Brno porazilo Pardubice, Sparta si vyšlápla na Třinec

Č. Budějovice - Jihočeši přetlačili v prodloužení Boleslav, Vary pěti góly ve třetí třetině zničily Litvínov.

1.11.2009 1

Slavia v neděli odpoledne přivítala Vítkovice.Foto: Deník/Vít Šimánek

Hokejisté pražské Slavie po sérii neúspěchů na domácím kluzišti zdolali ve 22. kole extraligy Vítkovice 5:4.

O triumfu svěřenců Vladimíra Růžičky rozhodl gólem v rozhodujících nájezdech jeho syn, který navíc krátce před poslední sirénou vyrovnal na 4:4.Hosté totiž v průběhu třetího dějství vedli o dva góly, po závěrečném náporu Slavie však mohou být rádi, že z Prahy vezou alespoň bod.

Ještě větší návrat do zápasu se povedl v Litvínově Karlovým Varům. Obhájce mistrovského titulu ztrácel před poslední dvacetiminutovkou dokonce tři branky, pětigólovou smrští však zmrazil severočeské fanoušky.

Zvedá se také Sparta. Holešovičtí pod novou trenérskou dvojicí Holaň - Volek nejprve v pátek vybrakovala karlovarský led, v neděli si pak vyšlápla na druhý Třinec.

Hosté vyhráli díky povedené závěrečné části 6:3 a oplatili tak moravanům porážku 2:5 z vlastního ledu. Veselo bylo naopak v Brně.

Domácí Kometa totiž díky dalšímu obratu zdolala favorizované Pardubice 3:1 a na předposlední tým extraligy již sztrácí "pouze" devět bodů.

Třinec - Sparta 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Nejvyšší návštěva v letošní sezoně – 4331 diváků – včera z třinecké Werk Areny neodcházela s úsměvem na tváři. Oceláři sice už v čase 1:09 otevřeli Martynkem skóre, ale to bylo naposledy, kdy byli v utkání s nadšeně hrající Spartou Praha o krok vpředu.

„Krásně jsme začali a možná ten hlad po gólech nás tlačil až příliš dopředu. Najednou jsme bezhlavě útočili a zapomínali na zadní vrátka. Sparta má šikovné hráče, kteří dokáží využít brejkových situací. V zápase jsme totálně propadli,“ nešetřil kritikou do vlastních řad kapitán Třince Jan Peterek.

„Na Spartu jsme neměli v pohybu. Jezdili v našem pásmu, nutili nás faulovat. Musíme se dát dohromady a začít zase bruslit,“ ví dobře třinecký bek Jan Výtisk.

Klíčový moment přišel v úvodu třetí třetiny. Třinecký střelec Kohn nejprve lehkým nahozením od modré vyhnal z branky nejistého Cháberu a srovnal na 3:3. Pražané si vzali oddechový čas, který se vyplatil. Vždyť radost Ocelářů trvala pouhých pětadvacet vteřin. Spartě vrátil bleskově vedení kapitán Výborný, když si nikým neatakovaný vychutnal bekhendovým blafákem gólmana Hamerlíka.

„Někdy se trenér takto rozhodne a riskne to. My jsme to udělali a vyšlo to. Byl to klíčový moment. Hráče jsme uklidňovali a ubezpečovali je, že útočnou sílu mají,“ řekl sparťanský trenér Miloš Holaň.

Psychicky nalomený Třinec přišel definitivně o naděje za další tři minuty. To se v pádu zády k brance dokázal prosadil šikovný Netík. Pod výhrou Sparty se nejvýrazněji podepsal útočník Ton, který přidal ke dvěma trefám dvě asistence. „Zvedli jsme se už v Karlových Varech a dnes se ukázalo, že jdeme nahoru. Ve třetí třetině jsme dostali smolný gól. Bylo však vidět, že nás to nesloží. Hned další střídání jsme šli zase do vedení. Moc nám ta výhra pomohla," usmíval se útočník Sparty Petr Ton.

Pražané tak zvládli i druhé utkání pod vedení nové trenérské dvojice Volek, Holaň. „Smekám klobouk před hráči zato, co dokázal za poslední tři dny. Brzy jsme dostali gól. Nevím, jestli se na nás podepsala dlouhá cesta. Chvíli to vypadalo jako na houpačce, ale závěrečná třetina od toho stavu 3:3 byla z naší strany jako přes kopírák zápasu ve Varech. Všichni hráči zaslouží absolutorium,“ pochválil své svěřence sparťanský kouč Miloš Holaň.

