Orli ve Vítkovicích vedli, za sedmi minut zápas ztratili

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Silná druhá třetina z domácí strany rozhodla o vítězi předehrávaného utkání O2 extraligy ledního hokeje.

13.11.2008

Vítkovický Marek Kvapil střílí druhou branku svého týmu, překonaný brankář Jiří Trvaj leží na zemi.Foto: DENÍK/Adolf Horsinka

Druhá třetina, ve které Vítkovice dokázaly třemi góly otočit nepříznivý stav po prohrané úvodní části, rozhodla o tom, že Znojmo si z Ostravy z předehrávaného utkání 22. kola neveze ani bod a že se Vítkovice minimálně do pátečních zápasů znovu vyhouply do čela extraligové tabulky před Slavii. Ta hraje na ledě třetího Litvínova.

Cesta za vítězstvím ale nebyla jednoduchá. V deváté minutě využil první znojemskou přesilovku dorážkou Tesaříkovy střely Selingr. „Lepší úvod jsme si nemohli přát. I když jsme si moc střeleckých příležitostí nevypracovali, tak jsme ji vyhráli. Vítkovice jsou ale velmi silné a dnes to potvrdily,“ uvedl trenér Znojma Radim Rulík.

Domácí se do tempa dostávali pozvolna a narozdíl od hostujícího týmu dokázali zužitkovat až svou třetí přesilovou hru, když Barinka zamířil přesně mezi Trvajovy betony. V následující přesilovce už šli domácí do vedení a při současném vyloučení Kvapila a Bičánka využil prostoru na ledě ke třetí brance obránce Stehlík.

Domácí ale vyhráno neměli. Ujčíkova hrubka v přesilovce a Dopitovo snížení udělalo z utkání drama. „Znojmo se v poslední době hodně zlepšilo a je to hrozně nepříjemný soupeř. My naopak momentálně nejsme v takové pohodě,“ líčil Ujčík, jenž Dopitovi krásně namazal. „Byla to dobrá přihrávka, škoda, že mi ji neuznali,“ dovolil si zašprýmovat Ujčík, z jehož hole putoval puk krátce před třetí sirénou do opuštěné znojemské svatyně počtvrté.

„Utkání se rozhodovalo ve druhé třetině, kterou jsme sehráli velmi špatně, a to nás stálo zápas,“ smutnil znojemský kouč Rulík. „Chyběl nám důraz a nasazení a Vítkovice toho dokonale využily,“ dodal.

Domácí se museli obejít bez čtyř zraněných opor. K Trnkovi, Šimíčkovi a Korhoňovi se před utkáním připojil na marodku i kapitán Róbert Petrovický. „Má bolesti v rameni, které byly stále větší a rozhodl se proto absolvovat nějaká vyšetření. Uvidíme, co s ním bude,“ popsal kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

Vítkovice – Znojmo 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Muž zápasu: Kvapil.

Branky a nahrávky: 27. Barinka (Burger), 31. Kvapil (Krstev), 34. Stehlík (Roman), 60. Ujčík (Burger) – 9. Selingr (R. Tesařík), 37. Dopita. Rozhodčí: Minář – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3187.

Vítkovice: Pinc – Krstev, Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček – Kvapil, Burger, Krenželok – Ujčík, Roman, Svačina – Treille, Štefanka, Varaďa –Klimek, R. Hruška, Strapač. Trenér: Hadamczik.
Znojmo: Trvaj – Bičánek, R. Tesařík, Štach, Mojžíš, Chvátal, Mrázek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Erat, Haman, Čachotský – M. Růžička, Meidl, Demel – Plášek. Trenér: Rulík.

Autor: Jiří Tomaškovič

13.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.