Slavia porazila Vítkovice 5:1 a v tabulce přeskočila druhý Zlín

Ostrava - Dva góly Pražanů vsítil Tomáš Hertl, který se k týmu připojil po návratu ze Švédských her až dnes před utkáním. Slavia si připsala pátou výhru z posledních šesti zápasů, zatímco Vítkovice si komplikují boj o play off a na jedenácté Pardubice mají stále náskok čtyř bodů.

11.2.2013

Hokejisté Slavie Praha zvítězili v dohrávce 46. kola v Ostravě 5:1 a v tabulce díky lepšímu skóre přeskočili dosud druhý Zlín.Foto: ČTK/Ožana Jaroslav

Jak extraligu před reprezentační přestávkou Vítkovice v Plzni ukončily, tak se do ní po deseti dnech vrátily. První třetinu proti Slavii odehrály vlažně až rozpačitě a bojovnější soupeř v úvodní dvacetiminutovce tahal za delší konec. Rozložení sil mohl napomoct i rychlý první gól, který dal už po 177 sekundách hry Poletín. Toho nechal před brankou trestuhodně nebráněného reprezentant Barinka.

Domácí se nemohli dostat do tempa ani v přesilovkách. Živější Slavia daleko více pobývala před Málkem a nečekaně vynikala čtvrtá řada. Postarala se i o druhý gól; Klhůfkova zblokovaná rána se po vhazování v útočném pásmu odrazila ke Stránskému, který bez přípravy prostřelil Málka.

Až pak musel své umění předvést i Kopřiva, při vítkovické přesilovce vyrazil gólovou střelu Barinky.

Dominance Pražanů byla ve druhém dějství snad ještě výraznější. Hertl hned ve 22. minutě ukázkovou kličkou do bekhendu potrestal Slobodův faul a z trestného střílení připojil třetí gól.

Slavia ostražitě bránila, výborně bruslila a proti jejímu jednoduchému hokeji byli domácí úplně bezradní. Málek lapil sólový nájezd Skokana, kterého ale v zakončení fauloval Kudělka, a první přesilovku v utkání proměnil střelou od modré čáry Kuboš ve čtvrtý gól.

Domácí v závěru alespoň docílili čestné trefy. V početní převaze se trefil Stehlík a po 137 minutách ukončil vítkovické čekání na gól. To však byla jenom slabá útěcha a na čtyřbrankový rozdíl vrátil skóre v 56. minutě po souhře se Skokanem Hertl.

Vítkovice - Slavia 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Stehlík (Svačina, Barinka) - 3. Poletín (Klhůfek, Stránský), 14. Stránský (Klhůfek), 22. Hertl z trestného střílení, 31. Kuboš (Kadlec, Žejdl), 56. Hertl (Skokan, Sklenář). Rozhodčí: Homola, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4415.

Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Sloboda, Voráček, Malík, Stehlík, Štencel, Lučka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Koma, Kempný, Dresler - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, Skokan, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.