Pardubice v dohrávce deklasovaly Třinec 9:2

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Slavie prohráli se Zlínem 0:2. Sparta se opět trápila. Kometě stačil k výhře nad Boleslaví gól Hubáčka. Liberec nezvládl nájezdy.

24.10.2010

MOMENTKY z hokejového utkání Pardubice - Třinec.Foto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Zlínští extraligoví hokejisté oplatili pražské Slavii porážku z prvního měření sil, když v nedělním 15. kole jim k tomu stačily vstřelit pouhé dvě branky. Poprvé v sezoně totiž neinkasovali, když premiérovou nulu vychytal brankář Tomáš Duba.

Jediný gól stačil brněnským hokejistům k tříbodovému vítězství. Mladou Boleslav v 15. extraligovém kole porazili 1:0.

V pátek se radoval s Kladnem z výhry v Boleslavi, avšak v neděli se mladý útočník Sparty Kafka postavil proti svým nedávným spoluhráčům. Po souboji dvou celků z deklu tabulky důvod ke spokojenosti neměl. Ta totiž opět zavládla v kabině Buldoků, kteří před pěknou návštěvou 3565 diváků vyhráli 3:1.

Proti lídrům extraligy se hokejistům HC Plzeň 1929 daří. V neděli v zápase 15. kola přemohli na svém ledě České Budějovice 4:2 a po Třinci slavili znovu vítězství nad aktuálně nejlepším celkem soutěže. Výrazně k tomu přispěl Jan Kovář, který překonal dvakrát svého staršího bratra Jakuba v brance Jihočechů.

Porážkami skončila vystoupení obou hokejových bašt ze severu Čech v nedělním 15. kole extraligy. Litvínov nezvládl i sedmý venkovní zápas sezony, když podlehl Vítkovicím 2:4. Jen bod zůstal pod Ještědem v Liberci, kde Bílí Tygři prohráli s Karlovými Vary 3:4 po samostatných nájezdech.

V pondělní dohrávce deklasovaly Pardubice Třinec vysoko 9:2a ukončily sérii pěti domácích porážek. Obhájci titulu potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Oceláře porazili pošesté za sebou, nastříleli nejvíce branek v sezoně a už nejsou nejhorší v produktivitě. Hattrickem se na jasné výhře podílel kapitán Petr Koukal.

Pardubice - Třinec 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Ve velmi útočné první třetině se ujali vedení Oceláři. V 5. minutě dostal puk před odkrytou branku Květoň a bez problémů zavěsil. Na odpověď se nečekalo dlouho; Kolář po závaru srovnal a začaly útočné manévry.

Pardubičtí Kočí s Nakládalem orazítkovali tyče, na druhé straně Svoboda zlikvidoval sólo Poláka. Obrátit skóre se Eatonu podařilo ve 13. minutě, když Hamerlíka prostřelil Koukal. Od té doby jeho tým nedal vedení z ruky. Ještě do první přestávky navíc Somík zvýšil na 3:1.

Kouč hostů Marek se pokusil tým probrat výměnou gólmanů i čerstvými hráči. Jenže jeden z nich Kania chyboval na útočné modré a brejk dvou na jednoho zakončil čtvrtým gólem ve 30. minutě Buchtele.

A zdaleka to nebylo vše. Do dalšího přečíslení ujeli Somík se Zohornou, který z první zacílil popáté přesně. Avšak i pardubický brankář Svoboda měl o zábavu postaráno. Nejvíc se blýskl na konci druhé třetiny, když zneškodnil brejk Kohna s Polanským. Bouřícím divákům pak vystřihl radostné pukrle.

V exhibičním závěru si Pardubice s Třincem pohrály a dalšími góly vyšroubovaly skóre až na konečných 9:2.

