O vítězi se v Plzni rozhodovalo až v prodloužení

Plzeň– Hokejový Tipsport Cup: Plzeň– České Budějovice 3:2 vprodl.

8.8.2009

Hokejisté HC Plzeň 1929 (v modrém) porazili v sobotním utkání Tipsport Cupu České Budějovice 3:2 v prodloužení.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Dramatický zápas 3. kola Tipsport Cupu v Plzni rozhodlo až prodloužení.

Po něm se, díky gólu Kanaďana Marka Bomersbacka, z vítězství nad Českými Budějovice v poměru 3:2 radovali domácí.

Zápas poznamenal vysoký počet vyloučení, všechny branky padly při nestandardním počtu hráčů.

Budějovičtí nejprve využili Kotrlou přesilovku 4 na 3, pak při hře ve čtyřech srovnal Stránský.

Ve druhé dvacetiminutovce převážil ve dvojnásobné přesilovce skóre na stranu domácích Kracík.

Pak bylo ale znovu srovnáno, když Gulaš využil volnější led při oboustranném jednom vyloučení a prostřelil domácího gólmana Francouze.

Ve třetí třetině diváci branku neviděli, takže muselo rozhodnout prodloužení. Do něj šla Plzeň pro změnu s přesilovkou 4 na 3. Výhodu po minutě využil po výborné Kracíkově přihrávce střelou do prázdné branky Bomersback.

Výsledek – skupina A
Plzeň – České Budějovice 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
14. Stránský, 25. Kracík (Hanzlík, Benák), 61. Bomersback (Kracík, Benák) – 10. Kotrla (Melichar), 33. Gulaš (Havran).

(rav)

8.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
Americký astronaut českého původu Eugene Cernan v roce 2008 navštívil Českou republiku. V pozadí Cernanova vnučka Ashley.
1 10

Zemřel astronaut Eugene Cernan. Poslední muž, jenž stanul na Měsíci

Pouhé dva týdny po kolaudaci se na nové sportovní hale v České Třebové zřítila střecha.
7 11

Mohou za pád střechy lepené vazníky? Trosky haly prohledal soudní znalec

Turecko dopadlo Uzbeka viněného z istanbulského masakru

Istanbul - Turecká policie dopadla dnes večer uzbeckého občana, který je označován za pachatele silvestrovského masakru v istanbulském nočním klubu, jemuž padlo za oběť 39 lidí. Podle listu Daily Sabah byl Abdulgadir Mašaripov zadržen v domě svého kyrgyzského přítele v istanbulské čtvrti Esenyurt. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát, která ho označila za pomstu za tureckou vojenskou intervenci v Sýrii.

Dokumentaristka Třeštíková: Realitu nemůžete zotročit

Po deseti letech se jedna z nejvýraznějších osobností českého dokumentu Helena Třeštíková opět vrací k Manželským etudám. Její snímek Strnadovi vstoupí 19. ledna i na plátna kin. V příběhu soužití netradiční rodiny se zrcadlí jak nevyhnutelnost změn ve světe mezilidských vztahů, tak pětatřicet let vývoje celé české společnosti.

Šéf lékáren Dr.Max: Reklama spojená s léky u nás existuje historicky

Největší tuzemská lékárenská síť Dr.Max atakuje hranici 400 poboček. Tento měsíc otevíráme lékárny v Jaroměři a Stříbře, přírůstky představují v drtivé části úplně nově zřizované provozovny, podotýká generální ředitel Daniel Horák, který se vyjádřil k dotazům čtenářů Deníku.