Domácí prohráli druhý zápas v řadě, navíc inkasovali nejvíce branek v sezoně. „Nepoučili jsme se z utkání v Liberci. Opět jsme se pouštěli do zbytečného útočení. Dvakrát se zápas otočil k nám, ale špatná obranná činnost včetně hrubých chyb nás stály body. Pokud budeme dělat takové hrubky, tak nás porazí každý,“ zlobil se trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Peterek, D. Květoň), 29. V. Polák (Peterek, Bonk), 41. Kohn (Zíb) – 16. Podlešák (Vykoukal, Kratěna), 27. Vykoukal (Ručinský), 38. Ton (Hromas), 42. Výborný (Ton, Jan Hanzlík), 44. Netík (Ton, Výborný), 51. Ton (Hromas, Gulaši). Vyloučení: 8:9, navíc Langhammer (Sparta) 10 minut. Využití: 0:3. Rozhodčí: Homola, Hribik – Guth, Rittich. Diváci: 4331.

Třinec: Hamerlík – Zíb, Malec, Cartelli, Seman, Lojek, Výtisk, od 25. navíc Andersons – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Martynek – Kanko, V. Polák, Bonk – Pospíšil, Ostřížek, Hampl. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Sparta: Chábera (41. Přikryl) – Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Vydarený, Gulaši – Látal, Broš, Kratěna – Ton, Výborný, Hromas – Netík, Langhammer, Ručinský – Hrdel, Koreis, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň.

Kladno - Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Už hodně naštvané odcházelo kladenské publikum z nedělního domácího utkání hokejistů se Zlínem. Středočeská domácí série bez doma vstřeleného gólu pokračovala příliš dlouho a Frolíkův zásah na 1:2 v čase 59:35 přišel příliš pozdě.

Domácí začali aktivně, měli více šancí než Berani, ale hlavně Diviš nejlukrativnější zanedbal. Scénář narýsovala 20. minuta, kdy Zlín dosáhl přesně toho, co je pro jeho taktiku nejdůležitější.

Po přihrávce Záhorovského dal Důras gól a jeho spoluhráči začali hlavně pečlivě bránit a brnkat na nemocné kladenské nervíky. Úspěšně, vždyť roztřesené domácí ruce sice vyslaly ve druhé části na Sedláčka bezpočet střel, ale jen šest jich šlo na něj a žádnou nepustil.

A ránu do vazu jim uštědřilo duo mladíků Balán – Finsterle. Jejich nájezdu zabránil Mudroch tělem, jenže od něj puk doklouzal do síťky – 0:2.

Když už se ve 42. minutě povedlo Kallovi Sedláčka pokořit, zastavila jeho dorážku tyčka. Zlín ještě víc zpevnil svou obranu, kterou ještě prověřil Bílek, ale Sedláček vyrazil. A když ho objel Stieler, jeho zakončení bránu minulo.

Už se zdálo, že Kladno zase gól nedá, ale 25 vteřin před koncem dostal Frolík přihrávku od Patery a uklidil puk nad Sedláčkovo rameno. Na zvrat už ale bylo pozdě a Kladno zažilo další nedělní žlutomodrou porážku, po fotbalových Teplicích i od hokejistů Zlína.

„Jsme sedmdesát procent zápasu u nich v pásmu, jenže v koutech a my potřebujeme být před bránou. Navíc se puky neodrážejí tam, kam bychom potřebovali,“ zhodnotil střeleckou mizérii Kladna jeho kapitán Pavel Patera.

„Recept na zlepšení je jediný, více dřít v tréninku, více chodit před bránu. A čekat, že dáme třeba i trochu náhodný gól. Ale to bych se opakoval,“ dodal Patera, který si není jistý, zda týmu pomůže reprezentační přestávka. „Možná by bylo lepší hrát hned, takhle se v tom budeme babrat čtrnáct dnů.“

Trenér Kladna Zdeněk Müller byl skleslý také. „Opět jsme se trápili v koncovce a potom těžko můžeme pomýšlet na body. Herní projev a snaha tam jsou, ale je to o gólech a ty mi nedáváme.“

Branky a nahrávky: 60. Frolík (Patera, Tomajko) – 20. Důras (Záhorovský, Rachůnek), 36. Balán (Finsterle, Míka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8 + Toman 10 minut. Diváci: 2432.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Trončinský (21. Dlouhý), Mudroch, Šmach – Frolík, Patera, Tomajko – Valský, Bělohlav, Diviš – Horna, Kalla, Bílek – Eberle, Stieler, Kuchler.
Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček – Balaštík, Leška, Kohler – ůras, Záhorovský, Rachůnek – Balán, Čech, Vlach – Kubiš, Finsterle, Sivák.

