NHL: Eliáš a Rachůnek dopomohli Brodeurovi k jubileu

PHILADELPHIA – Hokejový útočník Patrik Eliáš se jedním gólem podílel na výhře New Jersey nad Philadelphií a pomohl tak kanadskému brankáři Ďáblů Martinu Brodeurovi kjubilejní pětisté výhře vzámořské soutěži.

18.11.2007

Z duelu mezi Pittsburghem a New York Rangers vyšel lépe Michal Rozsíval. Dvěma góly, v 21. a v 25. minutě, srovnal český obránce skóre na 2:2 a navnadil své spoluhráče ke zvratu utkání.Foto: REUTERS

Vpátečním utkání Ďáblů sOstrovany připravil pětatřicetiletého gólmana Brodeura o jubileum český hokejový centr Josef Vašíček. Ve včerejším utkání se však zkušený brankář mohl spolehnout na své týmové hráče, kteří rozstříleli Philadelphii na jejím ledě 6:2.

Hráči New Jersey čekali na vítězství čtyři zápasy. Zvítězit však dokázali opět až proti Philadelphii. Po prvním gólu v11. minutě se o dvoubrankové vedení postaral o dvě minuty později osmadvacetiletý český obránce Karel Rachůnek. Pojišťovací třetí gól zajistil ve24. minutě Patrik Eliáš, který zpracoval přihrávku od Zacha Parise.

Philadelphia stačila do konce utkání ještě snížit na 2:4 díky Richardsovi sUpshallem, konečné slovo však měli hosté. Brodeurovo jubilejní 500. vítězství pečetil ve 43. Brian Gionta a o minutu později po asistenci Eliáše Zach Paris.

„ Bylo by sice krásné vyhrát proti newyorskému týmu, ale dopadlo to takto a já jsem po tom všem hodně šťastný,“ radoval se zjubilejního vítězství Brodeur. „Jsem zdravý, tak uvidíme, co přinesou další zápasy,“ dodal pětatřicetiletý hráč, který své vítězné konto bude chtít ještě rozšířit.

Rozsíval se díky dvěma gólům radoval, Sýkora jen snižoval

Z duelu mezi Pittsburghem a New York Rangers vyšel lépe Michal Rozsíval. Dvěma góly, v21. a v25. minutě, srovnal český obránce skóre na 2:2 a navnadil své spoluhráče ke zvratu utkání. Půl minuty před druhým odchodem do šaten vstřelil vedoucí branku vpřesilové hře třiadvacetiletý obránce Rangers Daniel Girandi, kterému naservíroval puk Petr Průcha.

Newyorský tým vedl utkání na ledě soupeře do úspěšného konce, avšak v55. minutě odvrátil prohru Tučňáků zkušený český hráč Petr Sýkora, který nepohrdl přihrávkou od Malkina.

Prodloužení na ledě Pittsburghu trvalo pouhých sto minut. Páté vítězství Rangers vřadě zajistil při přečíslení Jason Strudwick.

Rozsíval si na své konto připsal po utkání sPittsburghem šestý gól sezony. Petra Sýkoru mohly těšit alespoň body za branku a asistenci.

„Proti mému bývalému týmu se mi daří. Je to něco výjimečného, být zpátky na tomto ledě a vyhrát,“ sdělil po zápase Rozsíval, jenž tři góly ze šesti vstřelil do sítě svého bývalého klubu.

Tlustý pojistil výhru Toronta

Hokejistů Ottawy se vůbec nepovedl zápas na ledě Toronta. Finský brankář Vesa Toskala zastavil všech 24 střel Senátorů a domácí hráči nasázeli do sítě soupeřů tři branky.

U každé znich byl přítomen český hráč. Na první dvě přihrál obránce Tomáš Kaberle, který má po včerejším zápase 8 úspěšných asistencí vsezoně. Vutkání se blýskl i jeho spoluhráč Jiří Tlustý, jenž ve 46. minutě pečetil výsledek 3:0.

Ve včerejších nočních zápasech bodovali i další čeští hokejisté. Martin Hanzal přihrával na jediný gól Phoenixu, který tak zvítězil na palubovce Los Angeles 1:0. Třiatřicetiletý obránce Roman Hamrlík se jedním gólem zapojil do bohaté sedmibrankové nadílky, kterou Montreal nastřílel Bostonu. Marek Židlický asistoval u vyrovnávací branky Nashvillu. Jeho tým však na domácím ledě podlehl soupeři ze St.Louis po samostatných nájezdech 2:3.

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.