Obměněná Slavia po třech prohrách uspěla v Havířově

Praha - Hokejisté pražské Slavie vyhráli v 16. kole první ligy na ledě posledního Havířova 3:2 a poprvé po zavedení úsporných opatření v klubu a odchodu osmi opor uspěli. Ukončili tak sérii tří duelů bez bodového zisku, v nichž měli skóre 0:19. V čele se drží díky výhře v Litoměřicích 5:3 Kladno o tři body před Prostějovem, který se za Rytíře vyhoupl po domácím vítězství nad Mostem 3:2.

19.10.2016
37 fotografií

Utkání Havířov - SlaviaFoto: Deník

Slavia šla do vedení v Havířově v 10. minutě díky trefě Davida Šafránka a po 190 minutách přerušila čekání na gól. Na vyrovnání Roberta Říčky ještě v první třetině odpověděl útočník Petr Beránek, který přišel na hostování do konce sezony z Hradce Králové. Tam bude mít nadále střídavé starty, stejný způsobem působil i v Litoměřicích.

Pražané uspěli i díky velké bojovnosti, dokázali ubránit většinu oslabení a na konci druhé třetiny po trefě Zdeňka Kubici vedli už 3:1. Havířov odpověděl až při závěrečné hře bez brankáře, kdy gólmana Patrika Polívku překonal David Dvořáček, jeho branka ale stačila jen na korekci skóre.

Kladenští Rytíři sice v Litoměřicích třikrát vedli, ale o vítězství rozhodli až v poslední třetině. Na branku Jakuba Strnada z 54. minuty na 4:3 totiž už domácí celek odpovědět nedokázal. Tříbodový zisk naopak zpečetil do prázdné branky Petr Ton.

Na druhé místo se posunul Prostějov, který doma přetlačil Most těsně 3:2. Také Jestřábi zlomili svého rivala až v posledním dějství, když góly Daniela Koláře a Tomáše Protivného odskočili do dvoubrankového vedení. Hosté sice snížili 16 sekund před koncem, ale další branku nepřidali.

České Budějovice doma zdolaly Třebíč 5:4 až po samostatných nájezdech a klesly z druhého na čtvrté místo. Motor sice v poslední třetině vedl 4:2, hosté ale po brankách Radima Zohorny a Petra Mrázka vyrovnali a vynutili si prodloužení a nakonec i nájezdy. Bod navíc pro Jihočechy nakonec zařídili Tomáš Nouza a Miloslav Čermák.

Osm vítězství z posledních deseti zápasů si připsala Jihlava, která jednoznačně vyhrála na ledě Benátek 6:1 a posunula se na třetí příčku. Tabulkou stoupá i Ústí nad Labem a po výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem je páté. Přerov doma porazil Kadaň 3:2 a ukončil její dvouzápasovou úspěšnou minisérii.

Autor: Redakce / ČTK

19.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

David Rath.
17 21

Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu

Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek.
2 3

Do Brna se řítí cyklohospoda. Lidé si vychutnají pivo při šlapání do pedálů

Děti zůstávají v ústavech. Může za to jejich vyšší věk i stávající krize rodiny

V boskovickém dětském domově momentálně žije čtyřiatřicet dětí. Pracovníci navíc čekají na dvě další, které se vrací od pěstounů. Stejně na tom bylo zařízení ústavní výchovy loni. Tak jako další na Vyškovsku i Blanensku potvrzuje celorepublikový fenomén – počet chovanců v ústavech se nedaří snižovat.

150 milionů korun. Tolik pošle Česko na pomoc s migrací

Česko letos pošle do zahraničí na pomoc uprchlíkům a státům čelícím migračním tlakům 150 milionů korun. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že částku v rámci jeho koncepce pro asistenci uprchlíkům na dnešním jednání schválila vláda. Prvních 40 milionů korun z této částky by mělo jít na obnovu uprchlického tábora Azrak v Jordánsku.

Stánky ve Znojmě jsou prázdné. Trhovkyně: Nechci se učit novoty kvůli EET

Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.

Výuka venku? Většina dětí i rodičů ji vítá

Učit se občas venku na čerstvém vzduchu místo mezi čtyřmi stěnami učeben? K tomu se kloní ve spoustě škol. Však venkovní učebny se dají využít od jara do podzimu. Jenže ne vždy je na jejich vybudování v městské či obecní kase hned dost peněz.