Brassard zničil Tampu. Rangers dali sedm gólů a vynutili si rozhodující duel

Tampa - Hokejisté New Yorku Rangers si ve finále Východní konference NHL výhrou 7:3 na ledě Tampy Bay vynutili rozhodující sedmý zápas. Hlavním hrdinou večera při srovnání série na 3:3 byl útočník Derick Brassard, který k hattricku přidal dvě asistence. Zdatně mu sekundovali Rick Nash a J. T. Miller, kteří zaznamenali gól a tři přihrávky.

27.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 27.5.2015

Hráči Rangers slaví gól J.T. Millera, který zvýšil jejich vedení na 3-1.Foto: čtk

„Byl jsem zklamaný z toho, jak jsem hrál minulý zápas. Cítil jsem se další den mizerně, připomenulo mi to loňskou prohru ve finále Stanleyova poháru, a tak jsem se snažil o to víc, abych teď byl tím rozdílem. Pochvalu si ale zaslouží Rick a J. T. za spoustu skvělých akcí, které vytvořili. Já jsem jen byl ve správný čas na správném místě," řekl Brassard.

I přes jednoznačný výsledek bylo skóre po dvě třetiny těsné. Rangers si trefami Brassarda a Keitha Yandlea vypracovali v úvodu dvoubrankový náskok, který se ztenčil po gólu Ryana Callahana. Domácí byli střelecky aktivnější, ale naráželi na výborně chytajícího Henrika Lundqvista, jenž zneškodnil několik tutovek včetně brejku dva na jednoho v podání Tylera Johnsona a Ondřeje Paláta.

„Byly to krušné chvilky. Měli jsme problém udržet puk dále od našeho pásma a oni takových situací umí využít. Ale ve třetí třetině už jsme hráli velmi dobře, chytře a převzali kontrolu nad zápasem. Možná nám trochu pomohlo, že s takovými zápasy máme daleko větší zkušenosti. Oni jsou ještě mladým týmem," uvedl Lundqvist, který kryl 36 střel.

Rozhodující úder

Definitivně přišla Tampa Bay o šanci slavit postup do finále Stanley Cupu v rozmezí 44. až 48. minuty, kdy Miller, James Sheppard a Brassard zvýšili na 5:1.

„Dvě třetiny jsme dobře bránili, vytvářeli si šance, neztráceli puky. Měli jsme vést 2:1, ale stav byl bohužel opačný. Během osmi minut jsme soupeři dovolili více než v součtu dnešního a minulého zápasu (Tampa ho vyhrála 2:0) a bylo rozhodnuto," posteskl si domácí kouč Jon Cooper, jenž po páté brance střídal brankáře.

Útočník Tampy Nikita Kučerov ještě dvakrát snížil, ale čtyřbrankový rozdíl vrátili Nash a Brassard. Série se rozhodne v noci na sobotu. Rangers doma ještě neztratili sedmý zápas (bilance 7:0). „Z nějakého neznámého důvodu ale poslední utkání hrajeme lépe venku. Věříme si," reagoval na statistiky lídr Tampy Steven Stamkos.

Výsledek play off NHL

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Tampa Bay – NY Rangers 3:7 (1:2, 0:0, 2:5)

Branky: 48. a 54. Kučerov, 18. Callahan – 4., 48. a 59. Brassard, 16. Yandle, 44. Miller, 46. Sheppard, 51. Nash. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Lundqvist, 3. Miller (všichni NY Rangers). Stav série: 3:3.