Hokejisté Pardubic vyhráli v dohrávce 29. kola extraligy na ledě Karlových Varů 4:0 a posunuli se na sedmé místo tabulky. Východočeši o své druhé výhře v KV Areně v sezoně rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát překonali brankáře Lukáše Mensatora. Jeho protějšek Martin Růžička udržel poprvé v sezoně čisté konto. Energie je tak i nadále předposlední a na nejhorší Mladou Boleslav má náskok jen jeden bod.

Karlovy Vary - Pardubice 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Úvod utkání se nesl ve znamení opatrného hokeje z obou stran. Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že Energie nastoupila se změněnými formacemi s cílem vyvarovat se chyb z předchozího nepovedeného zápasu s Litvínovem. Přesto byli v 7. minutě blíže ke vstřelení první branky domácí. Střelu Látala od modré čáry tečoval Skladaný, ale puk se došoural těsně vedle pravé tyče Růžičkovy branky.

O čtyři minuty později se však ujali vedení Východočeši. Obránce Kolář našel nezištnou přihrávkou přes půl kluziště na levém křídle Kousala, který překonal Mensatora. Příležitost k navýšení skóre se naskytla Pardubicím v 15. minutě, kdy po vyloučení Zaťoviče a Skuhravého hráli hosté 79 vteřin přesilovou hru pět na tři. Velkou výhodu ale nevyužili.

V prvních pěti minutách prostředního dějství, při vyloučeních Starého, Zohorny a Kočího, hráli domácí sérii přesilových her, krátce i v pěti proti třem. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak sami inkasovali. Mensator sice střelu Kousala po rychlém brejku vyrazil, Buchtele ale puk pohotově dorazil do karlovarské branky.

Hráči Energie po obdrženém gólu prakticky rezignovali na vývoj utkání a zápas se proměnil v pardubickou exhibici. Jak se má přistoupit k přesilovce, ukázali Pardubičtí ve 28. minutě. Po nahození Píši od modré a následné teči útočníka Koláře se prosadil kapitán Koukal. Ani to ale nebylo z pardubické strany vše. O čtvrtý gól se postaral Kousal, jenž se tak prosadil podruhé v zápase.

Posledních dvacet minut, ve kterých domácí trenéři poslali do branky Salfického, se dohrávalo již jen z povinnosti a gólman Růžička si nenechal pokazit radost z vychytaného čistého konta. Karlovy Vary prohrály podruhé za sebou doma a trenér Baďouček si musel od fanoušků vyslechnout žádost, aby tým opustil.

Branky a nahrávky: 11. Kousal (Kolář II), 25. Buchtele (Kousal), 28. Koukal (Kolář I, Píša), 32. Kousal (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2232.

K. Vary: Mensator (41. Salfický) - Gřegořek, Gawryletz, Přindiš, Gulaši, Gründling, Mocek, J. Látal, M. Rohan - Kumstát, Pech, Zaťovič - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Mikeska, Skladaný - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - T. Nosek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Půhoný. Trenéři: Hynek a Lubina.