Celkem šestkrát se už v letošní sezóně NHL střetly celky New Yorku Rangers a New Jersey Devils. A šestkrát se z vítězství radovali „Jezdci“. Naposledy se k triumfu nad „Ďábly“ museli propracovat přes prodloužení a nájezdy.

Skóre utkání otevřeli po šesti minutách hry domácí. Fanoušky Devils rozveselil svoji trefou Dainius Zubrus. Odpověď hostů z New Yorku přišla až krátce před koncem normální hrací doby. V padesáté šesté minutě totiž Chris Drury po asistencích Ryana Callahana a Martina Straky překonal do té chvíle bezchybného Martina Brodeura a vyrovnal. Pro Straku se jednalo o šestatřicátý bod v probíhající sezóně.

Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. Jediným, komu se podařilo rozvlnit síť za soupeřovým gólmanem, byl newyorský Nigel Dawes. Na jeho střelu mezi betony Brodeur nestihl včas zareagovat.

„Tu střelu netrefil tak, jak chtěl,“ stýskal si brankář Devils po zápase. „Myslím, že chtěl střílet pod vyrážečku, ale puk mu sjel. Moje hůl proto nebyla na ledě: čekal jsem něco jiného.“

Do zápasu nenastoupil útočník New Jersey Patrik Eliáš. Na led jej nepustila pohmožděná čéška levého kolena. Naopak Rangers díky Dawesově úspěšné trefě ztácejí na první místo v Atlantické divizi už jenom čtyři body.

Lang přispěl k vítězství Chicaga

Český útočník ve službách Chicaga Blackhawks Robert Lang se mohl stejně jako jeho spoluhráči radovat z vysoké výhry nad Washingtonem Capitals. Poprvé se domácí trefili již po dvou minutách hry. Na Williamsově brance se přihrávkou vedle Wisniewského podílel právě Lang.

První třetina Chicagu vůbec náramně vyšla. K Williamsovu úspěšnému zásahu přidali další trefy Jonathan Toews, Yanic Perreault a Patrick Sharp. I u Perreaultova gólu přihrával Lang.

Celkem Blackhawks zdeptali soupeře z hlavního města 5:0. Ruská střelecká mašina v dresu soupeře, Alexandr Ovečkin, se tentokrát zadrhla. Nejlepší střelec soutěže se do statistik zapsal jen dvěma trestnými minutami.

Velký obrat se povedl Buffalu

Nevídaný obrat předvedli hokejisté Buffala Sabres v domácím zápase proti Tampě Bay. Přitom první dvě třetiny se pro hosty vyvíjely skvěle. V devětatřicáté minutě dával Vincent Lecavalier svým druhým gólem v zápase už na 4:1 pro Tampu. Vše naznačovalo klidný zbytek utkání.

Domácí hráči však v závěrečném dějství šestkrát skórovali. Největší zásluhu měli na tomto vývoji zápasu střelec dvou branek Jason Pominville a především Thomas Vanek. Ten v rozmezí necelých osmi minut zkompletoval svůj druhý hattrick v kariéře.

Buffalo se výhrou v celkovém poměru 7:4 posunulo na devátou příčku v tabulce Východní konference a na osmou Philadelphii ztrácí pouhý bod.

Hattrick viděli i fanoušci v Detroitu. Postaral se o něj Švéd Henrik Zetterberg. I on – podobně jako Vanek – dokázal své tři góly vtěsnat do poslední třetiny zápasu, ve kterém se proti Red Wings postavil Columbus. Svůj druhý i třetí gól dal Zetterberg dokonce až v předposlední minutě utkání. Detroit porazil Columbus 3:1.

Výsledky:

Chicago – Washington 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Williams (as. Wisniewski, Lang), 4. Toews, 10. Perreault (as. Lang, Sopel), 18. Sharp, 31. Bourque, střely na branku 42:25, diváci: 20 942

Detroit – Columbus 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 47., 59. a 59. Zetterberg – 28. Malhotra, střely na branku 27:23, diváci: 19 061

Buffalo – Tampa Bay 7:4 (1:2, 0:2, 6:0)
Branky: 14. a 46. Pominville, 46. a 60. Hecht, 49., 54. a 57. Vanek – 3. Halpern, 11. St. Louis, 26. a 39. Lecavalier, střely na branku 32:19, diváci: 18 690

Atlanta – Carolina 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
Branky: 22. Little, 25. McCarthy (as. Thorburn, Holík), 60. Kozlov – 5. Letowski, 7. Samsonov, 14. Staal, 24. Jensen, 55. Cole, střely na branku 34:33, diváci: 13 251

New Jersey – New York Rangers 1:2 SN (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Branky: 7. Zubrus – 56. Drury (as. Callahan, Straka), rozh. nájezd Dawes, střely na branku 18:21, diváci: 17 625

Dallas – Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Morrow – 25. Niedermayer, 60. Bertuzzi, střely na branku 21:17, diváci: 18 584

San Jose – Minnesota 4:3 SN (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 2:1)
Branky: 18. Roenick, 24. Brown, 58. Pavelski, rozh. nájezd Roenick – 21. Veilleux, 46. a 60. Gáborík, střely na branku 33:24, diváci: 17 496