Kvapík za titulem pokračuje. Eaton si zaevidoval v play off devátou výhru v řadě a ve finále s Vítkovicemi se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Velký generační souboj mezi Haškem a Štěpánkem po otevíracím večeru vyznívá pro pardubického veterána. Dělostřelecké představení vyprodané ČEZ Areně předvedl Petr Sýkora.

Dva brutální nápřahy, dva góly. Kanonýrova bilance v play off? Deset zápasů, jedenáct branek! Zítra se pokračuje na stejném místě duelem číslo 2.

O Dominátorovi se bude zdát zejména Viktoru Ujčíkovi. Střelec Hadamczikova souboru se dvakrát dostal do tutové šance, ale veterán v pardubické kleci pokaždé vykouzlil bravurní zákrok.

Oba za stavu 2:1 pro Pardubice. Hašek nejprve skvěle zastavil Ujčíkův nájezd, o pár minut později mu rychlým přesunem k tyči sebral srovnávací trefu.

Pardubice nastartoval Petra Sýkora. Už v 10. minutě se po přiťuknutí Pivka opřel do střely a Štěpánek neměl nárok. Východočeši v první třetině měli jasnou převahu. Vítkovický gólman s velkou námahou vytěsnil dva pokusy Koláře, ale v 15. minutě kapituloval podruhé.

V přesilovce vypálil Sýkora a nikým nehlídaný Somík jemnou tečí zvýšil. Vítkovice snížily z nenápadné akce, když střelu Trnky tečoval Vrána.

V polovině prostřední části se předvedl Daniel Rákos. Útočník, jenž v Koukalově řadě nahradil zraněného Starého, dostal ideální přihrávku od Koláře a přesnou ranou mezi Štěpánkovy betony zasadil Slezanům třetí úder.

Hašek dochytal s krvavou stopou na bradě. V 47. minutě mu Treille vrazil hokejku pod masku, která odletěla z Dominátorova obličeje. Vítkovický forvard pak z trestné lavice sledoval další show Petra Sýkory.

Po chybném vyhození Ujčíka si kanonýr strčil při nápřahu hůl až za uši a napálil puk do sítě. Jasnou partii podtrhl lahůdkovou brankou Píša.

Pardubice – Vítkovice 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 10. P. Sýkora (Pivko, Zohorna), 15. Somík (P. Sýkora, Píša), 30. Rákos (Koukal, Kolář I), 50. P. Sýkora, 54. Píša (Koukal, Pineault) – 18. Vrána (Trnka, Treille). Rozhodčí: Hradil, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. Diváci: 10194 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Pardubice: Hašek (Růžička) – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell – Kolář I, Koukal, Rákos – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Buchtele – Nahodil. Trenér: V. Sýkora.
Vítkovice: Štěpánek – Sičák, Barinka, Rehák, Jurečka, Trnka, Kuboš, Voráček – Klimek, Burger, Selingr – Kvapil, Vrána, Treille – Szturc, Štefanka, Krenželok – Ujčík, Svačina, Hruška – Strapáč. Trenér: Hadamczik.