Pro fauly Sparty jsme si šli, hlásil střelec vítězného gólu Komety Kuboš

Brno /ROZHOVOR/ - Zápas pro něj začal smolně. V závěru první třetiny nedokázal odtlačit obrovitého útočníka Petra Kumstáta a sparťané šli v Brně do vedení 1:0.

5.10.2013

Petr Kuboš z Brna (vpravo) se snaží překonat brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho.Foto: ČTK/Václav Šálek

„To bylo jak do zdi. Někde to mezi námi prolítlo," líčil už po zápase dobře naladěný obránce hokejové Komety Petr Kuboš. Věděl proč. Podílel se na obou brankách domácího týmu a díky jeho vítěznému gólu a asistenci modrobílí zvítězili nad rivalem 2:1.

Váš spoluhráč Tomáš Svoboda říkal, že při vyrovnávacím gólu špatně trefil puk. Měl jste to podobně?

Ne, trefil jsem to, jak jsem chtěl. (smích) V první chvíli jsme myslel, že jde puk těsně vedle. Střela mířila kolem hráče, naštěstí do protisměru gólmana.

Zápas jste zlomili v prostřední třetině, kdy jste hráli víc než dvě minuty v dvojnásobné přesile. Jaký to byl od Sparty dárek?

Kluci tu situaci výborně uhráli. Předtím si šli pro fauly, rozhodčí ke pískl a jsme za to rádi.

Sparťanský gólman Pöpperle sám říkal, že dva fauly hned po sobě byly od jeho obránců krávovina.

Vyplynulo to z toho, že jsme po jejich hráčích hodně šli. Asi už byli unavení. Takový faul se stane, když jste hodně pod tlakem. Bylo dobře, že jsme byli v laufu a vlastně jsme si pro ně šli.

Spartu jste navíc přestříleli 35:18. Čím to, že se jejich útočníci nebyli schopní víc prosadit před vaším gólmanem?

Věděli jsme, že jsou silní na puku, tak jsme chtěli co nejvíce bránit a nepouštět je ke střelbě. A snažili jsme se chodit do protiútoků.

Zápas jste začali dobře, ale dostali jste gól do šatny. Co jste si říkali po první třetině?

Že nesmíme přestat hrát. Když to šlo, chtěli jsme jít do útoku, když to nešlo, drželi jsme, aby se Sparta do ničeho nedostala.

Závěr jste zvládli klidně. Jak to?

Nemohli si dovolit žádné šarvátky, nebo něco vyprovokovat. Snažili se chodit do brány, ale dobře jsme je ubránili.

Autor: Tomáš Svoboda

5.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.