztoho však čtyři našli svůj cíl. V19. minutě přihrával na vyrovnávací branku Hurikánů František Kaberle. Nerozhodný stav 3:3 vydržel až do 19. minuty, kdy Cory Stillman definitivně rozhodl zápas.

Výsledky:

Pittsburgh - New Jersey 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky:
21. Crosby, 51. Malkin - 5. Zajac, 11. Parise (Eliáš), 55. Eliáš. Střely na branku: 25:21. Diváci: 17 096

Columbus - Nashville 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky:
7. Výborný - 7. a 52. Dumont (na obě Erat), 13. a 60. Erat. Střely na branku: 30:31. Diváci: 12 554

Philadelphia - NY Islanders 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky:
11. a 32. Upshall, 44. Richards - 26. Sillinger, 39. Simon (Vašíček). Střely na branku: 17:26. Diváci: 19 312

Florida - Carolina 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky:
3. Stümpel, 42. Weiss, 53. Booth - 19. a 44. Williams (na první F. Kaberle, 41. a 59. Stillman. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, obdržel čtyři branky z 36 střel, úspěšnost zásahů měl 88,89%. Střely na branku: 31:36. Diváci: 12 715

San Jose - Phoenix 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky:
39. a 57. J. Thornton, 45. a 56. Setoguchi, 19. Grier. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17 496

13.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).