Branky a nahrávky:
7. Kolář I (Koukal, Starý), 14. Koukal (Starý), 18. Somík (Nakládal, Špirko), 30. Buchtele (Mezei, Rákos), 36. Zohorna (Somík), 42. Bartek (Pivko, Zohorna), 47. Koukal (Kolář I, Rákos), 54. Kolář (Rákos), 59. Koukal (Rákos) - 5. D. Květoň (Peterek, Vágner), 59. Varaďa (Krajíček, Bonk). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 8761.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, od 41. navíc Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele, od 41. navíc Nahodil. Trenéři: Jandač a Votruba.
Třinec: Hamerlík (21. Vojtek) - Lojek, P. Hořava, Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, od 21. navíc Kania - Polák, Bonk, Varaďa - Kohn, McGregor (21. Polanský), M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský, od 21. navíc Hrňa, Ostřížek, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia Praha - Zlín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Na hostech byla od úvodních minut znát snaha ukončit sérii pěti proher se Slavií. Do první šance se dostal v deváté minutě dorážející Rachůnek, který však nemířil přesně. Mnohem lépe si vedl o minutu později Balaštík, jenž po přesné Hamrlíkově přihrávce neméně přesně zamířil a trefil se pod horní tyč Kopřivovy branky. Znovuzrozený zlínský střelec se po počátečním trápení v koncovce prosadil pošesté v sedmém zápase.

Slavia mohla vyrovnat při signalizované přesilové hře, Duba, který opět dostal přednost před Sedláčkem, byl ale pozorný. V posledních sekundách první třetiny opět zahrozila první formace hostů, Balaštík však Kopřivu podruhé nepřekonal. Hned po 43 sekundách druhé části se to ale podařilo Leškovi, jenž překvapil gólmana Slavie střelou zpoza branky.

Kouč domácích Růžička začal při nepříznivém vývoji zápasu upravovat složení útočných formací, jeho svěřenci se snažili tlačit před zlínskou branku, ale výsledkem byl pouze větší počet Dubových zákroků. Nedávná posila z Třince přežila i šanci Jaškina při přesilové hře ve 33. minutě, neujal se ani pokus Endála o dvě minuty později.

Hned v úvodních sekundách třetí třetiny mohl snížit Svoboda, jenž se ocitl sám před Dubou, ale snížit nedokázal. Přiblížit hosty zisku tří bodů mohli v přesilové hře Důras nebo Balaštík, třetí gól však nepřidali. V 51. minutě byl vyloučen Míka a Slavia dostala soupeře pod tlak, který pokračoval i po návratu zlínského beka na led, gólově vyjádřit svou převahu v této fázi hry se jí ovšem nepodařilo.

Z ojedinělé akce se mohl na druhé straně prosadit Balaštík, Kopřiva byl ale připraven. Hosty to nakonec nemuselo mrzet, neboť vedení udrželi i při závěrečné power play Slavie, která podruhé za sebou nedokázala vstřelit ani jeden gól.

„Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se nám podařilo dát první gól, kdy to Jarda Balaštík perfektně trefil. Druhý byl šťastný, Petr Leška překvapil Kopřivu. Pak jsme zodpovědně bránili, podržel nás brankář Duba, a přestože Slavia měla chvilkami tlak a šance, tak se nám podařilo udržet čisté konto. Jak jsme v některých minulých zápasech neměli štěstí, tak dnes se k nám přiklonilo,“ zářil po utkání štěstím kouč Zlína Zdeněk Venera.

To jeho kolega, asistent Jiří Čelanský, neskrýval zklamání. „Trápíme se v koncovce, nejsme schopni vstřelit gól. V posledních čtyřech zápasech jsme dali dva, s tím prostě vyhrát nejde. Samozřejmě, že na tom pracujeme, ale nepadá nám to tam,“ posteskl si.

Branky a nahrávky: 10. Balaštík (Hamrlík), 21. Leška (Balaštík, Köhler). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2942.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Endál, Sklenář - od 21. navíc P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Brno - Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Oba týmy se v úvodu ještě pořádně nestihly rozkoukat na ledě a modrobílí hráli už po 77 vteřinách přesilovku. Hostující Vrbata dostal dvě minuty za sekání, Brno si sice vytvořilo tlak, ale do vyložené pozice se nedostalo. Druhou přesilovku záhy přerušil brněnský faul.