Plzeň - Liberec 2:3 PP ( 0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Plzeň sice ještě v poslední třetině vedla o dvě branky, duel s Libercem však k vítězství nakonec nepřivedla. Hostům zajistily prodloužení dvě slepené branky na rozhraní padesáté minuty.

"Zápas jsme nezačali úplně nejlépe. Do tempa jsme se dostali po deseti minutách, ale druhá třetina byla už zcela naše. Vedli jsme dva nula a v kabině si o pauze říkali, že tenhle zápas si můžeme prohrát už jen sami, a to se také stalo. Soupeř vyrovnal v početní výhodě, když jsme měli příliš hráčů na ledě. A potom využili i naše oslabení za nešťastný zákrok Vlasáka u mantinelu z konce třetí části," komentoval utkání domácí kouč Marian Jelínek.

Právě Vlasákův nešťastný pětiminutový faul v poslední minutě stál totiž Plzeň bonusový bod. V přesilovce čtyř proti třem se prosadil svým druhým gólem v utkání Podkonický.

"Domácí tým byl dvě třetiny lepší. Mohli jsme prohrávat i o víc než dva góly, ale podržel nás brankář Pinc. Do třetí třetiny jsme tak mohli jít s nadějí na nějaký zisk. Zvýšili jsme aktivitu a odměnou jsou dva šťastné body," radoval se z výhry hostující trenér Jiří Kalous.

Branky a nahrávky: 23. Bomersback (Straka, Vlasák), 24. Vlasák (Straka, Bomersback) – 49. Podkonický (Blatný, Derner), 52. Jareš (Dušek, Blatný), 61. Podkonický. Rozhodčí: Husička, Šír – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:6, navíc Vlasák (Plz.) na 5 min. a do konce, využití: 1:1 . Diváků: 5414.

Plzeň: Salfický – Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O´Brien, Dresler, Benda – Bomersback, M. Straka, Vlasák – Hvila, Vampola, Tvrdík – Scofield, Kovář, Stránský – Adamský, M. Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.
Liberec: Pinc – DeSantis, Hunkes, Čakajík, Derner, Holub, Jareš, Spiller, Rýgl – Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost – Blatný, Podkonický, Dušek – Klimenta, Plodek, Víšek – Bárta, Packard, Špaček. Trenér: Kalous.

Litvínov - Karlovy Vary 5:6 (3:1, 1:0, 1:5)

Nečekaný zvrat včera zažili hokejoví fanoušci na litvínovském stadionu. Třebaže rozjetá parta tamních hokejistů vedla nad úřadujícími mistry z Karlových Varů v průběhu utkání 22. kola extraligy už 4:1 a 5:2, nakonec podlehla 5:6.

Kapitán a sportovní manažer nakonec nešťastně poraženého týmu Robert Reichel sehrál 500. utkání v nejvyšší soutěži, dal v něm dokonce gól, avšak po prohrané závěrečné třetině 1:5 rozhodně neměl důvod slavit…

„Popravdě řečeno nevím, co se to stalo. Nikdo nechápeme, jak jsme mohli takhle rozehraný zápas ztratit,“ řekl zklamaný litvínovský útočník Martin Jenáček, který by byl, v případě úspěchu coby autor dvou gólů, včerejším hrdinou večera.

Tím se naopak stal hostující forvard Košťál, jenž dokonal dvěma góly v závěru obrat.

„Po sérii pěti výher jsme si asi mysleli, že ta šestá přijde sama. Soupeři padlo ve třetí třetině do brány vše, na co sáhl,“ dodal Jenáček.

Karlovým Varům pomohl ke zvratu reprezentační brankář Lukáš Mensator, který do bitvy naskočil ve 30. minutě. „Díky výbornému výkonu ve třetí třetině jsme si tady vyhrát zasloužili,“ prohlásil Mensator.

Branky a asistence: 8. Vopat (Černý, Trávníček), 11. Jenáček (samostatný nájezd), 16. Lukeš (Švarný), 30. Reichel (Kroupa, Jánský), 50. Jenáček (Skuhorvec, Kubinčák) – 8. Němec (Kumstát, Skuhravý), 42. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), 51. Melenovský (Kuběna, Tribuncovs), 52. Dej (Němec, Pech), 55. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 58. Košťál (Tribuncovs) . Rozhodčí: Kubeš, Svoboda – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5985.

Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Pilař, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň, Kubát – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Heinisch, Gerhát, Bojer. Trenér: Kučera.
Karlovy Vary: Sáblík (29.39 Mensator) – Němec, Hájek, Parýzek, Tribuncovs, Čutta, Brňák, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Koštál – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Pech, Pletka – Kuběna, Zatovič. Trenéři: Kverka – Antonik – Kněžický.

