Pátý nejsledovanější zápas MS. Nájezdy přilákaly k TV dva miliony diváků

Praha - Úterní utkání českých hokejistů se Švýcarskem na mistrovství světa sledovalo v průměru 1,28 milionu diváků programu ČT sport. Poslední zápas domácího týmu v základní skupině byl pátým nejsledovanějším duelem s českou účastí na šampionátu.

13.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 13.5.2015

Jiří Novotný (vlevo) uniká Damienu Brunnerovi ze Švýcarska.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Samostatné nájezdy přilákaly k obrazovkám 1,97 milionu diváků.

Vyplývá to z údajů ATO - Mediaresearch.

Alespoň tři minuty zápasu se Švýcary sledovalo 3,247 milionu diváků. Největší zájem byl tradičně o závěr utkání. Třetí třetina přilákala k obrazovkám 1,91 milionu lidí a prodloužení 1,95 milionu lidí. Nájezdy sledovalo 61,83 procenta lidí u obrazovek.

Zatím nejsledovanější na šampionátu, který se od začátku května koná v Praze a Ostravě, bylo nedělní utkání české reprezentace s Německem. Vítězství domácích 4:2 zhlédlo v průměru 1,57 milionu diváků ČT sport, což zároveň znamenalo nejsledovanější přenos ČT sport v letošním roce.

O zápasy českého týmu je zájem také na internetu. Dosud nejvíce sledovaným přenosem v cílové skupině čtyři a více let byl zápas s Kanadou, který sledovalo živě v průměru 70 tisíc diváků. Téměř 50.000 internetových diváků měl zápas Česko - Lotyšsko, vyplývá z údajů Gemius stream.

13.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
Prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.
27 6

Zeman: Autoritářské státy mají lepší podmínky pro velké projekty

Záplavy v Barmě
5

EXKLUZIVNĚ

Zločin, nebo neštěstí? Policie pro ověření vyhazovala z 6. patra hotelu figurínu

Policie v Pardubicích rekonstruovala poslední okamžiky života 45leté ženy: pád z okna hotelu. K čemu policisté dospěli?

Stav Češky pobodané na pláži v Hurghadě se prudce zhoršil

Šestatřicetiletá Lenka C. z Nového Strašecí přežila útok nožem, ke kterému došlo před dvěma týdny v Hurghadě, jako zázrakem. Ještě dnes ráno byla zdravotně v pořádku a diskutovalo se o jejím převozu z nemocnice v Káhiře do Česka. Jak ale uvedlo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (MZV ČR), dopoledne se však její stav prudce zhoršil.

Vraždění neviňátek. Panthers na trůně

/FOTOREPORTÁŽ/ Bez větších problémů, přesvědčivým skóre 28:0, si došli pro sedmý titul v řadě (američtí) fotbalisté Prague Black Panthers.

Útočník ozbrojený pistolí a nožem přišel vyloupit pobočku kavárenského řetězce Starbucks. Jeden ze zákazníků předvedl ale doslova hrdinský kousek a útočníka zneškodnil. Jeho jednání chválí i místní policie. K incidentu došlo v kalifornském městě Fresno.