V 8.minutě krásně zakombinoval domácí Balej s Hubáčkem a Protivným a posledně jmenovaný pálil jen do Schwarze. Hrozili i hosté, od modré čáry tvrdě vystřelil zadák Marušák. O dvě minuty později na druhé straně překvapivě vypálil Huml, ale mladoboleslavský gólman ukryl puk v lapačce.

Ve 13. minutě Kometa zahrávala už třetí přesilovku a Malec se dostal do zatím nejvážnější šance. Dostal puk do ideální pozice, ale tvrdou ránou trefil jen Schwarzovo rameno. Kometa postupně přebírala iniciativu, ale pozorného soupeřova gólmana ne a ne překonat. Neprosadil se ani Dlouhý, který dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale pak střílel zbrkle. Další tutovku měl Veselý, ale v rozhodujícím okamžiku byl faulován Divíškem.

Domácí pak předvedli nejzdařilejší početní výhodu, jenže jim opět scházela přesnost a klid v zakončení.

Hned po pauze už se Brňané dočkali. Expres Hubáček zařadil svůj nejvyšší rychlostní stupeň, před modrou čárou dostal puk na hokejku, prolétl kolem obránce a přesnou střelou překonal Schwarze. Kometa pak mírně polevila a okamžitě hrozili hosté, v rychlém sledu pálili Boháč a Jindra, ale Trvaj udržel čisté konto.

Ve 27. minutě mohli vést domácí už o dvě branky. S chutí hrající druhý útok, parádně zakombinoval, ale Hubáčkova střela za brankovou čárou neskončila. A tak mohli trestat hosté. Z pravé strany si najel Gajovský, ale puk se jen zatřepetal v boční síti.

Boleslav pak dostala možnost přesilovky, ale naložila s ní bídně, Trvaj moc práce neměl. Vzápětí dostal dvě minuty Erat, ale Kometa mohla v oslabení navýšit náskok. Brabenec vypíchl puk obránci, střelou trefil Schawarze, puk se k němu odrazil zpátky, kapitán obkroužil branku, ale už nedokázal do ní nedokázal zasunout kotouč.

Ve 35. minutě hostující gólman parádním zákrokem zneškodnil brněnskou tutovku. Modrobílí ujížděli dva na jednoho, Erat našel Hubáčka, ale jeho gólovou střelu skryl Schwarz v lapačce. O dvě minuty později Boleslav ztropila pořádný závar před Trvajem, ale nesrovnala.

I třetí třetinu začala lépe Kometa. Malec ideálně našel Humla, ale toho Schwarz vychytal. Brněnský centr se přichomýtl do další dobré šance, ale puk nedorazil za brankovou čáru. O chvilku později dvakrát nebezpečně hrozila Boleslav, ale Trvaj byl pozorný. Hra se potom opět dostala do podprůměru, oba týmy toho moc útoku nepředvedly. Boleslav se pak o závěrečný nápor připravila vlastními vyloučeními. Žabka dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.

Branka a nahrávky: 22. Hubáček (Erat, Zubíček). Rozhodčí: Kubuš, Ország (oba SR) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:7, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. a do konce utkání + trest ve hře. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Protivný, Stehlík, Houdek, Malec, Mojžíš, Bičánek, Zubíček - Balej, R. Hruška, Dlouhý - Erat, Brabenec, Hubáček - Jakub Svoboda, Huml, Veselý - Pospíšil, Meidl. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Ml. Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Čížek, Duben - Pabiška, Divíšek, Boháč - Loskot, Vrbata, Matějovský - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Kupec, Milroy, Nouza. Trenéři: Tlačil a Gudas.

Liberec - Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v 15. kole extraligy na ledě Liberce 4:3 po samostatných nájezdech. Hrdinou utkání se stal útočník Energie Lukáš Pech, který rozhodl nájezdy a gól vstřelil také v základní hrací době, navíc přidal asistenci. Západočeši ukončili ve vzájemných utkáních proti Bílým Tygrům sérii šesti porážek za sebou.

