Palát dvakrát asistoval u výhry Tampy na ledě Rangers

New York – Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl v jediném pondělním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Tampy Bay 5:1 na ledě New Yorku Rangers. Dvěma góly se blýskl Ryan Callahan, bývalý kapitán Rangers, který nastoupil v Madison Square Garden poprvé od 5. března letošního roku, kdy jej tým z Manhattanu vyměnil na slunnou Floridu.

18.11.2014

Ondřej PalátFoto: čtk

Poprvé se Callahan prosadil v 15. minutě, kdy v přesilové hře zvyšoval vedení Lightning na 2:0. Podruhé skóroval tři minuty před koncem třetí třetiny a uzavřel střelecký účet večera. Na oba góly přihrál Callahanovi Steven Stamkos, jenž se sám jednou trefil a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

NY Rangers – Tampa Bay 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky: 21. St. Louis – 15. a 58. Callahan, 7. Kučerov (Palát), 35. Stamkos, 39. Killorn (Palát). Střely na branku: 16:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Callahan, 3. Johnson (všichni Tampa).

4. Winnipeg 19 9 3 7 37:42 21
5. Minnesota 17 10 0 7 50:39 20

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Pomníček připomene automobilovou honičku StB a zakladatelů Charty

Praha - Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček. Instalován bude v Gymnazijní ulici, která ústí do Evropské ulice, tedy v místě, kde byli zatčeni. Slavnostní odhalení se uskuteční 5. ledna, v předvečer 40. výročí události, řekl novinářům náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Ondřej Matějka, který krátkou uměleckou instalaci na místě paměti chystá.