Omsk vydřel důležitou výhru ve třetím prodloužení

Moskva - Maratónský duel rozhodl Avangard ve 110. minutě, na vítězství se tradičně podíleli i Češi.

15.3.2011

Jaromír Jágr v dresu Avangardu Omsk.Foto: Šíp/Marek Brož

Až třetí prodloužení rozhodlo čtvrtý zápas čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy, v němž Omsk zvítězil na ledě Magnitogorsku 3:2 i díky českým útočným hvězdám. Roman Červenka dal v závěru první třetiny první gól zápasu po přihrávce Jaromíra Jágra a sám si poté připsal ještě asistenci. Nejdelší zápas v historii ruského hokeje rozhodl ve 110. minutě Andrej Pěrvyšin.

I čtvrtý zápas v sérii tak vyhrál hostující celek. Nejlepší tým základní části Omsk po dvou domácích porážkách dvakrát uspěl na ledě Metallurgu a ve čtvrtek může ve své hale naklonit stav čtvrtfinále poprvé na svou stranu.

Nejlepší střelec dlouhodobé části Červenka svým pátým gólem v play off poslal Avangard do vedení v čase 19:11, domácím se však povedlo ještě před koncem první třetiny vyrovnat. V polovině zápasu otočil skóre ve prospěch Magnitogorsku Stanislav Čistov, za necelých pět minut ale Denis Kuljaš za přispění Červenky ztrátu smazal.

V úvodu 60. minuty byl vyloučen Petr Vampola, ale domácí hráči přesilovou hru nevyužili. V prodlouženích se týmy do šancí příliš nedostávaly. Uspěl až Pěrvyšin, jenž dojel k odraženému puku a tvrdou ranou dal vítězný gól.

Zápas překonal loňský maratonský duel mezi Kazaní a Astanou, v němž Ak Bars zvítězili 4:3 rovněž ve třetím prodloužení po 104 minutách a 39 sekundách hry. Dramatický souboj v Magnitogorsku nevydržel jeden z fanoušků, který v úvodu druhého prodloužení na tribuně zkolaboval a byl odnesen na nosítkách na ošetřovnu.

Hrozbu vyřazení odvrátili obhájci titulu z Kazaně, kteří zvítězili v Ufě 4:0 a snížili stav série na 1:3.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy

Východní konference - 4. zápasy
Magnitogorsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Červenka 1+1, Jágr 0+1), stav série 2:2; Ufa - Kazaň 0:4, stav série 3:1.

15.3.2011

Ladislav Leksa pečuje o hodiny v kostele sv. Josefa v Obořišti.
2

Zvoník Ladislav Leksa: Změna času je proti přírodě

Bohuslav Sobotka na setkání lídrů států Evropské unie.
4 6

Sobotka po summitu EU: Deklarace obsahuje priority České republiky

Ceny Thálie pro Vránovou či Kňažka. V muzikálu uspěl Vojtek

Herečka Alena Vránová převzala dnes večer v Praze za dlouhotrvajícího potlesku zaplněného hlediště české první scény prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. Na jevišti historické budovy Národního divadla v Praze stála už před devíti lety, kdy přebírala prestižní pohár za výkon v inscenaci Bouřlivé jaro v Divadle Ungelt, které je už téměř 20 let jejím druhým domovem.

Dominik Feri: Lajknutí neznamená hlas v urně. A to je výzva i pro mě

/ROZHOVOR/ Sešli jsme se v restauraci, která podle Dominika Feriho (TOP 09) změnila prostředí v Praze. Ráno tu lidé snídají, odpoledne studenti píší seminární práce a v létě se tady sedí na okenních parapetech a pije pivo. Přesně to vystihuje atmosféru, kterou má nejmladší radní nejen v Teplicích, ale v celé české historii, rád – uvolněnou, plnou života, diskusí a plánů. Ty má Dominik Feri velké.

Sivok před San Marinem: Vpředu máme hladové kluky, věřím jim

/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ Od českého národního týmu se zítra v San Marinu očekává čisté konto. Podle kapitána Tomáše Sivoka však právě první pohled klame, svěřence Karla Jarolíma, a speciálně obránce, nečeká jednoduchá práce.

Týdenní zkrat: Milujte se a množte se

V Česku vzrostl počet obyvatel na 10,6 milionu. Migrací přibylo 25 tisíc lidí. Jeden by doufal, že to je proto, že S umělým oplodněním pomáhají Češkám bratranci, ale prý za to můžou zase migranti.