Prospal zazářil dvěma góly, zavelel k výhře Rangers

New York /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté NY Rangers otočili duel s Bostonem z 0:3 na 5:3. Asistenci si připsal Krejčí a Kaberle.

5.4.2011

Hokejisté Rangers Václav Prospal (vlevo) a Erik Christensen se radují z gólu.Foto: ČTK/AP/Paul Sakuma

Český hokejový útočník Václav Prospal byl v pondělním utkání NHL jedním z hlavních strůjců vítězství New Yorku Rangers nad Bostonem, když dvěma góly přispěl k otočení skóre z 0:3 na konečných 5:3.

Prospal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, zavelel k obratu dvěma góly v druhé třetině. Nejprve v 32. minutě, pouhých 62 sekund po třetím gólu Bruins, poprvé překonal brankáře Tima Thomase, v 39. minutě pak svou osmou trefou v sezoně snížil na 2:3.

Obrat dokonali Rangers v posledních čtyřech minutách třetího dějství. V 56. minutě vyrovnal Brandon Dubinsky, o 51 sekund později vstřelil vítězný gól Michael Sauer a v poslední minutě uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power play Bostonu Derek Stepan.

„Ještě nikdy fanoušci po mém gólu takhle nejásali. Bylo to neuvěřitelné,“ rozplýval se po zápase střelec vítězné branky Sauer. „Tohle vítězství nám dodá ohromnou sílu. Nedá se ani pořádně popsat, jakou radost cítíme. Nutně jsme potřebovali získat dva body a tvrdě jsme si je vybojovali. Mají pro nás obrovskou cenu,“ dodal Dubinsky.

Pozitivní vliv Prospala

Kouč John Tortorella po zápase chválil zejména Prospala a energii, s jakou ve svých 36 letech dokáže strhnout mladší spoluhráče včetně Wojtka Wolského, který mu přihrál na oba góly. „Je do hokeje zapálený jako mladík. Jeho přítomnost v kabině a přístup k tréninku má velmi pozitivní vliv na mladší hráče,“ uvedl Tortorella.

Rangers se díky výhře bodově dotáhli v tabulce Východní konference na šestý Montreal a zvýšili svůj náskok před devátou Carolinou na čtyři body. Hurricanes však zbývá sehrát v základní části ještě tři zápasy, zatímco Rangers už před sebou mají jen dva.

V druhém pondělním duelu hráči San Jose rozstříleli Los Angeles 6:1 a zajistili si počtvrté za sebou vítězství v Pacifické divizi, což znamená výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. Žraloci rozhodli o svém triumfu v druhé třetině, kterou vyhráli 4:1.

Výsledky NHL:

San Jose - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.562.

NY Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky: 32. a 39. Prospal, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (Krejčí), 31. Kelly (T. Kaberle). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.200.

5. Dallas 78 39 11 28 214:224 89

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi. Tým označený "p" má jisté vítězství v soutěži.

5.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
Kandidát na ministra financí Ivan Pilný poskytl 18. května v Praze rozhovor Deníku.
17

Pilný: Návrh rozpočtu je rozumný, změny neplánuji

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
39 34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Otec zavíral své děti do hladomorny, tvrdí obžaloba. Viní ho z týrání

Dvě nezletilé děti měl sedmačtyřicetiletý otec na Břeclavsku podle obžaloby zavírat do místnosti nazývané hladomorna. Policisté navíc sdělili, že v jeho počítači našli tisíce erotických fotografií s mladými chlapci. Případem se v úterý začal zabývat brněnský krajský soud.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Čtyři autentické dojmy z Británie: Lidé jsou šokovaní, život se ale nezastavil

/VIDEO, ROZHOVOR/ Jak se tragédie v Manchesteru, kde útočník na koncertě odpálil bombu, dotkla tamních obyvatel, včetně české ředitelky Czech School Manchester? Jaké dojmy a postřehy nám svěřil novinář deníku The Sun, jehož syn byl přítomen na tragickém koncertě? Přinášíme i poznatky další Češky, sociální praconice Zory Zámečníkové, jež poskytla video z okolí místa činu. Rovněž jsme oslovili bývalou novinářku Deníku, nyní působící v Londýně.