České Budějovice - Mladá Boleslav 5:4 PP (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Ve 22. kole hokejové extraligy vyhráli hokejisté Budějovic nad Mladou Boleslaví 5:4 v prodloužení, když dokázali zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, ale pak sami ztratili dvougólový náskok.

Začátek zápasu zastihl Jihočechy v nedbalkách. Hned ve 2. minutě se trefil přesně do horního růžku Turkovy klece Fabuš a hosté vedli. Obrovskou příležitost vyrovnat dostal domácí celek při více než minutové přesilovce pět na tři, ale sehrál ji zcela neproduktivně.

Domácím se v úvodu zápasu hrubě nedařilo a nemohli se dostat k souvislému tlaku. Až v 15. minutě se dostal dost náhodně do sóla obránce Hudec, s jednoduchým zakončením však proti reprezentantu Schwarzovi nemohl uspět.

A tak uhodilo na druhé straně. Frolovu střelu v přesilovce Turek vyrazil a zcela osamocený Fabuš mohl pohodlně dorážkou přidat svůj druhý gól. Když byli domácí v nejhlubším splínu, paradoxně ujel ve vlastním oslabení Veselý a povedenou střelou z úhlu zaskočil Schwarze.

Do druhého dějství vstoupil lépe domácí. V přesilovce se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Květoň a bylo vyrovnáno.

Kritický moment přišel ve 29. minutě. Gřegořek musel při úniku Bahenského zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu a sudí nařídili trestné střílení. Jeho exekutor Fabuš se však hattricku nedočkal, zkušený Turek jeho záměr přečetl.

Ve 32. Minutě se podařilo domácímu týmu dokončit obrat. Opět v přesilové hře zamířil přesně zblízka bekhendem Gulaš a Jihočeši poprvé v utkání vedli. Ve 36. min. ujel v oslabení znovu Veselý, byl faulován a penaltu jeli pro změnu domácí. Neuspěl ale ani Micka, jenž minul branku.

Hned na začátku závěrečné části hry ujel mimořádné aktivní Veselý, pohrál si i s obráncem Žabkou a zvýšil svým druhým gólem na 4:2. Domácí se ale dlouho neradovali. V přesilovce trefil tyč Turkovy klece Kasík a Pabiška dorážkou snížil na 4:3. Krátce poté Macho dokonce vyrovnal.

Hned v první minutě prodloužení rozhodl o druhém bodu navíc pro Jihočechy krásnou střelou Vak.

Branky a nahrávky: 19. Veselý (Melichar), 24. L. Květoň (Melichar, Mikeska), 32. Gulaš (L. Květoň, Mikeska), 41. Veselý, 61. Vak (Ptáček, Gřegořek) – 2. Fabuš (Macho), 16. Fabuš (Frolo), 44. Pabiška (Kasík), 48. Macho (Fabuš, D. Vrbata). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Kis, Prchal. Vylouční: 6:7, využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3600.

Budějovice: Turek – Ptáček, Gřegořek, Snopek, Melichar, L. Poživil, St. Hudec – Micka, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, M. Hudec – Hřebejk. Trenéři Jágr a Kupka.
Ml. Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Němeček – Pabiška, Král, Sup – Nouza, T. Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Gajovský, Handlovský, D. Vrbata, od 21. navíc Bahenský. Trenéři Čermák a Šejba.

Brno - Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Hokejisté brněnské Komety ve 23. extraligovém kole obrátili nepříznivý stav a nad Pardubicemi zvítězili 3:1. Po oboustranně opatrném úvodu si Brňané vytvořili mírnou převahu. V 7. minutě zakombinoval Pucher s Dlouhým, ale druhý jmenovaný nepropálil pardubického gólmana Růžičku.

Svěřenci kouče Pazourka dostali výhodu dvou přesilových her, ale nedokázali se v nich výrazně prosadit. Ve 12. minutě se po šikovné akci Erata s Dopitou uvolnil Selingr, ale i jeho střela neskončila v síti.

Pardubice dostaly výhodu dvou v přesilových her na konci prvního dějství, ale podobně jako Brno se nedokázaly protlačit do větších šancí.

Oba týmy naskočily s opatrnou hrou i do druhé třetiny. Brňané se tlačili dopředu, ale jejich útočná nemohoucnost byla podobná jako v posledním utkání se Slavií. Nervozita na jejich hokejkách narůstala a začali otevírat okénka v obraně.

Pardubice dvakrát po sobě ujely do brejku dvou útočníku na jednoho brněnského obránce. Dvakrát ještě akci nedotáhly, ale napotřetí už se nemýlily, když zakončoval Starý.

