ŽIVĚ: Čeští hokejisté potupili Slovensko osmi góly

Kloten - Sledovali jsme od 16:15 hodin na Deníku klíčový duel českých hokejistů proti Slovensku.

2.5.2009 1

Petr Čajánek (vlevo) a Aleš Hemský (uprostřed) gratulují Jaromíru Jágrovi k úvodnímu gólu proti Slovensku.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

ČESKO - SLOVENSKO 8:0, (4:0, 4:0, 0:0)

Pro aktualizaci stiskněteklávesu F5

Nejlepším hráčem Česka byl vyhlášen Červenka, na slovenské straně Sekera.

60. V poslední třetině gól nepadl, ale o vítězi nebylo pochyb. Česko porazilo Slovensko 8:0. Tým Vladimíra Růžičky předvedl na turnaji nejlepší výkon. Čeští hráči měli štěstí, ale hlavně nebyli vylučovaní. To by jejich problém v předchozích zápasech. Slováci si odvezli debakl, přesto jejich fanoušci našli smysl pro humor. Toto psali po první třetině."Prvá tretina nepriniesla nič zaujímavé. Česi hrali, akoby sa im ani nechcelo, čoho výsledkom boli štyri náhodné góly v našej sieti. Slováci hrali zodpovedne dozadu, nápadito kombinovali a umne si rozdelili aj minúty na trestnej lavici, takže sme dokázali nechať oddychovať jedného hráča navyše aj počas hry. Vypracovali sme si zopár nádherných šancí," stálo na serveru sme.sk.

59. Nejvyšší historické vítězství Česka nad Slovenskem je blízko. Doposud Češi vyhráli nejvyššm rozdílem 7:1 a dvakrát 8:2. Padne dnes další hranice?

58. Slováci nevyužili početní výhodu.

57. Češi vyhazují.

57. Klepiš ujel v oslabení, ale nadvakrát neuspěl.

56, Fauloval Rolinek, dostal dvěminuty.

56. Konec české početní výhody.

56. Na trstnou lavici jdou Čajánek a Valabík.

56. Bitka Čajánek Valabík…do strkanice se zapojuje i Jágr.

55. Hemský nahrával zpoza branky Čakánkovi, ale ten ideálně netrefil.

55, Rachůnek neudržel puk v pásmu.

54. Češi budou hrát přesilovku. Na trestnou jde Růžička za krosček.

53. Nagy vystřelil, ale šlo spíše o propagační ránu od modré. Štěpánek neměl problém.

52. Pár okamžiků bez větších šancí.

50. Do konce utkání zbývá deset minut. Češi spíše klání už dohrávají. Jakoby něchtěli soupeře pokořit deseti góly.

49. V šanci se obejvil Nagy, za pár sekund opět…zvonila tyčka.

48. Štěpánek opět drží český tým. Nyní neuspěl Bartečko. Slováci si sice odvezou debakl, ale bojují…a to se cení.

47. Štěpánek odrazil dorážku Surového.

47. Rolinek opět pálí od modré…zvyká si na pozici beka?

46. Eliáš našel přec celou šířku hriště Michálka, ale ten jen promáchl.

45. Jágr obkroužil branku, přihrál Hemskému, ale ten Halaká napřekonal.

44. Velká šance Handzuše a Bartečka nepřinesla první slovneský gól.

43. Od modré vypálil Rolinek, který opět nastoupil na pozici obránce.

42. Bartovičse pokusil překonat Štěpánka, po něm Bicek, ale stále u českéhotýmu svítí nula.

41. Štěpánek zastavil Nagyho střelu. Jsou to Slováci, kteří mají nyní více ze hry.

41. Začala třetí třetina. Co nám přinese poslední dějství? Určitě bude závěrečné. Dnes se už prodloužení nedočkáme. Čeští diváci mají jasno - "Deset, deset," skandují.

40. Češi vstřelili ve druhé části opět čtyři góly a vedou už 8:0. Rýsuje se možná největší debakl letošního šampionátu.V základní skupině Kanada porazila Maďarsko9:0: Každopádně stavprobíhajícího utkání je překvapivý, ale zasloužený. Po první části se slovenští fanoušci snažili zlehčit situaci 0:4, ale co budou říkat nyní?

