Slavia smetla Jihlavu a vede tabulku o dva body, Kladno klopýtlo

Praha - Hokejisté Slavie využili domácího prostředí k vítězství 3:0 nad Jihlavou a po šestém kole vedou tabulku první ligy o dva body. Druhé Kladno totiž doma prohrálo 3:4 po nájezdech s Třebíčí.

21.9.2016

Hokejisté Slavie se radují z gólu.Foto: Deník/Michal Káva

Slávisté zadělali na tříbodový zisk na konci druhé třetiny, kdy góly Jiránka a Drtiny dělilo pouhých 75 sekund. Jihlava se pak marně snažila dobýt Hylákovu branku a naopak dvě minuty před koncem inkasovala potřetí při hře bez brankáře.

Kladno doma stále jen dotahovalo náskok Třebíče a nakonec vydolovalo aspoň prodloužení. Tenkrát vyrovnal na 3:3 jen 27 sekund před třetí sirénou, jenže Horácká Slavia si přece jen odvezla vítězství. Po bezbrankovém prodloužení rozhodl duel ve třetí sérii nájezdů Kristl.

Na třetí příčku se vyhoupl Havířov, který doma bez problémů přehrál Most 4:1. Tři góly dali domácí v průběhu druhé třetiny a pak už jen s přehledem kontrolovali vítězství.

Prostějov po domácí prohře v 3:4 v prodloužení nechal dva body ústeckému Slovanu a na čtvrtou příčku se posunuly Benátky. Středočeši zničili doma Kadaň osmi góly, dvě trefy shodně zařídili Havel a Lakatoš.

Tabulkou pomalu stoupá i českobudějovický Motor, který před více než pěti tisícovkami diváků porazil Frýdek-Místek 5:2 a po třetím vítězství v řadě už je pátý.

První hokejová liga - 6. kolo:

Kladno - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. a 60. Tenkrát, 32. Strnad - 32. a rozh. nájezd Kristl, 21. J. Zdráhal, 23. Psota. Rozhodčí: Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 2010.

Prostějov - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. A. Holík, 35. Venkrbec, 58. Korhoň - 30. Merta, 31. Dalecký, 51. Moučka, 61. Kloz. Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1286.

Slavia Praha - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Jiránek, 39. M. Drtina, 59. Chlouba. Rozhodčí: Peřina, Hlinka - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:4, navíc Stoklasa (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1112.

Havířov - Most 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Petran, 26. Kotala, 35. Štumpf, 53. Pechanec - 49. M. Hanzl. Rozhodčí: Kubičík - Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1385.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 8:3 (4:1, 4:0, 0:2)
Branky: 10. a 30. J. Havel, 20. a 30. Lakatoš, 1. Daniel Krejčí, 5. Černoch, 29. Mikyska, 40. Janele - 10. Kůs, 44. J. Tomeček, 55. Hlava. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 282.

České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 38. L. Květoň, 45. Babka, 46. M. Čermák, 48. Škoda, 54. Žálčík - 6. a 39. Christov. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5260.

21.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hrůza,  kterou po sobě zanechal zatím neznámý pytlák v Trojanovicích.
7

Otřesný případ! Pytlák vyhodil vnitřnosti srny, ta ale byla březí

29

EET, vysoké nájmy a další problémy: Hospody bez personálu a hostů zavírají

Dominik Feri: Lajknutí neznamená hlas v urně. A to je výzva i pro mě

/ROZHOVOR/ Sešli jsme se v restauraci, která podle Dominika Feriho (TOP 09) změnila prostředí v Praze. Ráno tu lidé snídají, odpoledne studenti píší seminární práce a v létě se tady sedí na okenních parapetech a pije pivo. Přesně to vystihuje atmosféru, kterou má nejmladší radní nejen v Teplicích, ale v celé české historii, rád – uvolněnou, plnou života, diskusí a plánů. Ty má Dominik Feri velké.

DOTYK.CZ

Show se dá udělat i na téma: Jak jsme to podělali

Vystoupení v Caruso Show, rozjezd životně-stylového časopisu Krausmagazin, Stay Zmrd v Českých Budějovicích… Své největší krachy a průšvihy připomněli ve čtvrtek 23. března na večeru Fuckup Nights Prague v pražské Lucerně například zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert, marketér a reklamní odborník Josef Havelka nebo stand up komik Nikola Džokič.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

Experti: připlácení na péči vylepší zdraví i rozpočet státu

Čeští pacienti jsou rekordmany ve zdravotní turistice. Ke svému lékaři zajdou i dvanáctkrát za rok. Přitom Skandinávcům to stačí jen třikrát a rakouským sousedům sedmkrát. Česko to stojí zbytečných dvacet miliard korun navíc.