První liga: Mladá Boleslav už má jistou baráž, Olomouc ještě ne

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v semifinálové sérii první ligy s Třebíčí i čtvrtý zápas a postoupili stejně jako loni do baráže o extraligu. V ní budou bojovat spolu s Kladnem, Chomutovem a vítězem druhé semifinálové série mezi Jihlavou a Olomoucí.

15.3.2014

I. hokejová liga, 2. zápas semifinále: BK Mladá Boleslav - Horácká Slavia TřebíčFoto: Jan Pavlíček

Skóre čtvrtého duelu v Třebíči otevřel v 7. minutě v přesilovce hostující obránce Toman a o dvě minuty později zvýšil v další početní výhodě jiný bek Ovčačík. Ve druhé třetině přidali Středočeši pojistku. Pět minut před druhou sirénou se nenechal od puku odstavit Jarůšek, na kruhu viděl osamoceného Lence a ten pod padajícím Faltrem dal třetí gól.

Malou naději na prodloužení série dal třebíčským příznivcům na začátku třetí části Fořt, který se přesně trefil z první po přihrávce Kauta. Jenomže jen o tři minuty později vrátil pohodlný tříbrankový náskok Bruslařskému klubu z Mladé Boleslavi Jarůšek a zhruba dvě stovky jeho příznivců začaly slavit.

Vítěz základní části splnil roli favorita a po vítězství 4:0 v sérii bude opět po roce bojovat o návrat do nejvyšší soutěže.

Ve druhé sérii dosud rozhodnuto není, Dukla snížila na 1:3 na zápasy.

Jihlavští hokejisté odvrátili konec prvoligové sezony díky tomu, že na čtvrtý pokus dokázali poprvé zdolat Olomouc a vynutili si pátý zápas.

Domácí se na Horáckém zimním stadionu ujali vedení až v prostřední části. Nejprve kapitán Čachotský tečoval v 22. minutě střelu Dobrovolného od modré čáry a o necelých pět minut později propálil Vošvrdu ze stejného místa také Zeman. Skóre 2:0 se už nezměnilo a mužstva čeká v úterý pátý duel v Olomouci.

Semifinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:

Třebíč - Mladá Boleslav 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky:
42. Fořt - 7. Toman, 9. Ovčačík, 36. Lenc, 46. Jarůšek. Rozhodčí: Guth, Rittich - Horák, Souček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 1760. Konečný stav série: 0:4.

Dukla Jihlava - Olomouc 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Čachotský, 27. Zeman. Vyloučení: 4:3, navíc Ostřížek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Rozhodčí: Mrkva, Přikryl - Klein, Reich. Diváci: 3187. Stav série: 1:3.

Česko zasáhly rozsáhlé kybernetické útoky, původci požadují výkupné

Aktuální vlna kybernetických útoků, jejichž původci požadují výkupné za odšifrování napadených zařízení, postihla i Česko. Aktuálně je země podle antivirové společnosti Eset devátým nejvíce zasaženým státem. Útoky, které odpoledne postihly Ukrajinu, se začaly šířit do dalších zemí. Antivirová firma Kaspersky Lab zatím celosvětově zaznamenala zhruba 2000 napadených uživatelů.