Osm gólů a hattrick Erikssona. Švédsko si opět zastřílelo, Lotyši neměli šanci

Praha - Švédsko nemělo s Lotyšskem takový problém. Seveřané si opět zastříleli, přidali na světovém šampionátu třetí vítězství (nyní 8:1) a minimálně do večera povedou "pražskou" skupinu A. Lví podíl na tom měl Loui Eriksson, jenž si připsal hattrick.

4.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 4.5.2015

Švédsko si poradilo s Lotyšskem i díky nájezdu Filipa ForsbergaFoto: ČTK/ZUMA

Švédové, kteří zatím ztratili jediný bod v úvodním utkání s domácí reprezentací, mohli otevřít skóre po šancích Forsberga a Klingberga. Lotyši zahrozili v 18. minutě ve vlastním oslabení, ale Darzinš na Enrotha nevyzrál. Klíčový moment? Možná ano.

Vzápětí se totiž radovali Švédové, když Erikssonův pokus skončil za Masalskisovými zády, a to za přispění nešťastné teče obránce Cibulskise.

"Když vezmeme prvních deset minut, tak Lotyši byli lepší. Pak ale patřil zápas nám, dali jsme góly v přesilovkách a měli jsme zápas ve své moci," řekl švédský útočník Anton Lander oficiálním stránkám soutěže.

Ve druhém dějství se nejdříve výběr Tří korunek ubránil při Möllerově trestu a pak Švédové v polovině utkání v další přesilovce znovu udeřili. Po Ekholmově střele dorazil bekhendem znovu Eriksson. Ve 33. minutě se dočkali při Lindholmově pobytu na trestné lavici i Lotyši. Po Daugavinšově ráně dorazil puk do prázdné branky Darzinš.

Švédové bleskově za deset sekund odpověděli. Sotnieks ve vyložené šanci hákoval Forsberga, který nařízené trestné střílení zakončil blafákem.

V 37. minutě Eriksson opět překonal Masalskise, ale sudí gól neuznali kvůli postavení hráče v brankovišti.

Bukartsovi vzápětí zabránil ve snížení Enroth a 14 sekund před koncem druhé třetiny usměrnil Eriksson Ahnelövovu ránu do lotyšské branky. Jako třetí hráč na turnaji po spoluhráči Forsbergovi a Kanaďanovi Hallovi zaznamenal hattrick.

Švédové ještě zvýraznili skóre ve třetí třetině. Další přesilovku využil Möller, gól přidal deset minut před koncem Josefson, o sedmý se postaral Lundqvist a poslední slovo měl devět sekund před koncem Rask.

"Dostali jsme velkou nálož, tak se z toho snad zvedneme, půjdeme do dalšího zápasu po hlavě a konečně vyhrajeme," prohlásil lotyšský kapitán Kaspars Daugavinš a doufal v obrat ve středečním duelu se Švýcarskem.

Skupina A (Praha):

Lotyšsko - Švédsko 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)
Branky a nahrávky:
33. Darzinš (Daugavinš, Galvinš) - 18. Eriksson, 31. Eriksson (Ekholm, S. Kronwall), 34. F. Forsberg z trestného střílení, 40. Eriksson (Ahnelöv), 45. Möller (Ekman-Larsson, Klingberg), 50. Josefson (J. Lundqvist), 58. J. Lundqvist (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 60. Rask (Ericsson, Lindholm). Rozhodčí: Hodek (ČR), Rantala (Fin.) - Lhotský (ČR), Kilian (Nor.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Diváci: 15.315.
Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, Sotnieks, K. Redlihs, Jerofejevs, Širokovs, Cibulskis, Andersons - Daugavinš, Džerinš, Darzinš - M. Redlihs, Sprukts, Bukarts - Indrašis, Berzinš, Saulietis - K. Jass, Abols, Skvorcovs - Bajaruns. Trenér: Aleksandrs Belavskis.
Švédsko: Enroth - Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, S. Kronwall, Rahimi, Ahnelöv, Ekholm - F. Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Ericsson, Möller - Hjalmarsson, Rask, Lindholm - Sjögrem, J. Lundqvist, Josefson - Danielsson. Trenér: Pär Marts.

Facebooku hrozí pokles uživatelů, mladí používají jiné sítě

Play off Ligy mistrů mezi SK Slavia Praha a APOEL FC, hrané 23. srpna v Praze.
8

Slavia nedobyla Ligu mistrů. Tvrdík zuřil: Ostuda, fraška

Hrozba terorismu: V Rotterdamu zrušili koncert, našli auto s plynovými lahvemi

Nizozemská policie se dnes rozhodla zrušit kvůli teroristické hrozbě koncert americké rockové skupiny Allah-Las v Rotterdamu. Nedaleko místa konání se totiž našla dodávka se španělskou poznávací značkou. V ní byly plynové bomby.

Paraglidista zemřel při pádu na pole. Záchranáři ho oživovali marně

Ačkoliv téměř čisté nebe nad Břeclavskem ve středu ozařovalo slunce, let pro jednoho z účastníků tamního evropského šampionátu v motorovém paraglidingu skončil smrtí. Prestižní akci konanou na letišti v Břeclavi poznamenala tragická nehoda.

Do Německa se vrátila část zlatého pokladu, ukrytá před Rusy v zahraničí

Německá ústřední banka ve středu oznámila, že se jí podařilo tři roky před plánovaným temínem dokončit iniciativu, na jejímž základě se vrací do Německa polovina německých zlatých rezerv, ukrytých během studené války v zahraničí.

Britský soud rozhoduje o vině mladého cyklisty, který srazil a usmrtil chodkyni

Před britským soudem v Londýně se začal projednávat případ dvacetiletého cyklisty Charlieho Allistona, který loni v únoru srazil na kole čtyřiačtyřicetiletou Kim Briggsovou, když přecházela silnici. Matka dvou dětí podlehla pár dnů po nehodě vážnému zranění hlavy.