MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - HAVLÍČKŮV BROD 7:4

Krajské derby týmů z popředí tabulky nabídlo atraktivní podívanou. Oba týmy mají postup do play-off jistý a Havlíčkův Brod je již jasným vítězem skupiny.

Moravské Budějovice si v první třetině vypracovaly dvoubrankový náskok, který po změně stran navýšily. Hosté se vrátili do zápasu ve 26. minutě a pak skórovali v samotném závěru druhé třetiny, přesněji po jejím skončení, avšak rozhodčí gól na 3:2 uznali.

„Zápas dobrý. Nicméně se udála věc, kterou jsem ještě nezažil, aby 1,8 vteřiny před koncem druhé třetiny Brod vyhrál buly, dvakrát střílel a dal gól, který padl jednoznačně po siréně a rozhodčí ho uznali. To s námi otřáslo a inkasovali jsme dva slepené góly ve třetí třetině. Brod nás dostal na koně častými vyloučeními a my jsme to ubojovali. V neposlední řadě nás opět podržel brankář Dusík," hodnotí domácí kouč Augustin Žák.

Ve třetí části totiž Bruslaři nejenže vyrovnali, ale dokonce se ujali vedení. Jenže pak přišly velké chvíle Žihadel, která třemi přesnými zásahy strhla vítězství na svou stranu. „Nám se po špatném začátku podařilo zápas otočit, ale vlastní nedisciplinovaností jsme si utkání prohráli. S takovým přístupem bychom měli v play-off problémy. Snad si z toho vezmeme ponaučení do dalších utkání," doplňuje hostující trenér Roman Kaňkovský.

Branky a nahrávky: 11. Horký (Nováček, Pelikán), 20. Krutiš (Šťáva, Havel), 21. Matějka (Šťáva, Krutiš), 48. Peroutka (Rytnauer, Krutiš), 53. Matějka (Krutiš, Rytnauer), 54. Nováček (Mikeš, Havel), 59. Mikeš (Krutiš) - 26. Navrátil (Vala, Třetina), 40. Třetina (Duben), 43. Voříšek (Přidal), 45. Kuchta (Michálek, Kulhánek). Rozhodčí: Kopeček - Čelechovský, Kleprlík. Vyloučení: 7:10, navíc Vala (HB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 507. Třetiny: 2:0, 1:2, 4:2. M. Budějovice: Dusík - Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Salát, Pelikán - Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Hačecký, Šurý. H. Brod: Panec - Vala, Semrád, Duben, Kříž, Bušek, Kulhánek - Navrátil, Přidal, Třetina, Michálek, Kuchta, Voříšek, Chlubna, Kozlík, Beneš, Křížek, Szilva, Nguyen.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - NYMBURK 2:1 SN

Před výbornou návštěvou více než osmi stovek diváků kralovali oba gólmani. Do vedení šel čtyři minuty před první sirénou Nymburk. Do brejku ujel Eis a Řehoř byl bez šance.

Prostřední část byla ve znamení domácí snahy o vyrovnání, ale Brázdil opět prokazoval své kvality. Navíc měl na své straně i potřebný kus štěstí, když za jeho zády dvakrát zazvonila tyč.

Střeleckou smůlu Žďár protrhl v první minutě třetí třetiny. V přesilové hře vystřelil Rašner a z dorážky se prosadil Červenka. V dalším průběhu byly šance na obou stranách, ale žádnou branku už diváci před třetí sirénou neviděli.

Té se nedočkali ani v prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich bylo k vidění čtrnáct pokusů, mezi tři tyče zamířilo pět z nich, o zisku bodu navíc pro Plameny rozhodl Tomáš Střecha. „Musím klukům poděkovat, odpracovali to naplno. První třetina nám úplně nevyšla, ale pak jsme se zlepšili. Výborné výkony podali oba gólmani, remíza byla zasloužená. Do Budějovic jedeme bodovat a udržet první čtyřku," řekl kouč Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 41. Červenka (Rašner, D. Vítek), rozh. náj. T. Střecha - 16. Eis (Kuzďas, Ježek). Rozhodčí: Honza - Musil, Komínek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 810. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0. Žďár n. S.: Řehoř - Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda, Hort - Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, T. Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň.

Nepřehlédněte: Strachová se loučila s MS pátým místem, Shiffrinová má třetí titul

PELHŘIMOV - KOLÍN 2:3

Pelhřimovští dohrávají základní část ve velké křeči, z ledu odešli poraženi popáté v řadě. V první třetině to na další krach nevypadalo, domácí hráli určitě lépe než v předešlých zápasech. Do vedení je dostal Marek Hadrava, a i když Pipek srovnal, do kabin šli Lední Medvědi s náskokem. Po přihrávce Bezděka skóroval Vysloužil. Bohužel od tohoto okamžiku domácí pálili slepými a hosté ve druhé třetině skóre otočili. Přečíslení využil ve 28. minutě Krajňák a pět minut před přestávkou vstřelil vítězný gól Černý.

V poslední části domácí útočili marně, nepomohla jim ani power-play. „Opět jsme prohráli, i když naše hra byla lepší. Soupeře jsme v některých okamžicích přehrávali, bohužel jsme selhávali při zakončení. Věřím, že ve středu v Táboře nepříjemnou sérii proher už ukončíme," doufá trenér Pelhřimova Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 9. Marek Hadrava (F. Kasalý, Martin Hadrava), 16. Vysloužil (Bezděk, Kopic) 14. Pipek (Krajňák), 28. Krajňák (Pipek), 35. Černý (Semirád). Rozhodčí: Vrba - Maťašovský, Mikšík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0. Pelhřimov: Černý - Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Wasserbauer, Vysloužil, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, F. Kasalý, Kopic, Bezděk, Siříště, Všetečka.

Ostatní výsledky: Jindřichův Hradec - DS České Budějovice 4:0, Tábor - Písek 6:1.