Pardubický hrdina Havíř: Finále je stále daleko

Liberec -Zkušený bek rozhodl gólem v prodloužení třetí zápas semifinálové série s Liberce. Eaton vede 3:0 na utkání.

7.4.2010

Pardubický David Havíř se snaží zablokovat jednoho z libereckých útočníků.Foto: Deník/Petr Šimr

Přejel polovinu hřiště, pak vystřelil zápěstím a byl za hrdinu středeční noci.

David Havíř, pardubický obránce a muž, jenž gólem v prodloužení rozhodl třetí semifinálový zápas s Libercem a Eaton poslal do třízápasového trháku. „Su moc rád. Vystřelil jsem kolem nohy na Pincovu lapačku. On to neviděl a střelu pustil,“ radoval se Havíř.

V nastavení jste se vydal na nečekaný výlet a skóroval. Vypadalo to hrozně jednoduše…

U naší střídačky jsem sebral puk. Viděl jsem Rasťa Špirka, že jede se mnou. Bylo to dva na dva. Lehce jsme se vykřížili, najížděl jsem na obránce a vystřelil kolem nohy na Pincovu lapačku. On to neviděl a střelu pustil. Su moc rád.

Bylo to akce v duchu hesla: Když nevíš, co s pukem, vystřel.

Trochu ano. Na úzkém hřišti nemůžete vymýšlet. Prakticky každá střela je nebezpečná.

Byl to dnes váš nejtěžší zápas ve vyřazovacích bojích?

(přemýšlí) Myslím, že těžší byl třetí zápas s Třincem. V sérii to bylo 1:1, teď jsme vedli o dva zápasy. Tenkrát to bylo víc heroické. Ale oba duely se v mnohém podobaly. Také jsme vedli o dva gólya museli jsme rozhodnout v prodloužení. A taky se nám to povedlo poměrně brzo.

Je to fajn pocit, být jeden krok od finále?

Ještě tam nejsme. Stále je to daleko. Jeden zápas je pořád hodně i málo. Uvidíme, co se stane ve čtvrtek. Teď nemá smysl nad tím uvažovat.

Budete se před čtvrtým zápasem snažit vytěsnit myšlenky na finále?

Mě to ani nepřijde, že jsme jedno utkání od finále. Jak byla velká pauza, tak jsem teď rád, že konečně hrajeme víc zápasů po sobě a play off si užívám.

Vyhráli jste posedmé v řadě. Jste hodně sebevědomí? Ani když Liberec vyrovnal na 3:3, tak jste nepropadali panice.

Spíš víme, že máme za zády Dominika. Umí hru uklidnit, rozehrát puk. To je pro náš tým veliký přínos.

V základní části jste ani jednou neskóroval. V play off už dvakrát. Kde se to ve vás bere?

(směje se) Vystřílel jsem se v přípravě ve Švýcarsku. Pak jsem čekal, až něco trefím. Su moc rád, že to konečně přišlo.

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.

Boj s časem: Přehrada v Portoriku začíná selhávat. Úřady evakuují 70 tisíc lidí

/VIDEO/ Portoriko dál kvůli hurikánu Maria sužují ničivé záplavy. K nim se teď přidala i výstraha od Národní meteorologické služby, která varuje před protržením přehrady na portorické řece Guajataca. Voda se už valí přes poškozenou hráz a vytvořila si koryto. V noci tak začala evakuace 70 tisíc lidí.

V Severní Koreji se opět otřásla země. Čína hovoří o dalším jaderném testu

Zemětřesení o síle 3,4 stupně Richterovy škály bylo zaznamenáno v Severní Koreji. Informovaly o tom čínské úřady. Podle serveru BBC s odkazem na čínské seismology k němu došlo v blízkosti místa, kde Severokorejci testují jaderné střely. Jihokorejští seismologové se však přiklánějí k přírodnímu původu.

Prohraná sázka fotbalového fanouška: Z Žižkova pěšky až do Pardubic

Na fotbalový zápas na hřišti soupeře fanoušci většinou cestují auty, vlaky nebo autobusy. Může se ale stát, že se jeden z fanoušků vsadí s hráčem svého klubu… A prohraje.