Výborné utkání odehrál Marek Melenovský v úterý proti Plzni. V dohrávce 37. kola extraligy se dvěma brankami podílel na vítězství Energie v poměru 6:2.

Jaké to bylo utkání ve vašich očích?

Byl to hodně těžký zápas. Naštěstí se nám podařilo rychle prosadit a to byl podle mého rozhodující moment zápasu.

Porazit Plzeň o čtyři branky, to je pro vás asi výborný výsledek…

Abych se přiznal, tak jsme to ani nečekali. Jak už jsem řekl důležité byly ty tři góly v první třetině. Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod a za toto vítězství jsme nesmírně rádi.

Hostům se ve druhé třetině podařilo dvěma brankami snížit. Vy jste odpověděli využitou přesilovkou…

To byl druhý důležitý moment zápasu. Dvořák se prosadil v naší přesilovce, ale na jeho branku jsme na štěstí velice rychle odpověděli a pátým gólem se uklidnili.

Váš první přesný zásah byl velice náhodný. Nemyslíte?

Takové to štěstí jsme už potřeboval. Jsem moc rád, že se mi to podařilo trefit. Kdyby takových gólů bylo více.

K hattricku vám chyběl jenom kousek…

Chtěl jsem ho dát, ale bohužel to nevyšlo. Počkám si na příště.

Byli jste v Davosu a cestování a čtyři zápasy v řadě musely být hodně náročné. Jak jste na utkání připravovali?

Po návratu ze Švýcarska jsme dostali pár dní volno a pak jsme měli trochu lehčí tréninky. Jinak příprava probíhala standardně.

Toto vítězství vás může nastartovat do takové série, kterou jste měli v minulém roce po návratu ze Spengler Cupu. Díky několika vítězství v řadě jste se dostali do play off…

Ty čtyři zápasy byly velice náročné. V takové nadmořské výšce, která tam je se hraje velice těžce. Na druhou stranu nikde takovou fyzičku nedostanete jako na takovýchto horách. Bylo to náročné, ale myslím si, že nám to pomohlo. V tomto zápase jsme se cítili daleko lehčeji. (jč)