Rangers znovu prohráli, Keenan slaví 600. výhru

USA - V nedělních zápasech hokejové NHL se více dařilo hostujícím týmům. Z pěti utkání se hosté radovali z vítězství hned čtyřikrát.

17.12.2007

Kapitán Calgary Jarome Iginla útočí na branku St.Louis střeženou Manny Legacem.Foto: REUTERS/Tim Parker

Kouč Keenan si připsal 600. vítězství

Ústředními postavami utkání mezi St. Louis a Calgary byli útočníci Jarome Iginla a Kristian Huselius. Kapitán hostů dovedl Plameny dvěma přesnými zásahy a stejným počtem asistencí k pátému vítězství vřadě, Huselius dokončil utkání s bilancí 1+4.

Osmapadesátiletý kouč Mike Keenan si tak v devatenácté sezoně připsal už 600. výhru v NHL a stal se šestý trenérem v historii soutěže, který této mety dosáhl. Předtím se to podařilo Scotty Bowmanovi, Alu Arbourovi, Dicku Irvinovi, Patu Quinnovi a Bryanu Murraymu.

Phoenix rozstřílel Rangers

Hokejisté Phoenixu rozhodli utkání vnewyorské Madison Square Garden čtyřmi brankami ve druhé třetině. Gólově se prosadil i Radim Vrbata, který si navrch připsal i jednu asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr znovu vyšel bodově naprázdno, stejně jako většina jeho spoluhráčů. Jediným, kdo překonal výborného Bryzgalova vbráně hostů, byl až v 52. minutě Girardi. Jeho trefa však znamenala jen snížení na konečných 1:5. Rangers prohráli už páté utkání zposledních šesti.

Pětatřicetiletý kladenský odchovanec navícpodruhé v sezoně přišel o pár zubů, když jej v první třetině nepříjemně zasáhl loktem Fredrik Sjöström.

Vokoun vychytal další výhru

Tomáš Vokoun si připsal 44 úspěšných zákroků a pomohl tak Floridě k vítězství na ledě Chicaga. Kúspěchu Panterů přispěli i čeští útočníci. Rostislav Olesz vstřelil úvodní branku a Radek Dvořák si připsal asistenci u vítězného gólu.

Žraloci mocnější Kačerů

Až samostatné nájezdy rozhodli o vítězi duelu mezi Anaheimem a San Jose. Těsně před první přestávkou neproměnil Milan Michálek trestné střílení a dva body pro Shark tak zajistil až proměněnýnájezd Joea Thorntona v šesté sérii. Kačerům nepomohl ani návrat loni nejproduktivnější obránce základní části Scotta Niedermayera do sestavy. Kanadský bek se po několikaměsíčním zvažování konce kariéry rozhodl odehrát ještě letošní sezonu.