Olomouc padla až při generálce, nestačila na Kometu. Vary se dočkaly výhry

Praha - O neporazitelnost v přípravě přišli olomoučtí hokejisté až v generálce na extraligu. Na ledě brněnské Komety sice Kohouti vyrovnali 29 sekund před koncem, ale nakonec prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. Karlovy Vary utnuly sérii šesti porážek, Litoměřice porazily 3:2.

4.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 4.9.2015

Hokejisté Brna (v bílém) proti Olomouci.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

„Byl to dobrý zápas. Kdyby to bylo v lize, s bodem bychom asi odjížděli spokojení," zhodnotil utkání pozitivně olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Kohouti i podruhé v přípravě hráli s Kometou po základní době nerozhodně. Doma Hanáci vyhráli 4:3, v odvetě už ale neuspěli. Pro Moru je ale pozitivní, že držela krok s jedním z předních extraligových týmů. „Hráči si uvědomili, že se dá hrát s každým
a vydrží se hrát naplno až do konce," pochvaloval si Venera.

Domácí kouč Kamil Pokorný ocenil hru svého týmu. „Zápas se hrál ve vysokém tempu. Bylo vidět, že se blíží konec přípravného období. Výborně jsme bruslili a měli spoustu šancí," řekl.

Domácí byli aktivnější, ale dvě třetiny se skóre neměnilo. Konráda nakonec ve 44. minutě překonal Ostřížek. V závěru se olomoučtí hokejisté odhodlali k power-play a i přes vyloučení Laše dokázali vyrovnat.

„Je dobře, že kluci vydrželi hrát. Vyplatilo se to. Hra bez brankáře je vždycky risk. Naštěstí jsme nedostali na 2:0," řekl Venera.

To Pokorný inkasovaný gól svému týmu vyčítal. „Ztratili jsme výhru. Je ale lepší, když chyba přijde v přípravě. Musíme si z toho vzít ponaučení," dodal.

Olomoučtí hokejisté
v Brně nastoupili bez několika hráčů, a marodka se ještě rozšířila. „Houdek si při strkanici vyvrátil nohu. V Olomouci půjde na rentgen. Nevíme, co z toho bude," obává se Venera dalšího zranění
v obranných řadách.

Kohouti začnou extraligu 11. září na ledě pražské Sparty.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1)
Branky: 44. Ostřížek, rozhodující nájezd Němec - 60. Mikúš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 53. a 60. z trest. střílení Duda, 29. Zadražil - 1. Ondráček, 35. Kalla.

Jiří Hynek získal potřebnou podporu poslanců, kandiduje na prezidenta

/ANKETA/ Jiří Hynek podal u ministerstva vnitra kandidaturu na prezidenta republiky. Podpořilo ho 22 poslanců z pěti politických stran, řekl prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Nejvíce poslanců je podle něj ze sněmovního branného výboru. Hynek na Hrad kandiduje s podporou Realistů. Stal se prvním prezidentským kandidátem, který oznámil, že kandidaturu u ministerstva vnitra podal.

Kontroverzní spot? Blok proti islamizaci tvrdí, že ČT narušuje přípravu voleb

/VIDEO/ Blok proti islamizaci (BPI) podal trestní oznámení na Českou televizi (ČT). Subjektu kandidujícímu ve sněmovních volbách vadí, že televize omezila počet politických stran zastoupených v závěrečné předvolební debatě.

Nejen za tmy. Chodci musejí „svítit“ i přes den

/INFOGRAFIKA/ Nastává nejkritičtější období pro pěší. Loni zemřelo na silnicích 545 osob, z toho třetina večer či při snížené viditelnosti. Dny se krátí, objevují se mlhy a na horách i první sněhové přeháňky. A pro chodce i řidiče nastává období, kdy by se měli mít obzvláště na pozoru. Výzkumy totiž prokazují, že po setmění je riziko vzniku nehody až čtyřikrát vyšší než za dne.

Herečka Gabriela Mikulková: Baví mě udržet "poker face"

/ROZHOVOR/ Dělat rozhovor s herečkou Gabrielou Mikulkovou je potěšení. Nevykrucuje se, netaktizuje, odpovídá upřímně na každou otázku a nebojí se mluvit i o věcech velmi osobních.