Polášek šokoval Plzeň a culil se: Takový gól už asi nedám

Plzeň - Šok pro Plzeň, euforie v podání Sparty. Úterní šlágr hokejové extraligy přinesl obrat, který měl na "povel" překvapivý muž v dresu Pražanů: obránce Adam Polášek. Nejprve střelou z vlastní poloviny ve 41. minutě vstřelil kontaktní gól a o necelých deset minut později tečovaným nahozením vyrovnal na 2:2.

23.2.2016

Adam Polášek (vpravo) v bitvě s PlzníFoto: ČTK/Pavel Němeček

Hosté nakonec na západě Čech zvítězili již počtvrté za sebou a odvážejí si dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

V úvodní dvacetiminutovce si sice druhý tým extraligy vytvořil výraznou střeleckou převahu, leč plzeňského gólmana Matěje Machovského nikdo ze sestavy holešovického klubu nepřekonal. "On chytá dobře, ale my jsme dlouho neměli takový důraz do brankoviště, jaký bychom si představovali. O hodně jsme je sice přestříleli, ale neměli jsme pořádné dorážky. Moc práce neměl," řekl Polášek po zápase.

Oba týmy se snažily dlouho především vycházet ze zajištěné obrany a utkání připomínalo zápasy vyřazovací části.

"Byla to bitva. Plzeň má specifickou hru, navíc přišlo hodně lidí, kteří je také hnali dopředu," konstatoval obránce.

Kdo čekal, že dojde na výraznější přestřelku, mýlil se. "Žádné střelecké hody jsme z toho dělat nechtěli. Hlavně jsme chtěli hrát dobře do obrany a to se nám docela povedlo," poodhalil taktické záměry Polášek.

Během prostřední části ovšem hosté umožnili Plzni dvakrát skórovat. "Na tomhle velkém hřišti se hodně bruslí a domácí potvrdili, že jsou výborní bruslaři. Je těžké je chytat a my jsme za to zaplatili dvěma inkasovanými brankami," řekl bek s reprezentačními zkušenostmi, jenž na začátku závěrečné dvacetiminutovky zavelel svojí překvapivou dalekonosnou trefou k obratu.

V čase 40:29 překonal Machovského střelou od obranné modré čáry. "Neměl jsem komu nahrát, a tak jsem to zkusil hodit na gólmana. Skočilo to dva metry před ním a skončilo to v bráně. Takový gól už asi nikdy nezopakuji," pousmál se Polášek nad svojí kuriózní trefou.

V 51. minutě navíc s pomocí teče plzeňského obránce Branislava Kubky zaznamenal svoji druhou branku. "Snažil jsem se to tam střílet na beton na dorážku. Já bych řekl, že historie se neptá. Odrazilo se to sice snad o dvě brusle a vrátilo nás to do hry. Celý zápas jsme hráli kolem branky blbě, ale tady nám pomohlo i štěstí," přiznal autor osmi tref v aktuální sezoně.