Rachůnek gólem z půlky rozhodl o vítězství Jaroslavle

Jaroslavl - Český hokejový obránce Karel Rachůnek přispěl k oslavám dvacátého výročí založení klubu.

24.10.2010

Hokejový obránce ruské Jaroslavle Karel Rachůnek s pohárem pro mistry světa.Foto: Deník/Daniel Ostrčilík

Český obránce Karel Rachůnek rozhodl gólem půldruhé minuty před koncem třetí třetiny zápas KHL Jaroslavle s Minskem, který domácí vyhráli 3:2. Kapitán Lokomotivu překonal v čase 58:27 střelou z půlky hřiště brankáře Dinama Roberta Esche a přispěl k oslavám dvacátého výročí založení klubu.

Ačkoli jaroslavský klub existuje od roku 1949, právě 24. říjen roku 1990 je považován za počátek profesionálního hokeje ve městě. Hosté z Minsku pod vedením českého trenéra Marka Sýkory však dlouho drželi domácí v napětí. Díky brankám slovenského útočníka Jozefa Stümpela dvakrát vedli, ale domácí dokázali vždy vyrovnat.

Když už se schylovalo k prodloužení, postaral se o rozhodnutí letošní mistr světa Rachůnek, jenž okamžitě po svém letním příchodu do Lokomotivu dostal na dres kapitánské "K". Obránce se zkušenostmi z NHL v přesilovce tvrdou ranou ze středního pásma prostřelil Esche a dal fanouškům dvojnásobný důvod k oslavám.

Kontinentální hokejová liga:

Jaroslavl - Dinamo Minsk 3:2 (za domácí Rachůnek 1+0).

V Evropě se odehrálo pět krvavých útoků v rozmezí pouhých 48 hodin

Uplynulých 48 hodin bylo pro Evropu tragických. Odehrálo se celkem pět útoků, které si vyžádaly nespočet zraněných a také mrtvých.

Zakladatel Microsoftu objevil v Pacifiku americký křižník potopený před 72 lety

Těžký křižník USS Indianapolis pohřbily vlny Tichého oceánu v samém závěru druhé světové války. Osud bezmála 1200 mužů na palubě zpečetilo torpédo vystřelené z japonské ponorky na konci června 1945. Jeho příběh dnes díky týmu Paula Allena, spoluzakladatele Microsoftu, znovu ožívá.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

/ROZHOVOR/ Režisér filmu Václav Marhoul, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dítě vběhlo pod auto, poté následovala rvačka dospělých

K těžké dopravní nehodě došlo v sobotu kolem 18. hodiny v části obce Filipov na Čáslavsku. Čtyřleté dítě tam vběhlo pod kola projíždějícího osobního auta. Vrtulník letecké záchranné služby ho s vážným zraněním přepravil do pražské nemocnice.