Sekáč se gólem podílel na výhře Kazaně, bodoval i Sobotka

Moskva - Jiří Sekáč vstřelil v Kontinentální lize šestý gól v sezoně a pomohl hokejistům Kazaně k vítězství 2:1 v Novosibirsku. Český útočník v polovině utkání otevřel skóre v přesilovce, když před brankářem tečoval střelu od modré čáry.

22.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 22.11.2016

Jiří SekáčFoto: ČTK/Michal Kamaryt

Krátce poté zvýšil vedení hostů Andrej Čibisov, na jediný gól Novosibirsku přihrál tři minuty před koncem český obránce Adam Polášek. V tabulce Východní konference ztrácí Kazaň na vedoucí Magnitogorsk tři body.

Bod za asistenci si připsal také Vladimír Sobotka z Omsku, který na domácím ledě porazil Ladu Togliatti 6:3. Avangard už ve 12. minutě vedl 4:1, Sobotka přihrál na poslední branku zápasu Alexandru Pěrežoginovi a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Šňůra omských vítězství je ještě o tři zápasy delší.

V duelu Novokuzněcku s Nižněkamskem padl gól už po osmi sekundách hry. Hosty dostal bleskově do vedení Kanaďan Gilbert Brulé, k rekordu KHL mu ale ještě dvě vteřiny chyběly. Domácí sice stav otočili, ale v druhé třetině dostali dvě branky v rozmezí 37 sekund a nakonec prohráli 4:5.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Nižněkamsk 4:5, Novosibirsk - Kazaň 1:2 (Polášek 0+1 - Sekáč 1+0), Omsk - Lada Togliatti 6:3 (za domácí Sobotka 0+1), Nižnij Novgorod - Záhřeb 5:0, Dinamo Minsk - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, HK Soči - Slovan Bratislava 3:0.