Byl skvělý. Pavelec vychytal další výhru Winnipegu, Erat je mimo

New York - Ondřej Pavelec inkasoval v sobotním utkání NHL na ledě Nashvillu jen jednu branku ze čtyřiceti střel a dovedl Winnipeg k výhře 3:1. Kladenský odchovanec, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, po olympijské přestávce vychytal týmu v obou utkáních vítězství.

2.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 2.3.2014

Ondřej PavelecFoto: ČTK/AP/Tony Gutierrez

I díky jeho zásahům se tak Jets v Západní konferenci bodově dotáhli na poslední postupové místo do play off.

Pavelec po návratu ze Soči, kde byl ve čtvrtfinále po čtvrtém gólu střídán, září. V předchozím utkání byl jedním z hlavních strůjců vítězství nad Phoenixem v nájezdech, jeho neoblíbené disciplíně. V sobotu byla zase domácímu Nashvillu marná střelecká převaha (40:20).

"Věřte tomu nebo ne, ale chytá stejně jako před olympijskou přestávkou. Měl tam hodně dobrých zápasů a občas ještě zachytal jako dneska," řekl trenér Paul Maurice.

Pavelec se blýskl několika výbornými zákroky. V první třetině se za bezbrankového stavu rychle přesunul na dorážku Davida Legwanda, který poté padl na led a nevěřil, že nedal gól. Ve druhé zastavil Pavelec samostatný únik Viktora Stalberga a v závěru uchránil těsné vedení při přečíslení domácích dva na jednoho.

"Předvedl několik skvělých zásahů. Ale počínali jsme si taky dobře při čištění prostoru před ním a nepouštěli jsme soupeře do opakovaných dorážek. Každopádně byl dnes naším nejlepším hráčem," podotkl kouč Jets, za které si připsal přihrávku u rozdílové branky Michael Frolík.

Erat hrací plochu opustil kvůli zranění

Český útočník Ondřej Palát bodoval v NHL počtvrté v řadě, když dvěma asistencemi podpořil výhru Tampy Bay 4:2 na ledě Dallasu.

V obou případech z jeho přihrávek těžil Martin St. Louis, jenž ve druhé minutě tečí otevřel gólový účet utkání a v prostřední třetině ze samostatného úniku zvýšil na 3:0. Domácí poté v závěru druhé části slepenými góly snížili na rozdíl jedné branky, ale poslední slovo měli hosté.

Populární bitva o Albertu skončila v Edmontonu vítězstvím Calgary 2:1 v prodloužení. U rozhodující branky si připsal asistenci Ladislav Šmíd, který na začátku sezony působil právě v dresu soupeře.

Washingtonský útočník Martin Erat, který kvůli zranění levého chodidla nedohrál čtvrteční utkání, se zapojil do předzápasového rozbruslení, ale hrací plochu rychle opustil. I bez něho Capitals zvítězili v Bostonu 4:2, na čemž se dvěma góly podílel Alexandr Ovečkin. Ruský kanonýr zaznamenal jubilejní 800. bod v NHL.

Utkání pod širým nebem komplikoval sníh

S neustálým sněžením se v utkání pod širým nebem lépe vypořádalo domácí Chicago, které porazilo Pittsburgh 5:1.

Na stadionu Soldier Field, který je domovem Chicaga Bears v lize amerického fotbalu NFL, zářil zejména Jonathan Toews. Kanadský útočník se před více než šedesáti tisíci diváky blýskl dvěma góly a jednou přihrávkou. Asistencí se na výhře Blackhawks podílel i český obránce Michal Rozsíval.

"Připadalo mi, že jsme byli schopní skórovat pokaždé, když se k nám dostal puk. Upřímně řečeno, měl jsem pocit, jako bychom hráli někde na dvorku," řekl Toews, jenž i v nepříznivých klimatických podmínkách prokázal svou šikovnost. Při průniku do útočného pásma si udělal tréninkový kužel z Brookse Orpika a zakončením mezi betony zvýšil na 2:0.

Padající sníh komplikoval hokejistům hru, hostující kouč Dan Bylsma se ale na vrtochy počasí nevymlouval. "Venku nebo v hale, ve sněhu nebo bez, to je jedno. Bez ohledu na podmínky, oni byli lépe připraveni," uvedl. Zápas nedohrál Marián Hossa, kterého v první třetině tvrdě narazil Craig Adams.

Výsledky NHL

Nashville – Winnipeg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 50. Moser – 26. O. Jokinen, 39. Ladd (Frolík), 57. Setoguchi. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 97,5 procenta. Střely na branku: 40:20. Diváci: 17.113.

Dallas – Tampa Bay 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 36. Roussel, 39. Fiddler – 2. a 35. St. Louis (na obě Palát), 13. Thompson, 48. Salo. Střely na branku: 41:21. Diváci: 15.897.

Los Angeles – Carolina 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 20. M. Richards, 49. Martinez, 59. Justin Williams – 20. Sekera. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.118.

Montreal – Toronto 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)
Branky: 15. a 64. Pacioretty, 13. Galchenyuk, 51. Subban – 18. a 46. Van Riemsdyk, 48. Kessel. Střely na branku: 30:25. Diváci: 21.273.

Chicago – Pittsburgh 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 31. a 58. Toews, 16. Sharp, 37. Versteeg, 54. Bickell (Rozsíval) – 47. J. Neal. Střely na branku: 40:32. Diváci: 62.921.

Edmonton – Calgary 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Branky: 50. Perron – 11. a 62. Monahan (na druhou Šmíd). Střely na branku: 22:30. Diváci: 16.839.

3. Colorado 60 38 5 17 182:161 81
4. Minnesota 61 33 7 21 150:148 73
5. Dallas 60 28 10 22 170:169 66
6. Winnipeg 62 30 6 26 174:178 66
7. Nashville 61 26 10 25 150:185 62