39. GÓÓL. Česko - Slovensko 8:0. Eliáš se ve svém prvním utkání na MS zapisuje mezi střelce. Poradil si s přihrávkou Rolinka. Co k tomuto stavu říci. Euforie na jedné straně, zmar na druhé.

36. Konec přesilovky Slovenska, ale byli to Češi, kteří měli šanci.

35. Klepiš s Čajánkem jeli ve dvou na Haláka, ale neuspěli v oslabení. Zazvonila jen tyčka.

36. Čajánek vyhazuje.

36. Na trestnou lavici jde obránce Polák za sekání. První Čech, který je v tomto utkání vyloučen. Slovensko hraje přesilovku.

35. Zakázané uvolnění Slovenska.

34. Prusek na střídačce debatuje s lékaři. Že by se vrátlily problémy s tříslem?

33. Překvapivě jde do branky Štěpánek. Taktický manévr kouče Růžičky. Jaký? to ví jen on.

31. GÓÓL. Česko - Slovensko 7:0. Michálek vyhání Lašáka z branky. Židlického střílená přihrávka našla adresáta. Tak o tomto se dá říci jediné- dabakl. Lašák to nevydržel a mrštil svoji helmou na střídačce. Za něj se do branky postavil Halák.
30. GÓÓL. Česko - Slovensko 6:0. Slovenský obránce nezpracoval Klepišovu přihrávku, toho využil Červenka, když trefil puk ze vzduchu.

28. Bartovič , Růžička a Štěfanka ohrozili českou branku, ale Prusek si poradil.

27. Jágrova přihrávka doputovala k Blaťákovi…ale nyní bez gólového efektu.

26. Blíží se polovina utkání a z českého mužstva nebyl ještě nikdo vyloučen.

26. Prusek si připisuje třetí zákrok v utkání!

26. GÓÓL. Česko - Slovensko 5:0. Kotalík se zapisuje mezi střelce, ale velké díky patří Hlinkovi. Ten projel mezi čtyřmi hráči, předložil puk na zlatém podnosu.

25. 18 sekund před koncem početní výhody se pokusil zvýšit Eliáš, ale Lašák byl opět na místě.

24. Hemský si zase podržel puk déle, než ostatní čekali, ale Lašák uspěl.

24. Zahajuje Jágrův útok.

24. Češi budou hrát přesilovku 5 na 4. Na trestnou lavici jde za hákování Bicek.

23. Od modré vytřelil Klepiš, ale Lašák byl pozorný.

23. Náznak šance měli Slováci, ale Surový neohrozil Pruska v brance,

21. Teď zkusil Lašáka Hemský, ale stav se nemění.

21.Jako první vystřelil Čajánek.

21. Začala druhá třetina. Co přinese? V úvodním dějství Češi jasně Slováky přestříleli 20:2. Prozatimnímu stavu4:0 se nelzetedy divit. Otázkou je, zda dominance bude trvat i nadále.

20. První třetina skončila. Česko ji vyhrálo jednoznačně 4:0. Takový stav po dvaceti minutách nikdo nečekal. Tým Vladimíra Růžičky sehrál nejlepší třetinu na letošním šampionátu. Pokud Česko ještě dneska prohraje, tak si udělá jediné - ostudu. Ztratit takový náskok by bylo velmi tristní.

19. Bartovič vystřelil, ale mimo. Ojedinělá šance slovenských hráčů.

18. Slovensko se nemůže dostat do útočného pásma. Není se čemu divit. Takový stav asi nikdo nečekal.

17. Zakázané uvolnění Slovenska.

17.Eliáš se mohl zapsat mezi střelce, ale netrefil branku.

16. GÓÓL. Česko - Slovesko 4:0. Klepiš vybojoval puk, Vašíček nahrál aČervenka zvyšuje na 4:0.Slováci jsou na kolenou.

15, Dohrávaná přesilovka 5 na 4 už využita nebyla. Rachůnkova střela nenašla cíl.

13. GÓÓL. Česko - Slovensko 3:0. Blaťák se od modré čáry nemýlí. Čstý průstřel.Přesilovka 5 na 3je využita. Slovensko je v depresi, bere si oddechový čas.

13. Slováci vyhazují.

13. Smrek jde na trestnou lavici za krosček. Češi budou hrát půl minuty 5 na 3.

12. Jágr přihrával Čajánkovi, ale Lašák vystihl úmysl české dvojice.

11.Vašíček jel sám na Lašáka, neuspěl, ale bylfaulován Mikušem. Češibudou hrát v početní výhodě.