Domácí se dlouho vzpamatovávali z branky, vyráběli chyby a v útoku byli neškodní. Pak se však ubránili ve více než minutovém oslabení a opět začali vystrkovat růžky.

Nejdříve v dobré pozici slabě pálil Vondráček, pak zahrozila tvrdými střelami dvojice Richter s Dlouhým. Kometa stupňovala tlak a Pardubice faulovaly. Modrobílí hráli přes minutu 5 na 3 a čtyři vteřiny před koncem druhé části se dočkali. Po kombinaci před brankou si nešťastně srazil puk do sítě Růžička. Rozhodčí připsali branku Šindelovi.

Brňané vlétli do třetí třetiny mnohem aktivněji než v předchozích dvou částech. Zatlačili Pardubice do obranného pásma a hostům se pasivita vymstila.
Ve 47. minutě si Dopita v přesilovce před brankou počkal na přihrávku a také ji dostal. Zpracoval si kotouč a pohodlně zavěsil – 2:1. V závěrečné power play hostů zpečetil výhru domácích Erat.

Branky a nahrávky: 40. Šindel (Bičánek), 47. Dopita (Selingr, Bičánek), 59. Erat (Selingr) – 28. Starý (Koukal, Kolář). Rozhodčí: Mikula, Minář – Hlavatý, Tošenjovan. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Brno: Hovi – Bičánek, Koma, Novák, Ovčačík, Richter, Houdek, Mojžíš, Kempný – Erat, Dopita, Selingr – Šindel, Huml, Vondráček – Pucher, Procházka, Dlouhý – Bourret, Ludvík, Brabenec. Trenér: Pazourek.
Pardubice: Růžička – Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář I, Drtina – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Radil, Kousal – Kolář I, Divíšek, Rákos – Buchtele. Trenér: Sýkora.

Slavia - Vítkovice 5:4 poSN (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

Slavisté tak před vlastními fanoušky uspěli poprvé po třech mizerných duelech.

„Kdybychom věděli čím to je, tak to uděláme,“ říkal po minulém nezdaru kapitán Josef Beránek. Někdy ale stačí moment, který vše otočí.

Na Slavii to byly necelé dvě minuty. V 47 minutě se trefil Petr Kadlec, za chvíli ho napodobil Vladimír Růžička – bylo srovnáno – 4:4. Domácí střídačka povstala, diváci se probudili a nastal obrat. Hosté pocítili tlak, slávisté našli síly a vítkovický brankář Filip Šindelář měl práci, konec poklidného a nakonec i prohraného odpoledne.

Jak se zdá hokejisté z Edenu našli lék na domácí trápení – bojovnost. Bylo na čase – 6. říjen, den, kdy hráči pod Vladimírem Růžičkou doma brali body naposledy. Od té doby utrum. Až do včerejška.

V neděli se neradoval lídr tabulky, který přijel bez brankáře Jakuba Štěpánka. Gólmana, který je podle statistik druhý nejlepší v extralize. „V pátek si při zápase natáhl úpon v koleně, jak dlouho ale bude chybět teď nejsme schopni říci, naštěstí je před námi reprezentační přestávka,“ řekl vítkovický kouč Alois Hadamczik.

Poprvé se před domácími fanoušky ukázal Tomáš Kůrka. Za Slavii po svém přestupu z Českých Budějovic sehrál třetí zápas. A svoji střeleckou kvótu dodržel – opět dal gól.

Branky a nahrávky: 19. Kůrka (Červenka), 35. Havel (Vondrka), 47. Kadlec (Kolařík, Beránek), 49. Růžička (Žižka, Havel), 65. Růžička samostatný nájezd – 6. Burger (Hubáček), 7. Hubáček (Malík, Sičák), 33 Klimek (Burger), 46. Hubáček (Burger, Malík). Rozhodčí: Hradil, Šindelář – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973.

Slavia: Neruda (7. Furch) – Žižka, Kadlec, Vašíček, Špelda, Drtina, Kolařík, Sloboda, Roth – Beránek, D. Hruška, Doležal – Červenka, Sklenář, Kůrka – Růžička, Vondrka, Havel – Jelínek, Kubica. Čermák – Trenér: Růžička.
Vítkovice: Šindelář (65. Vošvrda)– Malík, Sičák, Voráček, Trnka, Rrehák, Jurečka, Kuboš, Stehlík – Hubáček, Klimek, Burger – Varaďa, Štefanka, Treille – R. Hruška, Kvapil, Ujčík – Roman, Vrána, Strapáč . Trenér: Hadamczik.

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.