Podle Dudy měl Chomutov z Kladna přílišný respekt

Chomutov – Hokejisté Chomutova si po výhrách v Pardubicích, se Spartou a v Liberci další cenný skalp nepřipsali. Proti Kladnu s pěti posilami z NHL před vyprodanou domácí halou sice drželi po vyrovnávací trefě Radka Dudy z 26. minuty dlouho krok, ale nakonec na rozjeté Rytíře nestačili. Duda za hlavní příčinu označil přílišný respekt ze soupeře.

28.9.2012

Radek Duda na archivním snímku ještě v dresu Slavie.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

„Dneska to byl kámen úrazu našeho mužstva. Pokud hráč tělo může dát, tak by ho dát měl. Respekt tam byl znát a cítit. Jak takoví hráči dostanou čas, využijí toho," prohlásil Duda, který si tradičně nebral servítky. V první třetině u kladenské střídačky atakoval Jaromíra Jágra, pak se pošťuchoval i s Tomášem Kaberlem a vyměňoval si názory i s Tomášem Plekancem.

Chomutov měl šance, ale ve druhé třetině využil je jednu ze čtyř přesilovek. Duda ve 26. minuty pohotově našel skulinku u tyče Jana Chábery. „Dostal jsem to od kluků hezky, pak už nebyl problém to tam dát," popsal Duda premiérovou trefu v pirátském dresu. „Já měl šance už předešlé zápasy. Člověk musí být trpělivý a čekat na příležitosti, které přijdou," uvedl.

Chomutov nasbíral v prvních čtyřech kolech osm bodů, teď ale vyšel po úterní prohře v Třinci (0:2) znovu naprázdno. „Teď už není začátek sezony. Když to člověk zkazil, tak to nevadilo, teď už ten tlak trochu je, prohraješ a nemáš body. Prvních pětadvacet zápasů je hrozně důležitých. Hokej se začne hrát v listopadu, v prosinci, teď je to všechno o vůli a touze vyhrát," zdůraznil Duda důležitost každého utkání.

Zatímco Duda neskrýval zklamání, fanoušci si výjimečný zápas i přes prohru užili. Poprvé v sezoně vyprodali stadion, do hlediště se jich vměstnalo 5250. Jaromíra Jágra neváhali přivítat potleskem, stejně tak se rozloučili s aktéry zápasu po jeho skončení. Během zápasu si kladenská hvězda vysloužila i pískot. „Vždycky se hraje hezky, když je plné hlediště. Lidi si to užili, byl to hezký hokej. Nás jen mrzí, že jsme nevyhráli," dodal Duda.

28.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
2

Ze soboty na neděli se mění čas. Na posun jsou citliví lidé i zvířata

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík (vlevo) a první místopředseda Vít Rakušan.
4 5

Jeden program, jedno logo! Hnutí STAN půjde do voleb v koalici s lidovci

Ceny Thálie pro Vránovou či Kňažka. V muzikálu uspěl Vojtek

Herečka Alena Vránová převzala dnes večer v Praze za dlouhotrvajícího potlesku zaplněného hlediště české první scény prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. Na jevišti historické budovy Národního divadla v Praze stála už před devíti lety, kdy přebírala prestižní pohár za výkon v inscenaci Bouřlivé jaro v Divadle Ungelt, které je už téměř 20 let jejím druhým domovem.

Dominik Feri: Lajknutí neznamená hlas v urně. A to je výzva i pro mě

/ROZHOVOR/ Sešli jsme se v restauraci, která podle Dominika Feriho (TOP 09) změnila prostředí v Praze. Ráno tu lidé snídají, odpoledne studenti píší seminární práce a v létě se tady sedí na okenních parapetech a pije pivo. Přesně to vystihuje atmosféru, kterou má nejmladší radní nejen v Teplicích, ale v celé české historii, rád – uvolněnou, plnou života, diskusí a plánů. Ty má Dominik Feri velké.

Sivok před San Marinem: Vpředu máme hladové kluky, věřím jim

/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ Od českého národního týmu se zítra v San Marinu očekává čisté konto. Podle kapitána Tomáše Sivoka však právě první pohled klame, svěřence Karla Jarolíma, a speciálně obránce, nečeká jednoduchá práce.

Návštěva interiéru: petrolejová modř

Vydejme se do bytu mladého muže, úspěšného muže, fanouška dobrého umění, fotografie a modré barvy ve všech jejích odstínech. Pojďme se podívat do bytu s petrolejovou modří.