„Těžko se mi zápas hodnotí. Třinec se drží v popředí extraligy a my jsme proti silnému soupeři odvedli solidní výkon. Jenže co je to platné, když nedáme gól a potom vinou jediné chyby vyjdeme zkrátka. To je k vzteku," říkal plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Zápas se hodně podobal prvnímu vzájemnému střetnutí s Oceláři. Škodovka se stejně jako tehdy dostávala do šancí, ale ztroskotávala na gólmanovi Hrubcovi. Třinecká jednička čelila celkem 32 ranám, ale nakonec už posedmé v sezoně vyšla z boje s čistým kontem. Činil se ale i plzeňský brankář Machovský, který z 29 pokusů propustil jediný, a to ještě s dávkou smůly.

Plzeň snažící se prodrat alespoň do pásma pro předkolo play-off čelila favorizovanému soupeři srdnatě. Hlavně elitní domácí útok dostával Oceláře pod tlak, jenže střelec Kubalík na Hrubce nevyzrál.

Druhá třetina se překvapivě odehrála ve ztichlé hale. Mlčením plzeňští ultras protestovali mimo jiné proti kolizi s téměř souběžně probíhajícím fotbalovým zápasem plzeňské Viktorie s Austrií Vídeň. „Bylo to zvláštní. I v nastalém tichu jsme se snažili hrát naplno, ale je lepší, když nám lidi fandí," přiznal obránce Lukáš Pulpán.

Rozhodla šťastná trefa Marosze

V 35. minutě byl blízko gólu. Vybídnutý Kracíkem však trefil jen tyč třinecké klece. „Scházelo pár centimetrů," litoval bek.

Další domácí šanci druhé třetiny vypracoval po nájezdu Vondráček pro Koreise, ale Hrubec puk lapil. V 50. minutě mohl pro Plzeň rozhodnout Lev. Na útočné modré obral o puk Rotha, najel před Hrubce, ale po kličce do forhendu trefil znovu jen břevno.

A pak přišel pro Indiány osudný moment. Petružálek od zadního mantinelu nahodil puk před plzeňskou branku a Marosz s přispěním teče Pulpána zařídil vítězný gól. „Ještě jsem lehl do rány a asi mě to trefilo," přiznával bek.

Do konce chyběly necelé čtyři minuty. Plzeň ještě odvolala brankáře, ale na Hrubce si nepřišla. „Byli jsme šťastnějším týmem a za tři body jsme hodně rádi," říkal třinecký asistent René Mucha.

Hokejová extraliga - předehrávka 28. kola:

Plzeň – Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 57. Marosz (J. Petružálek). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Diváci: 3075.

Sestavy:
Plzeň: Machovský – Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Pulpán – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Stach, Lev – Vondráček, Koreis, Hrnka – Indrák, Preisinger, Johnson. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera – Hrňa, Marosz, J. Petružálek – Irgl, Kane, Adamský – Dravecký, Kreps, Rákos – Martin Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Brno 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hradec Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta Praha 26 13 1 5 7 82:66 46