Novotný nasměroval Jaroslavl k výhře, tříbodový Kovář zazářil v Helsinkách

Moskva - Dvěma góly a jednou přihrávkou se útočník Jan Kovář podepsal pod vítězství hokejistů Magnitogorsku 4:1 na ledě Jokeritu Helsinky v KHL. Nejproduktivnější český hráč v soutěži v polovině zápasu v přesilovce zvýšil na 3:0 a ve 47. minutě zpečetil výhru hostů svou desátou brankou v sezoně.

4.11.2014 AKTUALIZOVÁNO 4.11.2014

Jakub KovářFoto: čtk

Kovář vylepšil svou bilanci na 32 kanadských bodů z 24 zápasů a v produktivitě soutěže se posunul na páté místo. Ztrácí šest bodů na vedoucího Alexandra Radulova z CSKA Moskva, který odehrál o jedno utkání více.

Magnitogorsk, který vede Východní konferenci, si připsal čtvrté vítězství za sebou.

Kovářův bratr Jakub dnes musel strávit porážku. Brankář Jekatěrinburgu inkasoval v domácím duelu s Jaroslavlí ve 24. minutě od Jiřího Novotného, který odstartoval cestu Lokomotivu za výhrou 3:2. Hosté dali všechny tři góly ve druhé třetině, domácí v 59. minutě už jen snížili.

Novotný si připsal čtvrtý gól v sezoně, kterého se dočkal po sedmizápasovém střeleckém půstu. S 16 kanadskými body je třetí v týmové produktivitě o bod za dvojicí Jegor Averin, Martin Thörnberg.

Kovář pochytal 27 střel a utrpěl s týmem druhou porážku za sebou poté, co předtím dvakrát udržel čisté konto.

CSKA Moskva zdolal Nižnij Novgorod 5:3 i díky třem asistencím Alexandra Radulova, jenž si upevnil pozici nejlepšího nahrávače soutěže před Janem Kovářem. Zároveň se Radulov vyhoupl do čela kanadského bodování o bod před Ilju Kovalčuka z Petrohradu. Dynamo Moskva deklasovalo 6:0 Ufu, která prohrála šest z posledních sedmi utkání.

Kontinentální hokejová liga

Jekatěrinburg - Jaroslavl 2:3 (za hosty Novotný 1+0), CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 5:3, Dynamo Moskva - Ufa 6:0, Jokerit Helsinky - Magnitogorsk 1:4 (Kovář 2+1).

Češi ovládli divokou přestřelku. Švédům nasázeli osmičku a slaví prvenství

Ve svém druhém vystoupení na Carlson Hockey Games vyhrál národní tým České republiky v báječném utkání nad Švédskem 8:4 a s předstihem si zajistil prvenství v turnaji. V neděli se rozloučí s diváky na jihu Čech zápasem s Ruskem (18.30).

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Učitel plánické základní školy Dušan Kučera, který neunesl hajlování třináctiletého romského žáka a vystartoval na něj, se nedopustil žádného trestného činu ani přestupku. K tomu závěru došla klatovská policie.

Vzkaz Česku? Jednání na vlastní pěst je jen iluzí, upozornil Tusk

Předseda Evropské rady Donald Tusk označil dnešní mimořádný summit Evropské unie kvůli schválení tzv. vodítek pro brexit za nejdůležitější v jeho dosavadním životě. Samotné schvalování trvalo jen čtyři minuty.