Salák se na EHT naladil dalším vítězství. Vychytal Vladivostok

Moskva - Brankář Alexander Salák zastavil 38 střel a před odletem na reprezentační zápasy Euro Hockey Tour s Ruskem vychytal Novosibirsku výhru 4:2 ve Vladivostoku. Po přestupu z Petrohradu pomohl svému novému týmu v Kontinentální hokejové lize k třináctému vítězství ze 17 startů.

2.2.2015

Alexander SalákFoto: ČTK/AP

Osmadvacetiletý český gólman inkasoval v utkání jako první, po 29 minutách hry ho překonal Kuzněcov. Hosté pak ale dokázali otočit skóre během pouhých 18 vteřin, které v závěru druhé třetiny dělily góly Hersleyho a Moni, v poslední části hry jejich vítězství pojistili ještě Šumakov a Ullström. Až v předposlední minutě snížil na konečných 2:4 Vladislav Ušenin.

Novosibirsk si upevnil vedení v Černyševově divizi, před druhým Omskem má sedmibodový náskok. Salák a obránce Vladivostoku Jan Kolář přiletí do Prahy v úterý odpoledne, s národním týmem si poprvé zatrénují ve středu. Zápasy proti Rusku jsou na programu ve čtvrtek v Karlových Varech a v sobotu v pražské O2 areně.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novokuzněck 2:1, Vladivostok - Novosibirsk 2:4.

7. Viťaz Podolsk 53 17 6 5 25 138:165 68

Pozn.: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.

V příštích dnech budou teploty klesat, zastaví se na 20 stupních

V následujících čtyřech týdnech budou teploty postupně klesat, zůstanou ale na dlouhodobém průměru. Také srážkově má být období přelomu prázdnin a školního roku průměrné.

Jak bude vypadat ještě nenarozené dítě? Vědci pracují na ukazování budoucnosti

Vyšetří nenarozené dítě a rodičům ukážou, jak bude vypadat třeba ve třech letech. Prozatím neuvěřitelnou představu se snaží přivést do reality brněnští vědci.

Teror ve finském Turku: policie podnikla noční razii, zatkla pět osob

Finská policie při noční razii ve městě Turku zatkla pět osob. Zároveň oznámila, že motivem včerejšího činu, při němž osmnáctiletý Maročan pobodal nožem deset lidí, byl terorismus. Agresora střelila do nohy a zadržela. Dvě oběti na následky zranění zemřely.