Plzeň doma těsně prohrála, stav série je 2:2

Plzeň, Ostrava - Vítkovice dokázaly těsně porazit Slavii 2:1, stejným poměrem se ujaly vedení v sérii.

9.3.2009

Pardubický Tomáš Divíšek se raduje, v pondělí dal Plzni dvě branky.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Co se nepovedlo fotbalovému Baníku v Edenu, to dokázaly hokejové Vítkovice před naplněnou ČEZ Arénou v Ostravě. Pokořily pražskou Slavii. A jelikož to bylo už podruhé v krátké době, ujaly se ve čtvrtfinálové sérii extraligového play off vedení 2:1.

Čtvrtý zápas se hraje v úterý od 18 hodin opět v Ostravě.

V neděli svatba, den poté téměř pohřeb a nakonec drama s vítězným koncem pro favorita. Takový byl čtvrtý souboj čtvrtfinálové série mezi Plzní a Pardubicemi opět na západě Čech.

Moeller těsnou výhrou 4:3 srovnal stav série na 2:2. Pátý duel se odehraje ve středu na pardubickém ledě.

Plzeň – Pardubice 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Muž zápasu: Divíšek.

Po nedělní vítězné bitvě utahaní domácí inkasovali poprvé už v 6. minutě, záhy přidal valící se Moeller druhý gól a v polovině prvního dějství už Pardubičtí vedli dokonce tři nula. A u všech tref hostů byl podepsán Divíšek, v loňské sezoně ještě kapitán plzeňského Lasselsbergeru. Dva góly dal, první tečí, druhý z dorážky po Cetkovského střele. Na třetí zadělal při signalizované výhodě hostů.

Střelec Lojek už ale v 10. minutě překonával náhradníka Francouze, který po druhé brance nahradil v plzeňské kleci Cháberu. Zaskočení domácí si vzali také oddechový čas, jenže k zastavení neúspěšného vývoje nevyužili ani minutové výhody pět na tři, ani přesilovky na přelomu třetin. Ačkoliv nálada v znovu zaplněné ČEZ Areně poklesávala, modrobílí se ještě dokázali vrátit do hry. V polovině duelu neudržel Lašák střelu Dreslera od modré a kapitán Straka skóroval do odkryté branky. Potom sice ještě Pivko po nájezdu s Divíškem vrátil hostům luxusní náskok, ale to už se ožívající Plzeň hrnula do útoku. Kubica v brejku ještě minul, ale po chybě Čáslavy pláchl Adamský a jeho bekhendový blafák Lašák spolkl.

Francouz potom nataženou holí sebral šanci Kolářovi a ve 45. to bylo už jen o gól. Vlasák bleskově objel pardubickou branku a stihl zavěsit. Bitva gradovala, stadion bouřil, ale Lašák se už překvapit nedal. V čase 59:33 vytáhl zázračný zákrok, když skočil a v natažené lapačce skryl bekhendovou dorážku Straky zblízka při domácí power play.

Branky a nahrávky: 29. Straka (Dresler), 38. Adamský, 45. Vlasák (Straka) – 6. Divíšek, 8. Divíšek (Cetkovský), 10. Lojek (Divíšek), 32. Pivko (Divíšek). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváků: 8178.

Stav série: 2:2.

Plzeň: Chábera (8. Francouz) – Benák, Smrek, J. Nedvěd, Čakajík, Dresler, Redlihs, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kubalík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – od 21. Kubica, Lev, Laš. Trenér: Hynek.
Pardubice: Lašák – Lojek, Čáslava, Píša, Havíř, Snopek, Kolář I – Cetkovský, Tvrdík, Somík – Zohorna, Divíšek, Pivko – Kolář II, Koukal, Starý, navíc Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

Vítkovice - Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Muž zápasu: R. Hruška.

Žádné spaní v úvodu. Hokejisté Vítkovic, nastoupivší bez zraněného kapitána Šimíčka, ale s Václavem Varaďou jako výstrahou pro hosty ve výstroji na střídačce, se poučili z předchozích dvou zápasů v Praze a ve třetím utkání vlétli na Slavii jako supi na svou kořist a výsledkem úvodního tlaku byl gól Vladimíra Svačiny už ve 3. minutě.

Zaskočená Slavia se z úderu těžko zvedala, povedlo se ji to až po přestávce. Ale největší šanci vzal Tomicovi krátce po přehoupnutí utkání do druhé poloviny bravurním zákrokem gólman Štěpánek. Vítkovičtí působili ve druhé části trochu ospale, ale spoluhráče i téměř osm a půl tisíc diváků probudil objetím a bekhendovým zakončením Radim Hruška.

Dvoubrankové vedení by domácím stačilo. Ale to by nesměli chybovat v početní výhodě. Přečíslení dva na jednoho využil Červenka svým šestým gólem v sezoně do sítě Vítkovic ke snížení. Stejný hráč měl na lopatě následně i vyrovnání, odkrytou branku ale netrefil. Slavia byla v závěru lepší, ale prodloužení se její hráči nedočkali.

Branky a nahrávky: 3. Svačina (Ujčík), 35. R. Hruška (Strapáč) – 46. Červenka (Doležal). Rozhodčí: Minář, Šindler – Kostka, Bláha. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8225.

Stav série: 2:1.

Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka – Klimek, J. Štefanka, Krenželok – Ondřej, Burger, P. Hubáček – Strapáč, Hurtaj, Kvapil – Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenér: Hadamczik.
Slavia: Furch – Kadlec, Vašíček, Žižka, Drtina, Sloboda, Kolařík – D. Hruška, Beránek, Tomica – Bednář, Červenka, Doležal – Micka, Jelínek, Vondrka – T. Svoboda, Endál, M. Čermák. Trenér: Růžička.

9.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

První česká medaile. Koukalová dojela v Östersund třetí ve sprintu!

Östersund (Švédsko) - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.