Diváci si na první šanci zápasu museli počkat až do osmé minuty, kdy Nosek od modré čáry ohrozil domácího brankáře Vošvrdu. Liberečtí kontrovali Hořavovou akcí, ten však prováhal vhodnou chvíli na přihrávku zcela volnému spoluhráči. O dvě minuty později se do šance dostal Skladaný, ale proti jeho střele švihem zasáhla Vošvrdova hbitá lapačka.

Od poloviny první třetiny se domácí konečně probudili, začali dotírat před hostující brankou a do šance se dostal Čakajík. O pár chvil později stejný hráč v jasné pozici přestřelil poloprázdnou branku po brilantní Nedvědově nahrávce. Karlovarští přežili velké šance domácích a navíc sami poprvé udeřili. Vošvrda neudržel skákající kotouč a Skladaný už neměl sebemenší problém jej doklepnout do branky. V závěru třetiny měli domácí velkou šanci na vyrovnání, ale Špaček proti Mensatorovi neuspěl.

Do druhé části vstoupili domácí s jasným cílem co nejrychleji vyrovnat, ale Hořava ani o chvíli později Nedvěd na Mensatora nevyzráli. Druhý jmenovaný navíc nabídl Karlovarským přesilovou hru, kterou hosté v jejím závěru dokázali využít, když Pech dokázal dorazit za Vošvrdova záda Slobodovu střelu. Domácí inkasovaná branka zaskočila a soupeř měl další možnosti k navýšení náskoku.

V půlce zápasu se Bílí Tygři konečně dočkali. Hořava po vhazování dokázal rychle dostat puk k volnému Vakovi, jenž bekhendovou kličkou překonal hostujícího brankáře. Liberecké kontaktní gól nabudil k dalšímu obléhání Mensatorovi branky, ale Dušek a po něm ani Kudrna nedokázali najít cestu, jak dostat puk za brankovou čáru. V závěru mohla navýšit vedení dvojice Gřegořek - Kumstát, ale Vošvrda byl rázně proti.

Vstup do třetího dějství byl ve znamení libereckého trápení v přechodové fázi a pozorné karlovarské obrany. Domácí však přesto dosáhli vyrovnání v početní výhodě, kdy ihned po buly napřáhl od modré Trončinský a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže Libereckým radost z vyrovnávací branky dlouho nevydržela; Nosek vypálil od modré čary a zcela volný Sailer pohodlně dopravil puk za Vošvrdova záda.

Domácí po inkasované brance více otevřeli hru a drali se za vyrovnáním. V 55. minutě se dočkali, když Víšek tečoval nahozený puk do karlovarské branky. V závěru se oba týmy spokojily s bodem a tak na ně čekalo prodloužení. V něm byli Severočeši aktivnější, ale žádnou ze svých šancí nedokázali rozhodnout zápas. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, které lépe zvládli hosté a připsali si druhý bod.(ČTK)

Branky a nahrávky: 30. Vak (M. Hořava, Podkonický), 47. Trončinský (Vak, Podkonický), 55. Víšek (Čakajík, Dušek) - 16. Skladaný (Pech), 27. Pech (Sloboda, Skladaný), 49. Sailer (Nosek, Kumstát), rozhodující sam. nájezd Pech. Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Diváci: 5221.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Jech, Bulíř, Špaček - Víšek, Klimenta. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Karlovy Vary: Mensator (na sam. nájezdy Sáblík) - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Kladno - Sparta 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Úvodní část na dlouho stanovila gólový účet. Jako první se prosadili Pražané, kteří sedm vteřin před vypršením trestu přemotivovaného Mrázka pěkným bekhendem odchovance Kladna Smoleňáka otevřeli skóre.

Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Bělohlav zachytil vyhozený kotouč, Kalla pak vyjel zpoza branky a nachytal Pöpperleho střelou na bližší tyč.