11. Čeští hráči jsou stále v útočném pásmu Slovensku. Teď měl šanci Kotalík. Slováci se zachraňují jen zakázaným uvolněním.

10. GÓÓL. Česko - Slovensko 2:0. Jágr zvyšuje český náskok. Lašákovi propadl puk mezu rukou a tyčí. Štěstíse tontokrát přiklonilok českému týmu,

9. Lašák předvedl fantastický zákrok…Olesz nedokázal dopravit puk do skoro prázdné branky. Hned poté měl šanci Neměc a Vašíček. Slováci jsou pod velkým tlakem.

9. Další šanci měl Rolinek, ale Lašák nechyboval.

7. GÓÓL. Česko - Slovensko 1:0. Jágr si připsal první gól v tomto utkání. Gól ale musel posvětit videorozhodčí. Gólová situace vypadala, že nebude uznána pro Jágrovu vysokou hůl, ale nestalo se tak.

7. Červenka se mohl zapsat mezi střelce, ale trefil tyč z pravého kruhu. Za pár sekund to samé zopakoval z druhé strany Klepiš. Slovenský gólman má zatím hodně štěstí.

6, Do hry se dostal i třináctý útočník Červenka.

6. Kotalík s Hlinkou jeli na jednoho slovenského obránce, ale první gól českému týmu to nepřineslo. Kotalík na zpětnou přihrávku nedosáhl.

5. Češi přeilovku nevyužili. Poslední šanci Rachůnka zlikvidoval bez problémů Lašák.

5. Na ledě jsou novicové Eliáš s Michálkem.

4, Blaťák vystřelil od modré, ale trefil horní tyč. Lašák vůbec nestačil reagovat.

4. Hemský byl obrán o puk Bartovičem. Česko zakládá nový útok.

3. Valabík jde na trestnou lavici za zdržování. Česko hraje přesilovku 5 na 4.

3. Nagymálem ohrozil Pruska v brance, hned poté měl šanci Vašíček, ale trfil jen brankáře Lašáka.

2. Plekanec vyslal první střelu, ale netrefil branku.

1. Zakázané uvolnění Slovenska.

1. Lašák vyjel a zachraňuje před Jágrem.

1. Utkání začalo. Poslední posily Michálek s Eliášem hrají v jednom útoku. Společně s nimi je v lajně Plekanec.

Česko se utká se Slovenskem pojedenácté na hokejovém mistrovství světa.

Na dramatičtější zápas se tato mužstva snad ani nemohla sejít. A obě chtějí jediné – vyhrát.

Ale hlavně – musí!

Jiná cesta k postupu do čtvrtfinále totiž z osmifinálové skupiny nevede. „Doufám, že zlepšíme výsledky, zlepšíme hru a potěšíme sebe i fanoušky,“ vyslovil se po příletu z Ameriky Patrik Eliáš. Útočník New Jersey Devils, který dorazil jako poslední posila Růžičkova výběru.

Naopak proti Slovensku se na ledě neobjeví český kanonýr Jan Marek. Do zápasu ho nepustí blíže nespecifikované zranění, které se přivodil v duelu s Kanadou.

V předchozích deseti utkáních na světových šampionátech Česko sedmkrát vyhrálo. Ale naposledy se radovali Slováci. V Rusku v roce 2007 vyhráli 3:2 v osmifinále.

A stejný zápas je tu i dnes.

Kdo se bude tedy radovat?

„Z mužstva je cítit odhodlání, opět chceme ochutnat pocit vítězství,“ řekl před zápasem asistent trenéra Josef Jandač.

Předpokládané sestavy:

Česko:
Prusek - Židlický, Barinka, Rachůnek, Čáslava, Polák, Blaťák, Němec - Hemský, Čajánek, Jágr - Plekanec, Michálek, Eliáš - Kotalík, Hlinka, Rolinek - Klepiš, Vašíček, Olesz - Červenka. Trenér: Růžička

Slovensko: Lašák - Obšut, Sekera, Smrek, Vydarený, Barinka, Valábik, Švarný, Graňák - Bartečko, Handzuš, Surový - Růžička, Mikúš, Hossa - Bicek, Bartovič, Štefanka - Nagy, Ölvecký, Radivojevič.Trenér: Filc.
2.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.