Petrohrad v KHL Gagarinův pohár neobhájí, vyřadila ho CSKA Moskva

Petrohrad - Hokejisté Petrohradu skončili v cestě za obhajobou Gagarinova poháru v semifinále play-off Konrinentální ligy. Dál je nepustila CSKA Moskva , které stačily k postupu čtyři zápasy, ten poslední ovládla 2:1 v prodloužení.

28.3.2016

Hokej - ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Mistrovský Petrohrad padl. Může za to CSKA Moskva, která mu v semifinále play-off nepovolila jedinou výhru.

V pondělním duelu se moskevský klub ujal vedení v první třetině po Těleginově dorážce a vedení hájil až do 53. minuty. To brankáře Sorokina připravil o čisté konto v početní převaze nahozením od modré Bělov a vynutil si prodloužení.

Trvalo však jen minutu, když domácí zadáci nechali volný prostor Andronovovi, který tak ukončil semifinálovou sérii.

Moskevský klub Petrohradu oplatil loňské vyřazení (CSKA tehdy nestačilo ani vedení 3:0 na zápasy).

V druhém semifinále vede Magnitogorsk, jehož dres oblékají Jan Kovář a Tomáš Filippi, nad Ufou 2:1 na zápasy.

Semifinále play-off Kontinentální hokejové ligy:

ZÁPADNÍ KONFERENCE - 4. zápas:

Petrohrad - CSKA Moskva 1:2 v prodl., konečný stav série 0:4.

Autor: Redakce, ČTK

28.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
2 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

18

Do půlky srpna má být mírně chladněji a deštivěji, než je zvykem

Na hranici možného: 3,5 tisíce kilometrů „čtyřicítkou“

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Nejrychleji v historii zvládl Tour de France Lance Armstrong. Jenže dopoval.

V Lokti zahynul mladý motokrosař

Motokrosové mistrovství světa v Lokti si vybralou krutou daň. V sobotním závodě evropského šampionátu do 85 ccm 13letý Moldavan Igor Cuharcius havaroval při dopadu svého stroje na dvojskoku z horní části okruhu.

Myslivci rozmisťovali pachové ohradníky. Ty mají zabránit migraci divočáků

/VIDEO/ Tisíce kelímků s pěnou a koncentrátem, stovky myslivců, desítky kilometrů. Tak v sobotu vypadala hranice zlínského okresu od brzkých ranních hodin.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.