Gól vlil do žil Kladna hodně čerstvé krve, kterou přetavilo ve vedoucí branku. Trojice útočníků se sice motala v rohu kluziště, přesto se jim povedla pěkná akce, na jejímž konci byla branka Eberleho. V závěru třetiny Treille krásně obral soupeře o puk, avšak ztroksotal na Pöpperlem.

Druhé dějství se hrálo podle jiných not. Sparta zatlačila domácí do defenzivy, vynutila si přesilovky i příležitosti, ne však úplně čisté. Tu největší naopak měli Kladenští. V oslabení byl faulován unikající exsparťan Látal a podle nového pravidla se musel postavit k trestnému střílení, které poslal jen do betonů brankáře.

Také do poslední části vletěla Sparta s ohromnou chutí vyrovnat, ale Kůrka ve velké šanci neprostřelil shluk těl, a tak začalo z brejků hrozit Kladno. Vynutilo si 44 vteřin trvající přesilovku pět na tři, kterou bombou do horního růžku využil Mrázek, jenž pojistil tříbodvý zisk svého týmu, v jehož dresu odehrál výtečný part Treille, jenž mohl být zklamaný pouze z faktu, že za Spartu nemohl nastoupit jeho zraněný bratr.

Branky a nahrávky: 10. Kalla (Valský, Bělohlav), 19. Eberle (Stieler, Hovorka), 54. J. Mrázek (Patera, Toman) - 6. Smoleňák (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3565.

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Salcido, od 21. navíc Zacpálek - Ton, Broš, Bartánus - Kůrka, D. Výborný, Hromas - Kafka, Koreis, Smoleňák - D. Tůma, Karpov, Luňák. Trenéři: Holaň a Volek.

Plzeň – Č. Budějovice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Plzeňští začali urputný souboj s lídrem odvážně, měli více ze hry a častěji se dostávali do šancí. Přesto byl stav po první třetině 1:1. Už ve druhé minutě se dral za gólem sám kapitán Straka, poté Jan Kovář zkoušel přelstít bratra, z kruhů pálil Hanzlík, ale nic z toho. V 9. minutě zahrozili také hosté, plzeňský gólman Mazanec však kryl střelu Snopka i následnou dorážku.

A záhy poté se indiáni přece dočkali. V 10. minutě obránce Jeřábek nahodil puk před hostující klec a Jan Kovář ho tečí poslal mezi betony staršího sourozence. Následně vyrazili do nájezdu Straka s Vlasákem, zakončoval Jeřábek, trefil ale jen rameno gólmana. To jako by Jihočechy nabudilo a získávali na převaze. Mazanec lapil střelu Šimánka, poradil si s dorážkou Snopka. Jenže těsně před první pauzou Budějovičtí vyrovnali. Do plzeňské pásma vpadl Kašpařík a zleva najíždějící Pšurný mířil přesně.

Druhou třetinu otevřeli domácí v oslabení, přes minutu hráli v pěti na tři, ale skóre se neměnilo. Pletka totiž po vyšachování bránícího tria netrefil už odkrytou branku a jeho další pokus zastavil betonem Mazanec. Plzeňští pak mohli skórovat dokonce v oslabení. Důrazný Straka obral na půlce o puk Šulce, natažený Jakub Kovář ale jeho kličku do forhendu vystihl.

Oba celky obezřetně bránily a na ledě pokračovala lítá bitva o rozhodující trefu. Více se snažili domácí. Tvrdě pálil z otočky Sýkora, ale těsně minul pravou tyč. A pak v 56. minutě zařídil v přesilovce vedení Plzně. Vystřelil od modré a Dvořák zblízka skóroval. Vzápětí po střele Šimánka reklamovali gól i hosté, ale stav zůstal nezměněn. Zato led na nosítkách opustil osobním soubojem otřesený Pletka.

