Znovu nájezdy a úspěch Plzně

PLZEŇ - Plzeňská ČEZ Aréna už podruhé v úvodu extraligy zažila penaltové drama se šťastnějším koncem pro tým Lasselsbergeru. Plzeňští v televizní předehrávce 3. kola soutěže porazili Kladno po nájezdech 5:4 stejně jako předtím Vítkovice. Rozhodující penaltu proměnil Fabuš.

20.9.2007

Michal Dvořák (vlevo) a Martin Adamský se snaží ve včerejším utkání obrat o puk jednoho z kladenských hráčů. I druhé domácí utkání Plzeň zvládla a zvítězilaFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ovšem chybělo málo, třicet vteřin, a tři body si odvezli hosté. Nejenže dokázali třikrát smazat jednogólový náskok Plzně, ale 73 vteřin před koncem normální hrací doby se Kladno poprvé v utkání ujalo vedení. To se při signalizované výhodě vřítil do útočného pásma Tenkrát, zbavil se Cartelliho a z levého kruhu trefil jediné volné místo v růžku Málkovy branky.

„Příliš místa tam nebylo, tak na puk a on to trefil,“ smutnil plzeňský brankář. „Navíc mi vracející se hráč zakryl výhled,“ říkal jinak znovu skvělý Málek.

Prohrávající Plzeň ale vrhla všechno do ofenzivy a v čase 59:30 závar před kladenským Orctem zakončil také v početní výhodě zblízka obránce Benák. „Jen jsem do puku plácl, ale zaplať pánbůh za ten gól,“ děkoval po utkání.

Lasselsberger přitom nezačal špatně. „První třetina nám vyšla, ale z řady šancí se ujal jen jeden gól,“ litoval plzeňský asistent František Černý. To skóroval Fabuš chytrou ranou, když mu puk přistrčil Kracík. V druhém dějství si role vyměnili. Fabuš v nájezdu na sebe přitáhl pozornost Orcta a nechal vyniknout Kracíka. Plzeň po dvou třetinách zase o gól vedla, přestože Kladno ožilo a nebýt Málka, mohlo být s domácími zle.

V třetím dějství se skóre měnilo dokonce hned pětkrát. Dotírání hostů završil z dorážky Kuchler. Šindel sice poté hezky zametl Fabušovu pobídku do kladenské sítě, ale minutu nato rychlý protiútok zakončil hostující Procházka. Smír nezlomil už ani zmíněný infarktový závěr normální hrací doby ani prodloužení a rozhodnout musely nájezdy.

„V druhé třetině jsme vyrovnali hru a poté jsme byli i lepším týmem, ale v závěru nás rozhodčí nenechali hrát příliš v pěti,“ zlobil se kladenský asistent Petr Kasík. O to víc, že v penaltové loterii tahali hosté za kratší konec. Plzeň při nájezdech vsadila na stejné trio borců jako proti Vítkovicím a připsala si i druhý bod.

„Tihle hráči nájezdy umí a tak nebyl důvod něco měnit,“ říkal asistent Černý. Šindel chladnokrevně proměnil blafák do bekhendu, Orcta prostřelil vítězným projektilem Fabuš a domácí úspěch pojistil stejně jistě Vlasák. Na straně hostů se trefil Kalla. Tenkrátův pokus Málek zlikvidoval a Patera už jet nemusel.

Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno 5:4 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 5. Fabuš (Kracík), 38. Kracík (Fabuš), 49. Šindel (Fabuš), 60. Benák (Kracík), rozhodující sam. nájezd Fabuš - 33. Horna (Tenkrát), 45. Kuchler (Šmach), 50. Martin Procházka (Patera), 59. Tenkrát

Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 4:8, navíc Schnabel (Kladno) 10 min