Omsk s Furchem v KHL končí, v bitvě o semifinále ho vyřadila Ufa

Moskva - Hokejisté Omsku vypadli v play-off Kontinentální ligy ve čtvrtfinále. V rozhodujícím sedmém utkání doma prohráli s Ufou 1:2. Brankář Dominik Furch zastavil 25 střel hostujícího celku, ale v druhé třetině nestačil na pokusy Sergeje Soina a Maxima Majorova.

20.3.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Avangard přitom dokázal vyrovnat stav série z 1:3 na 3:3 a po dvou předchozích vítězstvích začal lépe i dnes. V 13. minutě dostal domácí celek, kterému opět chyběl zraněný útočník Vladimír Sobotka, do vedení Alexandr Pěrežogin.

Omsk byl ale pod tlakem, první třetinu prohrál na střely 5:11 a ve druhé převaha Ufy pokračovala. Soin v 23. minutě vyrovnal a o deset minut později potrestal další zaváhání domácí defenzivy Majorov. Omsk už skórovat nedokázal, neprosadil se ani obránce Michal Kempný, který dal v předchozím utkání dva góly.

Ufa se o postup do finále KHL utká s Magnitogorskem, v Západní konferenci proti sobě nastoupí CSKA Moskva a obhájci Gagarinova poháru z Petrohradu. Semifinále si tak z českých hokejistů zahrají jen útočníci Jan Kovář s Tomášem Filippim z Magnitogorsku.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 7. zápas:

Omsk - Ufa 1:2, konečný stav série 3:4.

20.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Michal Mazánek: Druhou fázi policejní reformy jsme s žalobci probrali

Praha /ROZHOVOR/ – Letní policejní reorganizace málem způsobila pád vlády. Nepřipravená, zmatená a účelová, tvrdil o ní vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Promyšlená, nutná a efektivní, kontroval ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).