První zápas a hned vítězný gól. Měl jsem štěstí, zářil Stastny

Ostrava - Vítkovičtí hokejisté přehráli v 11. kole Pardubice 2:0. Vítěznou branku si připsala nová posila ostravského týmu Yan Stastny, který v polovině utkání využil přesilovku pět na tři. V závěru zpečetil výhru Severomoravanů Lukáš Klok a prodloužil čekání Dynama na první venkovní vítězství v sezoně v normálním čase.

9.10.2016

Yan Stastny ve vítkovickém dresuFoto: ČTK/Sznapka Petr

Utkání dvou týmů ze spodní části tabulky přineslo neurovnaný a upracovaný hokej. Domácí, i s novou posilou Stastnym, mohl už v páté minutě dostat do větší pohody Květoň, ale po povedeném průniku a kličce na osu kluziště mu jeho šanci chytil Maxwell, jenž dříve působil i ve Vítkovicích.

Vítkovice si vynutily znatelnější převahu až ve druhé části. Aktivita byla na jejich straně, ale Maxwella po střelách Olesze a Němce zachránila tyčka. Přesně v polovině zápasu se ale prosadila nová vítkovická posila Stastny, který v přesilovce pět na tři vypálil ze špice přesilovkového deštníku a jeho střela prošla Maxwellovi rozklekem za brankovou čáru.

VÍCE K EXTRALIZE: Kometa smetla mistra a znovu vede, Litvínov si smlsnul na Spartě

"Snažil jsem se najít Oliho (Olesze) a skončilo to gólem. Bylo v tom štěstí," řekl Stastny. Ostravané mohli svoji pozici vylepšit druhým gólem, ale Szturc v solidních příležitostech dvakrát selhal.

Zápas diváky zrovna nenadchl

Urputná partie s naprostým minimem gólových situací přinášela větší vzruch jen v přesilových situacích. Hosté hráli při vyloučeních Sztruce a Illéše v třetím dějství šest minut v početní výhodě, ale nic gólového nevymysleli. Soupeř tak z nenápadné situace pojistil vedení: Roman vyhrál vhazování pod sebe pro obránce Kloka, který překonal Maxwella od modré čáry.

"Očekávali jsme urputný zápas. První třetinu to taky tak vypadalo, ale ve druhé třetině jsme byli jasně lepší. Tam jsme měli odskočit na 4:0. V poslední třetině jsme si utkání zkomplikovali několika vyloučeními a třepali jsme se až do konce," uvedl vítkovický obránce Jan Výtisk.

Už dvě a půl minuty před koncem Dynamo odvolalo brankáře a vrhlo se do hry šest na pět, ale jeho snaha byla neplodná a soupeř si výsledek bez větších potíží uhlídal. "Vadí mi, že někteří hráči, které jsme přivedli, nesplňují požadavky. Jsme nespokojeni a vyvodím z toho důsledky," prohlásil trenér a generální manažer Dynama Pavel Rohlík.

TAKÉ ČTĚTE: Střelecká aktivita je nám k prdu, ulevil si útočník Tygrů Vlach

9.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.