Přetahovanou v Třinci vyhrálo v prodloužení Kladno

Třinec /FOTOGALERIE/ - Předehrávka 16. kola O2 extraligy ledního hokeje skončila po 41 vteřinách prodloužení.

16.10.2008
5 fotografií

Obránce Vosátko a brankář Čechmánek v tomto případě kladenskému Bělohlavovi zabránili ve vstřelení branky.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

V předehrávce 16. kola hokejové extraligy zvítězilo Kladno na ledě Třince 4:3 po prodloužení, i když ještě v polovině zápasu prohrávalo 0:2. Rozhodující branku zaznamenal Horna, který zakončil po chybě Malce a přihrávce Kally přečíslení dva na jednoho.

Třinec - Kladno 3:4 v prodloužení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Muž zápasu: Tomajko.

V polovině zápasu vedl Třinec 2:0, nakonec odcházeli jeho hráči z ledu jako poražení. Rozhodující úder si přichystalo Kladno před letošní nejnižší domácí návštěvou 2114 diváků na přelom druhé a třetí třetiny, kdy během necelých pěti minut otočilo skóre utkání. Domácí sice dokázali Polákem, který byl u všech tří branek Ocelářů, srovnat krok a vybojovat si prodloužení. V tom však chyboval obránce Malec a Horna v přečíslení dva na jednoho už věděl po ideální přihrávce Kally, co s pukem.

„Zápasů je mnoho, ale takové výpadky nemohu tolerovat. V závěrečných minutách se některé věci musí zahrát na jistotu. My však hrajeme vabank, a to se otáčí proti nám,“ zlobí se trenér Třince Antonín Stavjaňa, jehož mužstvo přišlo už poněkolikáté v této sezoně o slibně rozehraný duel. „Je to určitá labilnost hráčů. Mužstvo si tolik nevěří a pak přicházejí chyby,“ myslí si třinecký kouč.

Po sedmi zápasové pauze, způsobené otřesem mozku, se do sestavy Ocelářů vrátil bek Seman, který se v polovině zápasu radoval ze své letošní premiérové trefy, znamenající vedení 2:0. Ani to však na více než bod nestačilo.

Třinečtí nastoupili opět v okleštěné sestavě bez čtveřice Steber, Gureň, Sekeráš, a Balej. Chyběl také nejlepší střelec a třetí nejproduktivnější hráč Ocelářů David Květoň, který se po ráně do choulostivých míst, jež inkasoval během minulého zápasu v Litvínově, musel přímo v mostecké nemocnici podrobit operačnímu zákroku.

Branky a nahrávky: 23. Polák, 34. Seman (Polák, Malec), 48. Polák (Tomík) – 40. Z. Nedvěd (M. Růžička, Tomajko), 41. Tomajko, 44. Frolík (Z. Nedvěd, M. Růžička), 61. Horna (Kalla). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Rozhodčí: Husička – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 2114.

Třinec: Čechmánek – Výtisk, Rangl, Malec, Seman, Nikolov, Vosátko – Tomík, D. Moravec, Polák – Kanko, Peterek, Martynek – Melichárek, Polanský, Kováčik – Pánik, Hašek, Hampl. Trenér: Stavjaňa.
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Srdínko (od 21. navíc Hořava) – Diviš, Patera, M. Procházka – Z. Nedvěd, Frolík, Tomajko – Horna, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Čurilla, Kuchler. Trenér: Müller.

Autor: Jakub Nohavica