ON-LINE: Češi na MS zdolali Norsko 4:3 až po nájezdech

Praha - Sledujte s Deníkem nejzajímavější okamžiky třetího zápasu českých hokejistů na mistrovství světa proti Norsku.

7.5.2012

Brankář české reprezentace Jakub Kovář.Foto: ČTK/Michal Doležal

ČESKÁ REPUBLIKA - NORSKO 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Po samostatných nájezdech

Češi nakonec v dalším zápase MS vyhráli až po nájezdech 4:3. Naprosto vyrovnaný duel rozhodl v dovednostní soutěži rychloruký Aleš Hemský. Hrou ale svěřenci Aloise Hadamczika rozhodně nenadchli.

Ask nechal vyniknout Kováře.

Krejčí trefil jen lapačku brankáře.

Thoresen si na Kováře nepřišel.

Nedvědova klička do forhendu nevyšla.

Skröder Nepřekonal Kováře.

GÓL!!! Česká republika - Norsko 1:0. Hemský skvělou kličkou nedal Haugenovi šanci.

Konec prodloužení. O vítězi rozhodnou poprvé během tohoto mistrovství samostatné nájezdy.

64. Češi jsou v prodloužení lepší. Snaží se střílet a ve hře 4 na 4 se jim daří i kombinace. Ke gólu to ale zatím nevede.

62. Michael Frolík se tlačil na pravém křídle do brankoviště Norska. Obránci mu ale snahu skórovat na poslední chvíli znemožnili.

61. V prázdném Globenu začalo prodloužení.

Základní hrací doba je u konce. Třetí třetina byla asi nejlepším úsekem napínavého duelu. Seveřané byli sehranějším mužstvem hlavně v závěru, a přestože prohrávali po Frolíkově brance, dokázali díky Holosovi vyrovnat. Bude tak následovat pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.

58. Norsko je na konci základní hrací doby lepším týmem. Zejména první útok Seveřanů dělá české obraně potíže. Kovář v brance naštěstí působí celý zápas dobrým dojmem.

56. Oba týmy tuší, že duel rozhodne jediná chyba. Plekancův pas na Michálka zůstal nedoručen. Jeden z obránců přesekl českému střelci hokejku.

51. GÓL!!! Česká republika - Norsko 3:3. Rychlá odpověď. Češi opět nepokryli střelce ze druhé vlny, tentokrát toho využil obránce Holos.

48. GÓL!!! Česká republika - Norsko 3:2. Michael Frolík střelou mezi betony orazítkoval pěknou kombinaci s Plekancem a Michálkem.

48. Alois Hadamczik stáhnul ze hry čtvrtý Petružálkův útok. To se na české aktivitě vcelku projevilo. Všechny tři útoky si v posledních minutách vytvořily převahu.

44. Oba týmy vstoupily do třetí třetiny s cílem rychle skórovat. Otevřené partii tak nyní vévodí oba brankáři.

41. Začala třetí třetina.

Skončila prostřední dvacetiminutovka. Češi byli v její většině horším týmem, avšak v povedené závěrečné fázi třetiny se jim povedlo přebrat iniciativu. Norsko se radovalo zásluhou Spetse, na jehož gól zareagoval na konci Krejčí. Další české šance však zůstaly nevyužity.

40. Český výběr se probudil a chce ještě do přestávky udeřit. Haugen ale drží norské akcie.

38. GÓL!!! Česká republika - Norsko 2:2. Plekancův útok Nory unavil a Krejčího hned vzápětí pokořil. Jeho vůdce skóroval krásnou střelou do šibenice.

36. Češi teď měli velké štěstí. 'Mrtvý' puk za Kovářem nikdo do branky nepostrčil.

33. Norsko s chladnokrevným přehledem kontroluje hru. Češi jsou úplně mimo tempo. Trenér Hadamczik začal míchat se sestavou. Petra Tenkráta nahradil na levém křídle Plekancovy lajny Michálek.

30. Dnes je v Globenu všechno špatně. Mrazivá atmosféra v hale koresponduje s výkonem české družiny. Bohužel.

28. Norský harcovník Skröder měl výbornou příležitost. jež nezužitkoval. Seveřané jsou agresivnějším a ucelenějším týmem.

26. Nedvědova formace s přispěním Čáslavy se teď snažila o vyrovnání, závar ale k úspěšnému konci nedovedla.

22. GÓL!!! Česká republika - Norsko 1:2. Češi si teď darebně rozebrali soupeře a Spets dostal do druhé vlny ideální přihrávku, kterou stoprocentně zúročil.

21. Začala druhá třetina.

Hektická první třetina je za námi. Češi do duelu vstoupili nervózně a nekoncentrovaně, z čehož pramenily jejich nesmyslné fauly. Jeden takový potrestal Olimb, který zužitkoval přesilovku pět na tři. Pak se ale Hadamczikův tým probral a zásluhou souhry Hemského s Nedvědem i vyrovnal. Utkání je tak zaslouženě vyrovnané.

18. Frolík se teď po dalším přešíslení tlačil do střelby, ale jeho pokus obrana soupeře zblokovala.

17. GÓL!!! Česká republika - Norsko 1:1. Perfektně provedený brejk Čechů. Nedvěd na levém křídle našel najíždějícího Hemského, který nekompromisně proměnil.

14. Po dlouhé době se hraje pět na pět.

12. Hektický úvod duelu nemá konce. Další vyloučení. Tentorkát na norské straně - dvě minuty obdržel Mads Hansen.

12. GÓL!!! Česká republika - Norsko 0:1. Vigingové využili přesilovku zásluhou dorážky Mathise Olimba, jemuž asistovali Holos s Askem.

11. A dotřetice všeho zlého. Pykat za podražení odešel i kapitán Plekanec. Češi jsou nedisciplinovaní.

11. Aby toho nebylo málo, budou se Češi bránit oslaben 3 proti 5. Za hákování jde na trestnou Kašpar.

9. Hákování Aleše Hemského. Forvard Edmontonu se vrací na trestnou lavici a Seveřané budou mít další přesilovku.

8. Plekancovi zlomila rána soupeře hokejku, Norsko hrozilo a především Tryggova střela byla pro Kováře nepříjemná, Češi se ale v oslabení nakonec ubránili.

7. Aleš Hemský se v útočném pásmu provinil faulem a za nedovolenou hru vyoskou holí jde za katr.

6. Tlak Hadamcikových svěřenců je zatím spíše platonický. O častou střelbu se pokoušejí zejména obránci, avšak branka je jim zatím malá.

3. Přesilovka českého týmu skončila tradičně, tedy bez využití. Hra pokračuje 5 na 5.

1. Obránce Němec po pohledné kombinaci nedokázal propasírovat puk do branky soupeře.

1. Obránce Norska Trygg nezačal zápas dobře, po půl minutě hry fauloval Tenkráta a Česko bude mít první přesilovku.

1. Zahajovací formace na ledě. Utkání začalo.

Sestavy
Česko: Kovář (Štěpánek) - Mojžíš, Nakládal - Němec, Krajíček - Čáslava, Blaťák - Plekanec, Tenkrát, Frolík - Michálek, Krejčí, Průcha - Vondrka, Hemský, Nedvěd - Novotný, Kašpar, Petružálek
Norsko: Haugen (Volden) - Trygg, Tollefsen - Holös, Bonsaksen - Kaunismäki, Solberg - Östli - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets 10, Bastiansen, Olimb 46 - Holtet, Röymark, Forsberg - Kristiansen, Ask , Martinsen, Olimb 40

Autor: Redakce

7.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.