Hokejistovi Jaromíru Jágrovi skončila sezona v Kontinentální lize. Omsk podlehl v třetím osmifinále Nižněkamsku 1:2 a celou sérii prohrál 0:3 na zápasy. Osmatřicetiletému Jágrovi vypršela po dvouletém angažmá v klubu smlouva, už delší dobu se spekuluje o jeho možném návratu do NHL.

Avangard nedokázal navázat na loňský výsledek, kdy v prvním kole play off vyřadil favorizovanou Ufu a postoupil do čtvrtfinále. Tam ho zastavil pozdější mistr z Kazaně.

Po dvou prohrách na soupeřově ledě dnes Omsk nedokázal zvítězit ani doma. Hosty dostal v přesilovce v 19. minutě do vedení Makarov, v druhé třetině vyrovnal Perrin. Rozhodující branku vstřelil Jakuceňa dvě a půl minuty před koncem.

K postupu nepomohli Avangardu ani noví trenéři. Po sérii pěti porážek na konci základní části převzali tým před play off Fin Raimo Summanen a Vasilij Tichonov, syn legendárního kouče Viktora Tichonova. "Nebudu hledat žádné výmluvy, nedokázal jsem dosáhnout toho, kvůli čemu jsem do Avangardu přišel. Soupeř si postup zasloužil, je to nesmírně pracovitý tým. Ale i naši hráči přitom splnili veškeré pokyny," prohlásil Summanen.

Do čtvrtfinále postoupily také Kazaň, která ve třech zápasech vyřadila Astanu, a moskevský Spartak. Svěřenci trenéra Miloše Říhy vyhráli sérii s městskými rivaly z Dynama 3:1.

Ze hry venku je nečekaně i Petrohrad, který nestačil na Dinamo Riga. Lotyšský celek doma v posledním zápasu zvítězil 4:2, postupovou třetí výhru mu místo zraněného Edgarse Masalskise vychytal Martin Prusek. Na oba petrohradské góly přihrál Petr Čajánek.

Až gól v 90. minutě rozhodl zápas Jaroslavle proti Mytišči. V druhém prodloužení ho vstřelil domácí Michnov po přihrávkách Zbyňka Irgla a Josefa Vašíčka, jenž byl předtím autorem první branky Lokomotivu. Ten je po výhře 2:1 dalším čtvrtfinalistou.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 3. zápasy:
Barys Astana - Kazaň 1:3, konečný stav série 0:3; Omsk - Nižněkamsk 1:2, konečný stav série 0:3; Jekatěrinburg - Ufa 4:3, stav série 1:2; Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:1 v prodl., stav série 1:2.

Západní konference - 4. zápasy:
Spartak Moskva - Dynamo Moskva 4:0, konečný stav série 3:1; Jaroslavl - Atlant Mytišči 2:1 v druhém prodl. (Vašíček 1+1, Irgl 0+1 - Bulis 0+1), konečný stav série 3:1; Dinamo Riga - Petrohrad 4:2 (za hosty Čajánek 0+2), konečný stav série 3:1.