Petrohrad trenéra Říhy ve čtvrtfinále potřetí zdolal Atlant

Moskva - Hokejisté Petrohradu mají mečbol k postupu do semifinále KHL. Brankář Jakub Štěpánek přišel o čisté konto až v závěru.

19.3.2012

Gólman české reprezentace a Petrohradu Jakub Štěpánek.Foto: Deník/Vít Šimánek

Hokejistům Petrohradu chybí jediné vítězství k postupu do semifinále play off Kontinentální ligy. Na ledě Atlantu Mytišči v pondělí svěřenci českého trenéra Miloše Říhy vyhráli jednoznačně 5:1 a v sérii vedou 3:1. Brankář vítězného mužstva Jakub Štěpánek dostal jediný gól až tři minuty před koncem.

V minulém utkání Petrohrad v sobotu prohrál 1:2 v prodloužení, přičemž Říha považoval porážku za nespravedlivou. Dnes jeho svěřenci vybojovali třetí vítězství s naprostým přehledem; první gól dal už v třetí minutě Kalinin, po dvou třetinách už měli hosté tříbrankový náskok a v poslední části ještě dvě trefy přidali.

Štěpánek dlouho směřoval k čistému kontu, ale v 57. minutě ho překonal švédský útočník Zackrisson, který stanovil konečné skóre. Český reprezentační gólman si v utkání připsal 21 zákroků.

Dynamo Moskva porazilo Nižnij Novgorod 3:2 a srovnalo stav čtvrtfinálové série na 2:2. Stejně jako v minulém zápasu skóroval za moskevský tým Jakub Klepiš, který v 44. minutě po přihrávce krajana Filipa Nováka vyrovnal na 2:2. Tři minuty před koncem pak rozhodl o výhře Dynama Gorovikov.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápasy:
Atlant Mytišči - Petrohrad 1:5, stav série: 1:3; Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Klepiš 1+0, Novák 0+1), stav série: 2:2.

19.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Házení vajec po prezidentovi na Albertově.
5 14

Soud osvobodil muže obžalovaného z házení vajec na Zemana

Recesistické setkání na oslavu skvělých činů ministra financí Andrej Babiše proběhlo 3. dubna před budovou Generálního finančního ředitelství v Praze. Na snímku Bára Štěpánová.
5 9

Řešte rychle dluhopisy, říká Jurečka finanční správě a Babišovi

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Hromadná nehoda kamionů uzavřela dálnici D1 u Brna. Zemřel řidič dodávky

/FOTOGALERIE/ Zraněním podlehl padesátiletý muž, kterého vyprostili hasiči z havarované dodávky v hromadné havárii na dálnici D1. V úterý kolem půl dvanácté se na 202. dálničním kilometru srazily čtyři nákladní auta a dodávka. Kvůli nehodě u Brna musí z dálnice sjet řidiči mířící na Vyškov a Ostravu. Dálnice je v tomto směru několik hodin neprůjezdná. Částečně se má uvolnit po čtvrté hodině odpoledne.

Generál Andor Šándor: Bezpečné metro? Nedělejme si iluze

/ROZHOVOR/ Terorismus. Stále častěji skloňované slovo. Bohužel právem. Jako jeden z mnoha příkladů v posledních týdnech může sloužit útok v petrohradském metru, kde si výbuch vyžádal 14 obětí a desítky zraněných. Jak je to se situací v metru u nás? Známý bezpečnostní expert Andor Šándor je v této otázce skeptický.