Rangers ovládli i druhý venkovní duel, Scrivens vymazal Žraloky

New York - Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli v NHL i druhý letošní zápas pod širým nebem, když po víkendové výhře 7:3 nad New Jersey zdolali ve středu 2:1 městské rivaly Islanders.

30.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 30.1.2014

Henrik Lundqvist vychytal Rangers pod širým nebem výhru proti Islanders.Foto: ČTK/ZUMA/Kostas Lymperopoulos

Zápasu dlouho dominovali oba brankáři a góly začaly padat až na konci druhé třetiny. Z úvodní branky se ve 39. minutě radovali "Ostrované" po trefě Brocka Nelsona, už o 40 sekund později ale vyrovnal Benoit Pouliot a ve 45. minutě vstřelil vítězný gól Rangers Daniel Carcillo.

Další góly 50 tisíc fanoušků nevidělo a tak si ocenění pro první hvězdu utkání odnesl brankář vítězů Henrik Lundqvist, který zlikvidoval 30 z 31 střel. Druhou hvězdou zápasu byl jeho protějšek Jevgenij Nabokov, jenž chytal poprvé od 6. ledna a připsal si 32 úspěšných zákroků.

"Tyhle venkovní zápasy jsou velká zábava. Před tolika fanoušky bych mohl hrát každý rok. Atmosféra je neuvěřitelná. A klidně by jich nemuselo být padesát tisíc. Třeba jen čtyřicet," poznamenal obránce Rangers Marc Staal.

Brankář Lundqvist byl rovněž nadšený, navíc pod širým nebem je zatím stoprocentní. Před letošními dvěma výhrami se radoval i v roce 2012 při tzv. Winter Classic ve Philadelphii. Dohromady ve třech venkovních duelech inkasoval šest gólů z 89 střel.

"Doufal jsem, že letos vyhrajeme oba zápasy. Že bude dvakrát vyprodáno. Že si to náramně užijeme. A všechno se splnilo. Chtěli jsme mít úsměv na tváři, až se za těmito dvěma duely budeme ohlížet, abychom nemuseli řešit chyby a porážky. A povedlo se. Budu si ty dva dny pamatovat do konce života," řekl švédský gólman.

San Jose ztroskotalo na brankáři Scrivensovi

Králem brankářů se ale ve středu stal Ben Scrivens z Edmontonu, který nepustil žádnou z 59 střel San Jose a Oilers tak hlavně díky němu zvítězili 3:0.

Po předchozí sérii šesti porážek si Edmonton připsal třetí vítězství v řadě, ovšem stále bez Aleše Hemského, který kvůli bolavému kotníku vynechal posledních sedm zápasů. Podle informací zámořských médií by ale český reprezentant mohl naskočit do hry už v sobotu na ledě Bostonu.

"Klobouk dolů před jejich brankářem. Chytal neuvěřitelně," konstatoval trenér San Jose Todd McLellan. "Zasloužil by si dnes být první, druhou i třetí hvězdou zápasu. Myslím, že jsem něco podobného za svoji kariéru ještě neviděl," dodal McLellan.

V NHL se skutečně něco podobného ještě nestalo. Vychytat čisté konto s 59 zákroky, to je nový rekord. "Dobře jsem dnes na střely viděl. A ve druhé třetině jsem měl spoustu štěstí, když mě zachránila tyč," přiznal sedmadvacetiletý Scrivens.

Ve třetím středečním duelu zvítězilo Chicago 5:2 na ledě Vancouveru. Blackhawks prohrávali 0:2, ve druhé třetině ale skóre otočili díky čtyřem gólům během sedmi minut. Kouč Joel Quenneville si připsal 693. výhru v kariéře a je třetí v historické úspěšnosti trenérů.

Výsledky NHL:

NY Islanders – NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Nelson – 40. Pouliot, 45. Carcillo. Střely na branku: 31:34. Diváci: 50.027. Hráno v rámci Stadium Series na Yankee Stadium.

Edmonton – San Jose 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Schultz, 47. Hall, 59. Eberle. Střely na branku: 27:59. Diváci: 16.839.

Vancouver – Chicago 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 1. Higgins, 23. Sestito – 30. a 60. Saad, 27. Marián Hossa, 31. Toews, 35. Sharp. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.910.

3. Colorado 52 33 5 14 153:137 71
4. Minnesota 55 29 6 20 133:135 64
5. Dallas 53 24 8 21 154:157 56
6. Nashville 55 24 8 23 136:166 56
7. Winnipeg 55 25 5 25 155:162 55

30.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.