Palátův gól Tampě na úvod semifinále NHL k vítězství nestačil

New York - Hokejisté New York Rangers vyhráli úvodní finále Východní konference NHL nad Tampou Bay 2:1. Jediný gól poražených dal Ondřej Palát, který ve třetí třetině v přesilovce vyrovnal. Necelé tři minuty před koncem ale Dominic Moore rozhodl o výhře loňských finalistů Stanleyova poháru.

16.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 17.5.2015

Ondřej Palát z Tampy (vpravo) se raduje se spoluhráči Stevenem Stamkosem (uprostřed) a Nikitou Kučerovem z gólu proti NY Rangers.Foto: ČTK/AP/Frank Franklin II

Rangers si v play off připsali čtvrté vítězství v řadě poté, co ve čtvrtfinále otočili sérii s Washingtonem z 1:3 na 4:3 na zápasy. Po takřka celých dvou bezbrankových třetinách poslal newyorský tým 13 sekund před druhou přestávkou do vedení Derek Stepan.

Palát, jehož velkou šanci ve druhé třetině vychytal Henrik Lundqvist, ve třetí části svou čtvrtou trefou ve vyřazovacích bojích vyrovnal. Moore ale prvním zásahem v play off poslal domácí znovu do vedení a Lightning už nedokázali odpovědět.

Druhý zápas série je na programu v pondělí opět v New Yorku.

Výsledek semifinále play off NHL:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. zápas:

New York Rangers - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 40. Stepan, 58. Moore - 47. Palát. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Palát (Tampa Bay). Stav série: 1:0.