Palát rozhodl o výhře Tampy, góly Židlického a Olesze Devils nestačily

New York - Český hokejový útočník Ondřej Palát si připsal vítěznou branku při výhře Tampy Bay ve čtvrtečním přípravném utkání nad Nashvillem 5:1. Za New Jersey se střelecky prosadili forvard Rostislav Olesz a obránce Marek Židlický, ale Devils podlehli New Yorku Islanders 3:5.

20.9.2013

Ondřej Palát v dresu Tampy.Foto: čtk

Dvaadvacetiletý Palát, který v minulé sezoně sehrál za Lightning v NHL 14 utkání, v sedmé minutě zvyšoval na 2:0, když se prosadil 70 vteřin po trefě Bretta Connollyho.

V druhém dějství zvýšili Steven Stamkos a opět Connolly, jemuž asistoval i obránce Andrej Šustr. V brance Nashvillu se v závěrečném dějství objevil Marek Mazanec, jehož překonal ve 43. minutě Slovák Richard Pánik. Předtím po 46 sekundách hry v závěrečném dějství snížil v oslabení Matt Cullen.

Olesz v deváté minutě z dorážky snižoval ztrátu New Jersey proti Islanders na 1:2 a Židlický ve 23. minutě korigoval průběžný stav na 2:4. V sestavě New Jersey chyběli Patrik Eliáš i Jaromír Jágr, který by měl dnes začít po nespecifikovaném zranění v dolní části těla začít trénovat s týmem. Minulé dva dny bruslil individuálně.

Útočník Radek Dvořák, který se uchází na kempu Caroliny o smlouvu, asistoval u obou branek Hurricanes při porážce na ledě Buffala 2:5. Obránce Jakub Kindl zaznamenal jednu přihrávku při vysokém vítězství Detroitu nad Bostonem 8:2, ale utkání nedohrál. Ve třetí třetině kvůli potížím s kyčlí nenastupoval.

Gólman Tomáš Vokoun odchytal celý zápas v dresu Pittsburghu na ledě obhájce Stanleyova poháru Chicaga a 30 úspěšnými zákroky se podílel na výhře 4:3 po samostatných nájezdech.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Boston - Detroit 2:8 (0:2, 1:2, 1:4)
Branky: 32. Iginla, 52. Johnson - 24. a 53. Zetterberg, 6. Abdelkader (Kindl), 17. McIntyre, 30. DeKeyser, 45. Cleary, 54. Andersson, 55. Dacjuk.

Buffalo - Carolina 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 39. a 56. Larsson, 31. Armia, 55. Hodgson, 58. McNabb - 16. Boychuk (Dvořák), 33. Terry (Dvořák).

New Jersey - New York Islanders 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
Branky: 9. Olesz, 23. Židlický, 24. Merrill - 7. a 19. Bailey, 4. Lee, 20. Boulton, 44. Regin.

Ottawa - Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Claesson, 40. Petersson - 36. Kadri, 36. Raymond, 51. Bolland.

Tampa Bay - Nashville 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. a 39. Connolly (na druhou Šustr), 7. Palát, 27. Stamkos, 43. Pánik - 41. Cullen. Brankář Marek Mazanec za Nashville odchytal 20 minut, ze čtyř střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 75 procent.

Chicago - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Sharp, 33. Smith, 54. Bollig - 10. Pouliot, 17. Vitale, 25. Crosby, rozhodující sam. nájezd Bennett. Tomáš Vokoun za Pittsburgh odchytal 65 minut, z 33 střel inkasoval tři branky a měl úspěšnost zákroků 90,9 procenta.

Winnipeg - Minnesota 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Little - 8. Dumba, 35. Coyle, 35. Foucault, 59. Kampfer.