Rangers znovu propadli a jsou mimo postupovou osmičku

New York - Fanoušci hokejového klubu New York Rangers museli v Madison Square Garden překousnout další propadák. Domácí tentokrát nestačili na Philadelphii a prohráli vysoko 2:6. Z posledních pěti zápasů si Jezdci připsali jediný bod za remízu v řádné hrací době proti Edmontonu.

11.1.2008

Ilustrační foto - Shawn Avery padá tvrdě k zemi, Rangers ztratili další bod.Foto: REUTERS/Lyle Stafford

Výsledková krize se odrazila i na postavení týmu vtabulkách. VAtlantické divizi spadli Rangers na poslední místo a vypadli i znejlepší osmičky Východní konference, zajišťující postup do playoff.

Hosté po dvou trefách obránce Hollwega prohrávali už 0:2, ale zápas dokázali dokonale otočit. Hvězdou večera byl kanadský útočník Scott Hartnell, který vrozmezí 31. a 42. minuty zaznamenal čistý hatrick. Po dlouhé době způsobené zraněním se divákům představil i Simon Gagne, a i on se radoval zgólové trefy, když v55. minutě brankový účet utkání uzavřel.

Detroit neuhlídal Gáboríka

Gólovu přestřelku viděli diváci v Detroitu. Hosté z Minnesoty si tu vyšlápli na nejlepší tým NHL a zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech. Udělali tak velkou radost novému majiteli klubu, kterým se stal Craig Leopold, bývalý vlastník Nashvillu Predators. Celá transakce zatím nebyla schválena vedením soutěže, zřejmě se tak ale v brzké době stane.

Na branku Martina Škouly sice rychle odpověděl nejproduktivnější hráč domácích Henrik Zetterberg, hosté však přesto vyhráli první třetinu 2:3, což bylo pro další vývoj utkání určující. Střelecká převaha Detroitu se postupujícím časem zvyšovala a vyústila v 59. minutě vedoucí brankou Clearyho, kterému nahrával Jiří Hudler. Hostující tým však nesložil zbraně a za pouhých 19 sekund dokázal Belangerem vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodoužení. Vněm branka nepadla a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy.

Jediným úspěšným exekutorem vdresu Red Wings byl Hudler, naopak Dacjuk ani Zetterberg na náhradního brankáře Hardinga nevyzráli. Na druhé straně si počínali lépe Rolston a Gáborík, který tak k brance a dvěma asistencím ze základní hrací doby přidal i vítěznou trefu a právem byl vyhlášen největší hvězdou utkání. V příštím duelu narazí Rudá křídla v souboji dvou nejlepších týmů NHL na Senátory z Ottawy.

Florida vyhrála vAtlantě

Samostatné nájezdy rozhodovaly i vAtlantě, a i zde byl nakonec úspěšnější hostující celek. Florida sTomášem Vokounem vbrance vydolovala vdůležitém souboji dva body za vítězství 3:2, když obě branky během vymezených šedesáti minut obstarali čeští hráči.

Ve 47. minutě odpověděl na vedoucí branku Roberta Holíka Rostislav Olesz, o šest minut později se po přihrávce stejného hráče prosadil i Kamil Kreps. Tomáš Vokoun zaznamenal 26 zákroků (úspěšnost 92,86 %), a pokryl i dva nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil kapitán hostí Olli Jokinen.

Série Pittsburghu pokračuje

Poosmé za sebou se radovali hokejisté Pittsburghu a prožívají tak nejdelší vítěznou sérii od roku 1999, kdy slavili deset výher vřadě. Snadným soustem jim tentokrát byl předposlední celek ligy Tampa Bay, který zdolali 4:1. Třemi asistencemi se blýskl Petr Sýkora.

Výsledky:

New York Rangers - Philadelphia 2:6 (2:0, 0:3, 0:3)

Branky: 5. a 8. Hollweg - 31., 42. a 49. Hartnell, 21. Knuble, 29. Růžička, 55. Gagne

Střely na branku: 41:30

Diváci: 18200

Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 23. Aucoin - 13. Zajac, 38. Eliáš, 53. Gionta, 59. Brylin

Střely na branku: 21:24

Diváci: 17173

Atlanta - Florida 2:3 SN (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 36. Holík, 50. Kovalčuk - 47. Olesz, 53. Kreps (Olesz), rozhodující nájezd Jokinen

Střely na branku: 28:40

Diváci: 14805

Boston - Montreal 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 35. Ward, 43. Lučič (Krejčí) - 52. a 59. Dandenault, 11. Plekanec, 12. Lapierre, 34. Kovaljov (Plekanec)

Střely na branku: 25:33

Diváci: 17565

Ottawa - Buffalo 3:2 SN (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 21. Donovan, 38. Alfredsson, rozhodující nájezd McAmmond - 42. MacArthur, 53. Paille (Kotalík)

Střely na branku: 25:24

Diváci: 19843

Tampa Bay - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 25. Ranger - 33. a 35. Staal (na obě Sýkora), 58. Malone (Sýkora), 60. Malkin

Střely na branku: 36:29

Diváci: 20426

Detroit - Minnesota 5:6 SN (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 6. Zetterberg, 20. Filppula, 28. Drake, 29. Kronvall, 59. Cleary (Hudler) - 19. a rozhodující nájezd Gáborík, 5. Škoula, 19. Fedoruk, 23. Foy, 60. Belanger

Edmonton - Phoenix 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Branky: 2. Moreau, 3. Brodziak, 10. Souray, 30. Nilsson, 39. Grebeškov - 37. Ballard, 47. Boynton.

Střely na branku: 33:31

Diváci: 16839

San Jose - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky:
15. Rivet, 26. Roenick, 47. M. Michálek - 53. Kesler

Střely na branku: 31:21

Diváci: 17496

Los Angeles - Toronto 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Branky: 14. a 20. Brown, 3. Calder, 18. Frolov, 27. Blake - 36. Antropov, 52. Tucker

Střely na branku: 24:50

Diváci: 18 118