Premiérový gól v KHL. Erat rozhodl o vítězství Omsku nad Čerepovcem

Moskva - Útočník Martin Erat dal svůj první gól v Kontinentální hokejové lize, kterým zařídil Omsku vítězství 4:3 na ledě Čerepovce. Dva dny po své premiéře v soutěži a porážce 0:2 na ledě ligového lídra CSKA Moskva už se Erat mohl radovat z výhry, o které rozhodl v 51. minutě po asistenci Michala Kempného.

1.10.2015

Martin Erat.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Avangard prohrával s domácím týmem kouče Václava Sýkory v 10. minutě 0:2, pak zahájil obrat Vladimír Sobotka, který snížil sedmou trefou v sezoně. Během čtyř minut hosté vedli 3:2. Čerepovci se povedlo ve druhé třetině vyrovnat, ale v závěrečné části rozhodl o porážce druhého nejhoršího týmu KHL Erat, který letos skončil po 13 sezonách v NHL.

V souboji českých gólmanů měl o něco více práce Dominik Furch z Omsku, který čelil 30 střelám. Na domácího Jakuba Štěpánka šlo 24 pokusů.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Lada Togliatti 3:2 (Kolář - Zaťovič oba 0+1), Vladivostok - Kazaň 1:0, Chanty-Mansijsk - Dinamo Minsk 2:1 v prodl., Jekatěrinburg - Nižnij Novgorod 3:2, Jokerit Helsinky - Petrohrad 3:2, CSKA Moskva - Barys Astana 4:3 v prodl., Čerepovec - Omsk 3:4 (za hosty Sobotka a Erat oba 1+0, Kempný 0+1), Dinamo Riga - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Kundrátek 0+1).

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.