V 57. minutě sice ještě Martynek napodruhé prostřelil Mazance, ale závěr ovládla Plzeň. Jen po 43 vteřinách odpověděla, když po střelách Sýkory a Vlasáka se prosadil znovu mladší z bratrů Kovářů. A výhru indiánů zpečetil při power play hostů náčelník Straka.

Branky a nahrávky: 10. Jan Kovář (Jeřábek), 56. Dvořák (P. Sýkora, Straka), 57. Jan Kovář (Vlasák, P. Sýkora), 59. Straka (Vostřák) - 20. R. Pšurný (Kašpařík, Gulaš), 57. Martynek. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5877.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Dvořák, Straka, Vlasák - P. Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Lev. Trenér: M. Jelínek.
Č. Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Novák, Jank, Tůma, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Martynek. Trenér: F. Výborný.

Vítkovice - Litvínov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Hokejisté Vítkovic porazili v 15. kole extraligy Litvínov 4:2 a při zaváhání vedoucích Českých Budějovic v Plzni poskočili do čela průběžné tabulky. Ačkoliv Martin Ručinský jednou asistencí bodoval i ve třetím utkání v dresu Litvínova po příchodu ze Sparty, ani tentokrát to Severočechům na první výhru venku nestačilo. Ze sedmi vystoupení na soupeřových kluzištích má Benzina jediný bod.

Cestu za prvním místem začali Vítkovičtí přesilovkovým gólem obránce Barinky, jehož ránu od modré čáry v sedmé minutě uviděl gólman Franěk až v síti. Hosté měli vzápětí možnost vyrovnat, když Trnka zahákoval v šanci Kubinčáka. Ten ale trestné střílení neproměnil. Nerozhodného stavu se Litvínov dočkal až o chvíli minuty později - ve dvojnásobné početní výhodě prostřelil Málka Lukeš. Na trestné lavici v tu chvíli seděli domácí Trnka a Burger, který ovšem svůj předchozí faul brzy napravil. Po chybě hostující obrany dokonalým blafákem nedal Fraňkovi šanci.

Do druhé třetiny přišli Litvínovští se zpožděním a sudí je potrestali dvěma trestnými minutami za zdržování, ovšem domácí si v přesilovce nevypracovali ani jednu šanci. Naopak to byl hostující Kubinčák, který po zaváhání brankáře Málka u zadního mantinelu střílel do prázdné branky, ale puk zastavil svou bruslí obránce Malík.

Z matného výkonu domácí probrala až střela Švarného, kterou zastavila tyčka. Hned vzápětí se před Fraňka prokličkoval Pohl, poslední kličku ale udělal sám sobě a o šanci se připravil. Po chvíli raději nahrával Klimkovi, po jehož střele dorážel úspěšně Vrána a zvýšil na 3:1.

Tyčku trefili i domácí. V úvodu třetí třetiny, při vyloučení Ručinského, ji orazítkoval Klimek. To bylo ale z domácí strany nadlouho vše. Hosté převzali iniciativu, odměnou jim byla přesilovka a těsně po ní také kontaktní gól. Autorem byl Kubát, jehož střelu před Málkem tečoval obránce Ovčačík.

Z bryndy tahala domácí opět třetí Vránova řada. Dvoubrankové vedení zařídil devět minut před koncem Klimek, který poslal puk do litvínovské branky po přihrávce Pohla. Tentýž hráč se o pár vteřin později hnal na Fraňka znovu, ovšem v pádu puk do brankoviště jen dovezl. V závěru se hosté snažili v přesilovce dostat zpátky do zápasu, ale dokázali pouze podruhé v duelu trefit tyčku.(ČTK)

Branky a nahrávky: 7. Barinka (Burger), 14. Burger (Húževka, J. Sýkora), 34. Vrána (Klimek, Pohl), 51. Klimek (Pohl, Malík) - 12. Lukeš (V. Hübl, Jenáček), 48. Kubát (Ručinský, Jenáček). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3762.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.
Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Švarný, Kousalík, Gula, Skuhrovec - Lukeš, V. Hübl, Majdan - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, J. Černý, Rindoš - Kafan, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

24.10.2010

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.