Pardubice si opět vyšláply na Liberec, skalpovaly ho popáté za sebou

Liberec - Hokejisté Liberce prohráli v předehrávaném utkání 36. kola extraligy s Pardubicemi 1:4 a již deset zápasů čekají na tříbodový zisk.

3.1.2013
6 fotografií
Brankář Liberce Marek Pinc kryje střelecký pokus Pardubic.

Brankář Liberce Marek Pinc kryje střelecký pokus Pardubic.Foto: Deník/Vít Černý

Úřadující mistr porazil Severočechy v nejvyšší soutěži popáté za sebou, i nadále je ale v tabulce jedenáctý. Liberec je předposlední.

Do první šance utkání se dostal liberecký kapitán Nedvěd, v 5. minutě ale trefil jen boční tyč. Více ze hry měli hosté, kteří byli aktivnější a navíc lépe bránili. Otevřít skóre mohl při Vitáskově vyloučení Šagát, brankáře Pince ale nepřekonal.

Stav se změnil až v 19. minutě, kdy Vantuch v gólové šanci zastavil Zohornu jen za cenu faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení. To pardubický útočník jistě proměnil a dal si tak dárek ke čtvrtečním 25. narozeninám.

Hned na začátku druhé třetiny mohl zvýšit Buchtele, ale z dobré pozice přestřelil. Východočechy to však mrzelo jen několik sekund, v pokračující akci totiž Nosek překonal Pince podruhé.

Snížit mohl Nedvěd, Salfický ale svůj tým podržel. Při Zohornově trestu měli hosté i potřebné štěstí, Víškova střela v 31. minutě skončila jen na tyči. Když se poté neujala ani Dudova šance, prosadily se opět Pardubice. Sedmatřicet sekund před koncem prostřední části zvýšil už na 3:0 Kousal.

Trenér Pešán se pokusil Tygry probudit změnami v sestavě, proti organizovaně hrajícím Pardubicím se ale Liberci nedařilo prosazovat. Neujaly se ani Dudovy střely v přesilové hře nebo Bortňákův pokus v oslabení. V polovině třetí třetiny navíc domácí přišli o svého nejproduktivnějšího hráče Nedvěda, který dostal desetiminutový osobní trest.

V 52. minutě se sice podařilo Filippimu snížit, ale obrat se nekonal. I kvůli tomu, že Bárta v přesilové hře trefil opět jen tyč. V 57. minutě se domácí rozhodli riskovat bez brankáře a Cetkovský uzavřel skóre zápasu na konečných 1:4.

Liberec - Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Filippi (T. Urban) - 19. T. Zohorna z trest. střílení, 21. T. Nosek (Kousal, V. Kočí), 40. Kousal (Buchtele, Benák), 58. Cetkovský (Nahodil, Semorád). Rozhodčí: Husička, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc P. Nedvěd (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4237.

Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Havíř, Ulrych - Galamboš, P. Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Vantuch - Dušek, R. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Pardubice: Salfický - Benák, Vašíček, Píša, M. Drtina, V. Kočí, Gawryletz - Šagát, T. Zohorna, Somík - J. Veselý, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, L. Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.