Sharks se trápí v koncovce, v posledních sedmi utkáních dali pouze devět branek, i proto byl trenér Todd McLellan rád, že se prosadili hráči, kterým to moc nestřílelo. Wingels měl na kontě jen jeden gól v posledních 23 zápasech, Havlát skóroval poprvé od 17. prosince.

Od té doby ale vynechal kvůli zranění 17 utkání. "Bylo na čase, aby skórovali i jiní hráči. A že se to povedlo Martymu i Tommymu v jednom zápase, je pro náš tým dobrá zpráva," uvedl McLellan.

Rozsíval se blýskl přihrávkou i "bloky"

V souboji dvou nejlepších týmů Západní konference vyhrálo Chicago v Anaheimu 2:0 a snížilo na něho ztrátu v čele soutěže na jediný bod. U první branky, kterou vstřelil na začátku prostřední části Marián Hossa, asistoval Michal Rozsíval.

Český reprezentační obránce se taky blýskl čtyřmi zblokovanými střelami. Uklidňující druhý gól přidal v 58. minutě Jonathan Toews. Brankář Corey Crawford kryl 29 střel a připsal si první čisté konto v sezoně.

"Několik posledních zápasů jsme se vrátili k naší hře, kterou chceme praktikovat. Kdybychom museli dnes vyhrát 1:0, dokážeme to," prohlásil Toews po zápase, v němž dva týmy s největším počtem vstřelených branek předvedly defenzivní bitvu.

Naopak Anaheim teď vyrovnané zápasy ztrácí. A navíc doma, kde v úvodních 22 utkáních prohrál jen jednou v prodloužení a jednou po nájezdech. Ve čtyřech z posledních pěti zápasů na svém ledě nevytěžil ani bod.

"Hráli jsme 57 minut velmi dobrý hokej a klidně to mohlo být 1:0 pro nás. Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, jenom jsme neskórovali. Ale nehodlám plakat a stěžovat si, že tady umíráme. Pořád jsme první a spousta týmů by byla moc ráda v naší pozici," prohlásil trenér Anaheimu Bruce Boudreau.

Pittsburgh jasně vyhrál v Buffalu

Hokejisté Pittsburghu si upevnili vedoucí postavení ve Východní konferenci jasnou výhrou v Buffalu 5:1 a před druhým Bostonem mají náskok sedmi bodů. Penguins oslavili jubilejní čtyřicátou výhru v sezoně, k čemuž potřebovali jen 57 utkání. Vylepšili tím klubový rekord z ročníku 1995/96, kdy stejný počet vítězství dosáhli v 65 zápasech.

Pittsburgh na ledě nejhoršího týmu soutěže prohrával od šesté minuty, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal a ve zbývajících dvou vstřelil shodně po dvou brankách. Hlavními strůjci obratu byli Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, kteří zaznamenali po jednom gólu a přihrávce a byli vyhlášeni nejlepšími dvěma hráči zápasu.

"V první třetině jsme nehráli s dostatečným nasazením. Chvíli nám trvalo, než jsme se rozjeli, ale jakmile jsme se dostali do tempa, měli jsme zápas pod kontrolou," řekl Crosby a zastal se Ryana Millera, brankáře amerického výběru pro olympijské hry v Soči.

"I když dostal pět gólů, nemohl s nim nic dělat. Nelze ho vinit z porážky, navíc ještě předvedl několik skvělých zákroků. Držel je. A my jsme dávali hezké branky," dodal nejproduktivnější hráč soutěže. Jeho gól byl toho důkazem. Ve středním pásmu dostal puk do jízdy, vlétl do útočného pásma, prosmýkl se mezi dvěma protihráči a přesnou střelou do horního růžku nedal Millerovi šanci.

NHL

Buffalo – Pittsburgh 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Stafford – 16. Zolnierczyk, 23. Crosby, 38. Malkin, 46. Gibbons, 53. J. Neal. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.408.

Anaheim – Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 21. Hossa (Rozsíval), 58. Toews. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.446.

San Jose – Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky: 39. Havlát, 62. Wingels (Havlát) – 47. Ničuškin. Střely na branku: 21:20. Diváci: 17.562.

3. Colorado 56 36 5 15 168:148 77
4. Minnesota 58 30 7 21 142:145 67
5. Dallas 57 26 10 21 162:163 62
6. Winnipeg 58 28 5 25 163:167 61
7. Nashville 57 25 9 23 142:172 59